واکنش مدیرکل سیاسی وزارت کشور به نقدها درباره بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس

به گزارش هدا بلاگ، مدیرکل سیاسی وزارت کشور با اشاره به این که از دلسوزان نظام و کشور انتظار می رود در جهت افزایش مأیوس کردن دشمنان قدم بردارند، نه این که ناخواسته در جهت آنان حرکت کنند، به نقدها برخی فعالان سیاسی به فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیات های اجرایی پاسخ گفت.

واکنش مدیرکل سیاسی وزارت کشور به نقدها درباره بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس

به گزارش هدا بلاگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حمید ملانوری مدیرکل سیاسی وزارت کشور ضمن ابراز تعجب از نقدها برخی فعالان سیاسی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیات های اجرایی گفت: این نقدها بعضا از سوی کسانی مطرح می شود که خود با فرایند رسیدگی به صلاحیت ها آشنایی کافی دارند.

ملانوری افزود: کلیه اقدامات همچون گذشته در چارچوب قانون انتخابات و براساس رویه جاری در هیات های اجرایی اجرا شده و طبق قانون کسانی که تایید صلاحیت نشده اند، مهلت داشته اند اعتراض خود را به هیئت های نظارت تسلیم کنند تا در فرصت قانونی به اعتراضات آنان رسیدگی شود.

وی در ادامه بر لزوم پایبندی همه فعالان سیاسی، احزاب و ائتلاف های سیاسی انتخاباتی به قانون و چارچوب های تعیین شده در فرایند انتخابات تاکید کرد.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور ضمن دفاع قاطعانه از عملکرد صف و ستاد این وزارتخانه در عرصه انتخابات و تاکید بر هویت مستقل حقوقی هیات های اجرایی انتخابات از وزارت کشور گفت: چنانچه هریک از اعضای نظام انتخاباتی کشور مرتکب تقصیر یا عدول از وظایف قانونی خود شوند، راه های قانونی برای رسیدگی به آن در قانون پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: زیر سوال بردن کلیت نظام انتخابات کشور نتیجه ای جز سیاه نمایی، بی اعتبار کردن نظام مردم سالار دینی و نهایتا کاهش مشارکت در انتخابات نخواهد داشت و همه می دانیم که این همان چیزی است که دشمنان نظام و کشور در خارج به دنبال آن هستند.

ملانوری اظهار کرد: بدیهی است که از دلسوزان نظام و کشور انتظار می رود با سخنان و اعمال خود در جهت افزایش مشارکت و مأیوس کردن دشمنان قدم بردارند، نه این که ناخواسته در راستا آنان حرکت کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 177

به "واکنش مدیرکل سیاسی وزارت کشور به نقدها درباره بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مدیرکل سیاسی وزارت کشور به نقدها درباره بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید