ورود استارت آپ ها به بورس چالش های بسیاری به همراه دارد، مجلس آماده قانون گذاری برای رصد عملکرد استارت آپ ها

به گزارش هدا بلاگ، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر ضرورت نظارت بیشتر بر فعالیت استارت آپ ها در کشور گفت: اگر قرار باشد این نوع استارت آپ ها نیز بر شمار مسائل مالی بیفزایند به طورحتم با مخالفت جدی نهادهای نظارتی و مسئولان روبرو خواهند شد.

ورود استارت آپ ها به بورس چالش های بسیاری به همراه دارد، مجلس آماده قانون گذاری برای رصد عملکرد استارت آپ ها

رحیم زارع در گفت وگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، با بیان اینکه ورود استارت آپ ها به بورس چالش های بسیاری به همراه دارد، گفت: بعضی از استارتاپ ها مانند دیجی کالا و اسنپ دارای سرمایه گذار خارجی با درصد سهام بالا هستند که این امکان نفوذ و جاسوسی دشمن در این حوزه حساس را ممکن خواهد نمود.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دسترسی احتمالی به داده های این نوع استارت آپ ها چالش اصلی این نوع کسب و کارها است، اضافه کرد: با توجه به اینکه ورود این استارتاپ ها به بورس ممکن است تحت راهنمایی سرویس های خارجی باشد از این رو دقت و توجه بسیاری در استفاده از آن ها ضروری است.

زارع با بیان اینکه دولت و نهادهای امنیتی باید نظارت سختگیرانه به موضوع ورود استارتاپ ها به بورس داشته باشند، توضیح داد: برای جلوگیری از خسارت های احتمالی ناشی از عملکرد استارت آپ ها باید نظارت ها بر آن ها تشدید گردد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه وجود استارت آپ ها با هدف تسهیل گری در امور مورد پذیرش است، گفت: اگر قرار باشد این نوع استارت آپ ها نیز بر شمار مسائل مالی بیفزایند به طورحتم با مخالفت جدی نهادهای نظارتی و مسئولان روبرو خواهند شد.

زارع با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای پیشرفته استارتاپ آپ ها توانسته اند بسیار از مسائل را برای مردم تسهیل نمایند، اضافه کرد: عملکرد استارت آپ ها در اتاقی شیشه ای و شفاف باید باشد تا به این ترتیب کسی از این نوع فعالیت ها متضرر نگردد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اکنون در آمریکا و کشورهای پیشرفته نیز بحث سخت گیری و نظارت سنگین و امنیتی در زمینه استارتاپ های حوزه فناوری وجود دارد و قانون گذاری ها دقیق است از این رو ضروری است در کشور ما نیز چنین قوانینی تدوین و اجرا گردد.

سرانجام پیغام/4151/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1600

به "ورود استارت آپ ها به بورس چالش های بسیاری به همراه دارد، مجلس آماده قانون گذاری برای رصد عملکرد استارت آپ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود استارت آپ ها به بورس چالش های بسیاری به همراه دارد، مجلس آماده قانون گذاری برای رصد عملکرد استارت آپ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید