وزارت میراث فرهنگی 50 درصد اعتبار ساخت مجتمع های بین راهی را تامین می نماید

به گزارش هدا بلاگ، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، وزارت میراث فرهنگی 50 درصد اعتبار ساخت مجتمع های بین راهی را تامین می نماید.

وزارت میراث فرهنگی 50 درصد اعتبار ساخت مجتمع های بین راهی را تامین می نماید

سعید اوحدی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آیین شروع عملیات اجرایی یک مجتمع رفاهی اقامتی بین راهی در مسیر جاده ترانزیتی تربت حیدریه مشهد اظهار کرد: سالانه 15 میلیون تردد گردشگران و زائران از این نقطه از خراسان رضوی انجام می گردد که احتیاج است با ورود بخش خصوصی، خدمات بیشتر و مطلوب تری به زائران و گردشگران ارائه گردد.

وی در مورد مجتمع رفاهی اقامتی بین راهی مسیر تربت حیدریه مشهد گفت: این طرح از هر نظر توجیه مالی دارد و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نسبت به دایر کردن بازارچه صنایع دستی در این مجموعه اقدامات لازم را بعمل خواهد آورد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه نیز در این آیین گفت: عملیات احداث مجتمع رفاهی اقامی بین راهی در مسیر تربت حیدریه مشهد در زمینی به مساحت 16 هکتار و با برآورد اعتبار 800 میلیارد تومان به وسیله بخش خصوصی و با حمایت دولت در مدت دو سال جرا می گردد.

علی محمدی با بیان اینکه در این مجتمع گردشگری سالن سینمای کوچک، فضای بازی بچه ها، سالن همایش، امکانات ورزش های آبی و بازارچه صنایع دستی و سوغات نیز ساخته می گردد، اضافه نمود: برای این مجموعه ساخت 40 تا 60 سوئیت مهمانپذیر در نظر گرفته شده که پیش بینی می گردد در مجموع برای حدود 700 نفر اشتغال مستقیم ایجاد گردد.

وی ادامه داد: تربت حیدریه به عنوان حلقه اصلی اتصال استانهای جنوبی و جنوب شرق کشور با مشهد مقدس از اصلی ترین معبرهای گردشگری ایران محسوب می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 30 آذر 1401 بروزرسانی: 30 آذر 1401 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3608

به "وزارت میراث فرهنگی 50 درصد اعتبار ساخت مجتمع های بین راهی را تامین می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت میراث فرهنگی 50 درصد اعتبار ساخت مجتمع های بین راهی را تامین می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید