هشدار پلیس درباره وام های یک میلیونی

به گزارش هدا بلاگ، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: شهروندان برای دریافت وام یک میلیونی کرونا ضروری است کد ملی سرپرست خانوار را حداکثر تا روز یکشنبه 31 فروردین ماه امسال از شماره تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است به شماره 6369 پیامک نمایند.

هشدار پلیس درباره وام های یک میلیونی

به گزارش گروه اجتماعی هدا بلاگ، سرهنگ دوم علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا اظهار کرد: خانوار های یارانه بگیر، برای استفاده از تسهیلات بانکی، تقاضای خود را صرفاً با پاسخ به پیامک هایی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می نماید، اعلام نمایند.

وی اضافه کرد: اطلاع رسانی و یا ثبت تقاضای وام با هر سر شماره ای غیر از این سر شماره، دامی از سوی شیادان و مجرمان سایبری است و آنان کوشش می نمایند تا شهروندان را اغفال نموده و اطلاعات بانکی آن ها را به سرقت ببرند.

این مقام مسئول ادامه داد: ثبت نام برای دریافت این وام به هیچ گونه پرداختی احتیاج ندارد و تقاضای پرداخت وجه برای ثبت نام، کلاهبرداری است و در گذشته نیز شاهد سوءاستفاده مجرمان سایبری در این دست موارد بوده ایم.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با تاکید بر اطلاعیه وزارت کار و رفاه اجتماعی گفت: در فرآیند ثبت نام و دریافت این وام هیچ گونه احتیاجی به مراجعه به بانک، سازمان های دولتی و ثبت نام در هیچ وب سایتی نیست.

وی تاکید نمود: شهروندان برای دریافت وام یک میلیونی کرونا ضروری است کد ملی سرپرست خانوار را حداکثر تا روز یکشنبه 31 فروردین ماه امسال از شماره تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است به شماره 6369 پیامک نمایند.

بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی پلیس، رجبی از شهروندان تقاضا نموده است در صورت مواجهه با هرگونه پیامک ثبت نام وام یک میلیون تومانی که از سر شماره ای غیر از v.refah برای آن ها ارسال گردد، بدون توجه به چنین پیامک هایی موضوع را به وسیله سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، قسمت ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند تا با این دست اعمال مجرمانه برخورد قانونی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 453

به "هشدار پلیس درباره وام های یک میلیونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس درباره وام های یک میلیونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید