پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی شش هزار و 129 زن سرپرست خانوار

به گزارش هدا بلاگ، تهران (پانا) - مدیرکل کمته امداد استان تهران از پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی شش هزار و 129 زن سرپرست خانوار طی 6 ماه نخست امسال خبر داد.

پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی شش هزار و 129 زن سرپرست خانوار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید ابوالفضل پرپنچی،مدیرکل کمیته امداد استان تهران با ارائه گزارشی از خدمات این نهاد دربخش های بهداشت،درمان و امور بیمه گفت: در شش ماهه نخست امسال هزینه های بیمه مکمل و فرانشیز برای 9 هزار و 128 مددجوی تحت حمایت به مبلغ یک میلیارد و 450 میلیون تومان و هزینه درمان 848 بیمار خاص و صعب العلاج به مبلغ دویست میلیون و400 هزار تومان پرداخت شده است.

وی افزود: بیمه پایه مددجویان تحت حمایت خدمات درمانی است و از آنجایی که بیمه های پایه، کلیه هزینه های درمانی را پوشش نمی دهند و این امر برای مددجویان که از اقشار نیازمند و آسیب پذیر جامعه هستند، مسائل زیادی ایجاد می کند لذا برای کمک به جامعه هدف تحت حمایت در این زمینه یک بیمه مکمل درمانی برای مددجویان تحت حمایت در نظر گرفته شده است که این عزیزان با مراجعه به ادارات این نهاد و ارائه اسناد و مدارک مربوطه به کارشناسان درمان کمیته امداد بخشی از هزینه های درمانی آنها پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران، به ارائه خدمات به بچه ها دارای سوء تغذیه در قالب طرح رفع سوء تغذیه بچه ها کمتر از پنج سال اشاره و بیان نمود: در شش ماهه نخست امسال برای 840 کودک کمتر از پنج سال که توسط مراکز بهداشت و درمان به این نهاد معرفی شده اند 336 میلیون تومان واریز شده است.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح رفع سوء تغذیه بچه ها کمتر از پنج سال از اختلال در رشد جسمی و تکامل مغزی و کاهش بهره هوشی آنها در آینده جلوگیری می شود، افزود: پس از انجام پایش بچه ها توسط مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه ها، بچه ها دچار سوء تغذیه به کمیته امداد معرفی و سبد غذایی مورد نظر کارشناسان تغذیه توسط این نهاد تهیه می شود.

پرپنچی یادآور شد: در صورت بهبودی کامل و سلامتی بچه ها تحت حمایت این طرح، آنان از این طرح حمایتی خارج شده و بچه ها دیگری که از سوء تغذیه رنج می برند با معرفی مراکز بهداشت جایگزین می شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران همچنین از آغاز اجرای طرح رفع سوء تغذیه برای مادران باردار و شیرده خبر داد و گفت: با مشارکت مراکز بهداشت مادران باردار و شیرده مبتلا به سوء تغذیه به ادارات کمیته امداد معرفی می شوند و ماهیانه از سبد غذایی بهره مند می شوند.

وی در ادامه به پرداخت پنج میلیارد و 743 میلیون تومان حق بیمه به سازمان تآمین اجتماعی برای شش هزار و 129 زن سرپرست خانوار اشاره کرد و افزود: بانوان سرپرست خانوار تحت حمایت این طرح به شرط رسیدن به شرایط بازنشستگی ازمزایای بازنشستگی برخوردار و توانمند می شوند.

پرپنچی در سرانجام به مشارکت بیمارستان های طرف قرارداد با این نهاد در ارائه خدمات به جامعه هدف اشاره و بیان نمود: برای تسهیل در امر درمان جامعه هدف تحت حمایت و کاهش هزینه های بستری و همچنین دارویی این عزیزان اداره درمان استان تهران نسبت به تقبل هزینه این عزیزان با مشارکت مددکاران بیمارستان های طرف قرارداد اقدام نموده است.

وی افزود: در شش ماه اول امسال درمجموع 239 مورد به 475 میلیون و 712 هزار تومان برای بیماران بستری در بیمارستان های طرف قرارداد ، داروهای بیماران خاص و صعب العلاج صادر شده است که مبلغ 179 میلیون و 988 هزر توان برای بیماران تحت حمایت این نهاد از مراکز درمانی تخفیف دریافت شده است.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1829

به "پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی شش هزار و 129 زن سرپرست خانوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی شش هزار و 129 زن سرپرست خانوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید