پاداش مدال آوران بازی های پاراآسیایی تعیین شد

به گزارش هدا بلاگ، سرپرست کاروان ایران در سومین دوره بازی های جاکارتا با اعلام خبر میزان پاداش مدال آوران طلا، نقره و برنز اعزامی به بازی های جاکارتا، گفت: مدال آوران طلا بیشترین حقوق را از کمیته ملی پارالمپیک دریافت می نمایند.

پاداش مدال آوران بازی های پاراآسیایی تعیین شد

برای سفر با تورهای پاییزی پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش هدا بلاگ، هادی رضایی در نشست خبری که امروز (دوشنبه) در سالن آموزشگاه ملی پارالمپیک برگزار گردید، درباره حقوق مدال آوران حاضر در اردوی سومین دوره بازی های پاراآسیایی جاکارتا، اضافه کرد: برای کسانی که در اردوی آمادگی سومین دوره بازی های پاراآسیایی حضور دارند اعتباری در حدود 500 میلیون تومان برای جانبازان و معلولان و 130 میلیون تومان برای نابینایان و کم بینایان پیش بینی شده است که حقوق مدال آوران طلایی قبل از اعزام به جاکارتا از اول آبان ماه سال 96 پرداخت شده است و تا اسفند سال گذشته این حقوق از سوی کمیته پارالمپیک به فدراسیون جانبازان و معلولان واریز شده است تا آنها به ورزشکاران پرداخت نمایند.

وی گفت : از سال جاری این حقوق از سوی کمیته ملی پارالمپیک مستقیم به حساب مدال آوران طلایی، نقره و برنز واریز خواهد شد. در آیین نامه این کمیته حقوق یک مدال آور طلایی سه میلیون تومان است که به طور ماهیانه آن را دریافت می نماید و برای کسانی که نقره کسب می نمایند یک میلیون و 500 هزار تومان و برای کسانی که برنز کسب می نمایند یک میلیون تومان در نظر گرفته شده است که از ابتدای سال 97 از سوی کمیته ملی پارالمپیک پرداخت خواهد شد.

رضایی خاطر نشان کرد: همچنین در تیم ملی والیبال نشسته که در ریو پیروز به کسب عنوان قهرمانی شدند، برای چهار بازیکن به صورت ویژه که از سوی کمیته فنی تشخیص داده شده اند به جز سه میلیون تومان یک میلیون تومان نیز حقوق آنها افزایش خواهد داشت.

رضایی توضیح داد: اگر کسی در جریان بازی های پاراآسیایی برنزش به نقره و یا نقره به طلا تبدیل گردد مابالتفاوت آن توسط کمیته ملی پارالمپیک پرداخت می گردد. همچنین اگر فردی در جاکارتا همانند ساره جوانمردی دو مدال طلا کسب کند 12 ماه حقوق وی نیز پرداخت خواهد شد. ضمن این که برای مربیان طلایی یک و نیم میلیون تا چهار میلیون تومان بر اساس سابقه حضور و مربیگری پاداش داده خواهد شد.

وی ادامه داد: این مبلغ برای مربیان نقره و برنز 500 تا دو میلیون تومان پیش بینی شده است.

سرپرست کاروان اعزامی به سومین دوره بازی های پاراآسیایی در بازی های جاکارتا، خاطر نشان کرد: ورزشکارانی که به طور غیر متمرکز با مربیان خود در شهرستان تمرین می نمایند، هفت میلیون و 500 هزار تومان بودجه پیش بینی شده است که سه میلیون برای ورزشکار و سه مییون برای مربی و مابقی برای هزینه اردو و تمرینات از سوی کمیته پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به پرداخت سرانه ورزشکاران اعزامی به بازی های جاکارتا، اظهار کرد: مبلغ سرانه اردویی به صورت روزانه به هر ورزشکار جانباز و معلول 350 هزار تومان و برای ورزشکاران نابینایان و کم بینایان 300 هزار تومان پرداخت خواهد شد.

رضایی درباره احتمال آسیب دیدگی ورزشکاران و پیش بینی هایی که کمیته ملی پارالمپیک در جریان تمرینات در نظر گرفته است، اضافه کرد: اگر ورزشکاری در جریان تمرینات آسیب ببیند کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولان تمام هزینه های درمان را با همکاری فدراسیون پزشکی ـ ورزشی بر عهده می گیرد. بنابراین اگر ورزشکاری دچار آسیب دیدگی گردد دغدغه ای برای توانبخشی و مشکل آسیب دیدگی نخواهد داشت.

سرپرست کاروان اعزامی به سومین دوره بازی های پاراآسیایی با بیان این که کمیته ملی پارالمپیک هیچ مسئولیتی در مورد تامین مکمل ورزشکارن اعزامی به جاکارتا را ندارد، گفت : مسئولیت مکمل ورزشکاران اعزامی بر عهده فدراسیون جانبازان و معلولان است و در این زمینه کمیته ملی پارالمپیک ضمانت اجرایی نخواهد داشت. اگر ورزشکاری در جریان بازی ها دوپینگ وی مثبت اعلام گردد 10 هزار دلار جریمه فدراسیون جانبازان و معلولان و ورزشکار خاطی باید پرداخت کند. امیدوارم با شفاف سازی این آیین نامه بتوانیم کاروان سالم و پاکی را راهی جاکارتا کنیم.

وی درباره لباس کاروان نیز، اظهار کرد: تا بازی های پاراآسیایی پنج ماه زمان داریم و در طی این مدت قرارداد لباس ورزشکاران اعزامی را نیز منعقد نموده ایم. سعی ما بر این است تا بهترین کیفیت لباس را برای ورزشکاران اعزامی داشته باشیم و یک ماه قبل از آغاز بازی ها لباس کاروان توسط ورزشکاران شاخص رونمایی خواهد شد. ضمن این که لباس ورزشکاران اعزامی را خود کمیته ملی پارالمپیک تهیه نموده و هیچ حامی اقتصادی در این زمینه نداریم.

سرپرست کاروان اعزامی به سومین دوره بازی های پاراآسیایی در ادامه خاطر نشان کرد: برای ساره جوانمردی که پیروز به کسب سهمیه پارالمپیک 2020 قبل از بازی های پاراآسیایی شده است پاداشی در نظر گرفته شده که به محض برگشت از کره جنوبی از او و مربی او حسین امیری تجلیل به عمل خواهیم آورد و پاداش آنها پرداخت خواهد شد. ما به تمام کسانی که بتوانند سهمیه پارالمپیک را کسب نمایند، پاداشی پیش بینی نموده ایم که هنوز مبلغ آن تعیین نیست.

وی در پاسخ به پرسش یکی از هدا بلاگ مبنی بر این که آیا برای کسانی که در جریان بازی های پاراآسیایی پیروز به رکوردشکنی شوند از سوی کمیته ملی پارالمپیک پاداشی پیش بینی شده است یا خیر، در این باره شرح داد: پاداش مدال آوران بازی های پاراآسیایی بر عهده وزارت ورزش و جوانان است که هنوز مبلغ آن تعیین نشده است. بنابراین اگر کسی در جریان بازی ها رکوردشکنی کند خود وزارت ورزش و جوانان پاداش آن را تعیین خواهد نمود.

سرپرست کاروان اعزامی به سومین دوره بازی های پاراآسیایی در ادامه درباره یکسان سازی پاداش مدال آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی و این که آیا در این دوره مدال آوران معلول نیز از پاداش یکسانی همانند مدال آوران آسیایی برخوردار خواهند شد یا خیر؟ گفت : هنوز یکسان سازی صورت نگرفته است و من امیدوارم که هر چه سریع تر وزارت ورزش و جوانان اهتمام ویژه ای به این مساله داشته باشد و یکسان سازی صورت بگیرد.

وی درباره یکسان سازی حقوق ورزشکاران مدال آور از سوی صندوق حمایت از ورزشکاران و قهرمانان نیز، خاطر نشان کرد: بارها روی این مساله تاکید داشتیم و از آنها خواهش و تمنا کردیم که حقوق ورزشکاران معلول و سالم به صورت یکسان پرداخت گردد که البته تا به امروز این اتفاق رخ نداده است، اما امیدارم که این یکسان سازی از سوی صندوق حمایت از قهرمانان و ورزشکاران نیز به زودی عملیاتی گردد.

سرپرست کاروان اعزامی به سومین دوره بازی های پاراآسیایی درباره مسائل احتاقتصادی ورزشکاران معلول در جاکارتا، گفت : ما نگرانی برای ورزشکاران خود از نظر اسکان و تغذیه در سومین دوره بازی های پاراآسیایی نخواهیم داشت. با توجه به حضور دو روزه ای که من در آن جا داشتم میزبان در این زمینه سعی نموده است شرایط خوبی را برای ورزشکاران معلول فراهم کند. البته شاید با توجه به ترافیک زیادی که در جاکارتا وجود دارد از نظر حمل و نقل برای ما مسائلی وجود داشته باشد. اما در کل ما نگرانی برای ورزشکاران خود در سومین دوره بازی های پاراآسیایی نداریم.

سرپرست کاروان اعزامی به سومین دوره بازی های پاراآسیایی در ادامه ، بیان کرد: کاروان ورزشی ایران در سومین دوره بازی های پاراآسیایی با ترکیب بیش از 301 نفر با یک پرواز مستقیم وارد اندونزی خواهد شد که هماهنگی لازم در این زمینه با سفارت ایران در جاکارتا و ستاد برگزاری بازی ها اجرا شده است.

رضایی ضمن تشکر از ساره جوانمردی برای کسب نخستین سهمیه بازی های پارالمپیک 2020، اظهار کرد: این برای ایران باعث افتخار است که یک بانو به چنین مدال با ارزشی دست پیدا نموده و همیشه حمایت از ورزشکاران و مدال آوران در دستور کار کمیته ملی پارالمپیک بوده و ادامه خواهد داشت.

وی درباره زمان اعزام کاروان به سومین دوره بازی های پاراآسیایی، خاطر نشان کرد: کاروان ایران در مهر ماه وارد اندونزی می گردد و بازی ها به صورت رسمی از 14 مهر ماه در استادیوم گلورابونگ جاکارتا افتتاح می گردد و تا 21 مهر ماه ادامه خواهد داشت. البته آیین افتتاحیه کاروان ورزشی ایران در همین استادیوم خواهد بود.

سرپرست کاروان ادامه داد: در این بازی ها 685 مدال توزیع می گردد که از این تعداد 300 مدال برای زنان، 343 مدال برای مردان و 41 مدال در میکس و تیمی خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: در این بازی ها برای نخستین بار خدمات پزشکی در دهکده بازی ها به صورت 24 ساعته دایر خواهد بود و برای پیشگیری از دوپینگ نمونه گیری خونی نیز انجام می گردد.

سرپرست کاروان ایران در جاکارتا تاکید نمود: حضور ورزشکاران معلول ایران در این بازی ها در 12 رشته قطعی است و برای رشته بوچیا در انتظار تایید هستیم که اگر موافقت صورت بگیرد نمایندگانی در این رشته اعزام خواهند شد. همچنین در دوچرخه سواری تنها در پیست شرکت می کنیم نه جاده.

رضایی بر حضور کیفی کاروان ایران در جاکارتا، تاکید نمود و اضافه کرد: حضور در بازی های پاراآسیایی با هدف کسب تجربه نیست، بلکه مدال آوری است و این بر مبنای سیاست کمیته ملی پارالمپیک است که تنها نفراتی اعزام شوند که شانس کسب مدال طلای آنها بالا است.

وی در خاتمه گفت : در دوومیدانی بیشترین سهمیه را خواهیم داشت که البته هنوز نفرات اعزامی برای حضور در این بازی ها در هیچ رشته ای اعلام نشده است و تا تیر ماه برای معرفی نفرات به ستاد بازی ها فرصت داریم و در مرداد ماه لیست نهایی نفرات اعزامی به سومین دوره بازی های پاراآسیایی اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 156

به "پاداش مدال آوران بازی های پاراآسیایی تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاداش مدال آوران بازی های پاراآسیایی تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید