آخرین شرایط بیمه بیکاری؛ مبلغ بیمه بیکاری مخصوص کرونا چقدر است؟ ، چه کسانی از دریافت بیمه بیکاری کرونا جا ماندند؟

به گزارش هدا بلاگ، مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار از استمرار بیکاری 107 هزار نفر اطلاع داد و گفت: براساس ماده 7 قانون بیمه بیکاری، این افراد مقرری خواهند گرفت.

آخرین شرایط بیمه بیکاری؛ مبلغ بیمه بیکاری مخصوص کرونا چقدر است؟ ، چه کسانی از دریافت بیمه بیکاری کرونا جا ماندند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، مسعود بابایی مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار درباره آخرین شرایط بیمه بیکاری گفت: نیمه دوم اسفندماه که بحث کرونا رسمیت یافت و مشاغل زیادی هم متأثر شدند از این رو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه ای برای ثبت نام افراد بیکارشده رونمایی کرد؛ به همین دلیل بر اساس آخرین آمار تا دهم مردادماه 871 هزار و 400 نفر در سامانه ثبت نام کردند که با پردازش های اجرا شده 730 هزار و 882 نفر مشمول شدند.

وی اضافه نمود: از دهم مرداد برای 15 استان پایلوت گذاشتیم تا با ورود به زیرسامانه جدید جامع روابط کار، کارگران با بارگذاری مدارک ثبت نام نمایند.

بابایی شرح داد: این بار آنالیز ها براساس قانون بیمه بیکاری انجام خواهد شد و پرداختی ها به افرادی که از اسفندماه بیکاری شان استمرار داشته و یا از خرداد بیکار شده اند، نیز بر مبنای بند ب ماده 7 قانون بیمه بیکاری خواهد بود؛ یعنی 55 درصد معادل 90 روز بیمه پردازی به اضافه 10 درصد حداقل دستمزد به عنوان بیمه بیکاری پرداخت خواهد شد.

به گفته مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طبق آخرین آمار، 107 هزار نفر اعلام کردند که بیکاری شان استمرار داشته یا از خردادماه بیکار شده اند.

وی گفت: افرادی که بیمه بیکاری مخصوص کرونا را دریافت کردند بر مبنای قانون بیمه بیکاری نبود بلکه با محاسبات اجرا شده به صورت میانگین حدود یک میلیون و صد هزار تومان به افراد به مدت سه ماه پرداخت شد.

بابایی اضافه نمود: ما چهار بار با سازمان برنامه و بودجه مکاتبه کردیم که این رقم ناچیز است اما گفتند که به دلیل محدودیت های اقتصادی نمی توان رقم بیشتری پرداخت کرد.

جاماندگان چند نفرند؟

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به جاماندگان بیمه بیکاری کرونا گفت: 3 گروه از دریافت بیمه بیکاری کرونا باقی مانده اند. به این صورت که 48 هزار نفر جاماندگانی بودند که از خارج از سیستم سامانه ثبت نام نموده بودند که این ثبت نام ایراداتی داشت.

وی شرح داد: گروه دوم 24 هزار نفر بودند که شماره حساب و اطلاعاتشان مشکل داشت. ما در دو مرحله این دو گروه را پالایش و نتیجه نهایی را 21 مرداد به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کردیم.

بابایی اضافه نمود: همچنین شماره حساب، شماره شبا یا شماره تلفن مربوط به حدود 15 هزار نفر درست نبوده است. به همین دلیل لیست آنها عودت داده شده است. ارسال پیامک برای این لیست 15 هزار نفری از چهارشنبه هفته قبل شروع شده است. پس از دریافت اطلاعات از سوی این افراد، اطلاعات به تأمین اجتماعی و سپس به خزانه داری ارسال می گردد و واریز صورت می گیرد.

59 درصد ریزش نیروی کار از بخش خدمات بود

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا گفت: 62 درصد کارگاه هایی که از شیوع کرونا متأثر شدند در حوزه خدمات فعال بودند و 59 درصد از کل نیروهایی که بیکار شدند مربوط به این حوزه بود.

وی اضافه نمود: 31 درصد کارگاه های متأثرشده از کرونا مربوط به حوزه صنعت است و 37 درصد کارگرانی که بیکار شدند در این بخش مشغول به کار بودند.

به گفته بابایی، 3 درصد از کسب وکارهای بخش کشاورزی متأثر از کرونا آسیب دیدند و یک درصد از کل نیروهای بیکارشده مربوط به این بخش هستند.

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مابه التفاوت هم مربوط به حوزه هایی بودند که خوداظهاری ننموده بودند.

وی اضافه نمود: در سال 12 هزار و 500 تا 13 هزار و 500 نفر به جمع مقرری بگیران اضافه می گردد اما پس از شیوع ویروس کرونا بالغ بر 850 هزار نفر خواهان دریافت بیمه بیکاری شدند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1552

به "آخرین شرایط بیمه بیکاری؛ مبلغ بیمه بیکاری مخصوص کرونا چقدر است؟ ، چه کسانی از دریافت بیمه بیکاری کرونا جا ماندند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط بیمه بیکاری؛ مبلغ بیمه بیکاری مخصوص کرونا چقدر است؟ ، چه کسانی از دریافت بیمه بیکاری کرونا جا ماندند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید