پردیس سینمایی گیلان در رشت راه اندازی می گردد

به گزارش هدا بلاگ، عاون هنری ارشاد اسلامی گیلان، از راه اندازی مجدد سینما انقلاب رشت اطلاع داد و یادآور شد: مجوزهای لازم برای علی سرتیپی، از سینماداران و سینماسازان برجسته کشور صادر شده و به زودی پردیس سینمایی گیلان با سه سالن در رشت راه اندازی می گردد.

پردیس سینمایی گیلان در رشت راه اندازی می گردد

به گزارش خبرنگاران گیلان،سید امیر مصباح با بیان اینکه استان گیلان دارای 9 سینما و 10 سالن تماشاست، اظهار کرد: شرایط کرونایی حاکم بر کشور و استان طی یک سال گذشته همه عرصه های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی از جمله سینماها را دچار محدودیت نموده است.

وی با اشاره به تغییر رنگ بندی ها و فعالیت ناپیوسته سینماها در شرایط های قرمز و نارنجی، اضافه نمود: متاسفانه شاهد استقبال کم مردم بعد از هر دوره بازگشایی سینماها هستیم.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، یکی از دلایل کاهش مخاطبان سینما را ترس از بیماری کرونا دانست و توضیح داد: البته کلیه سینماها با ظرفیت 50 درصد فعالیت می نمایند و یک جایگاه در میان خالی است؛ البته شرایط حاکم بر سینما مانند فروشگاه ها و مراکز خرید نیست و تماشاگران در کنار هم قرار می گیرند؛ نه رو به روی هم.

مصباح، از دیگر عوامل استقبال کم مردم از سینما در ایام کرونا راعدم اکران فیلم ها روز و جشنواره ای دانست و اضافه نمود: بسیاری از سینماهای استان با وجود بازگشایی هیچ فیلمی برای اکران ندارند و سینماداران به ناچار از فیلم های قدیمی استفاده می نمایند.

وی با بیان اینکه تهیه نمایندگان فیلم های پرمخاطب به واسطه استقبال کم مردم از سینما نگران برگشت سرمایه خود هستند، اعلام نمود: انتظار تهیه نمایندگان سینما به حق است، اما باید به بهبود شرایط و بازگشت دوباره مخاطبان به سالن های سینما یاری نمایند.

معاون هنری ارشاد اسلامی گیلان، با اشاره به برگزاری پیروز جشنواره فیلم فجر در استان در اوج دوران کرونا، یادآور شد: مردم نشان دادند در صورت اکران فیلم های خوب سالن های سینما را خالی نمی گذارند. خوشبختانه برگزاری جشنواره هیچگونه حاشیه ای از نظر بهداشتی نداشت و باید این فضا را مجددا تکرار کنیم.

وی با بیان اینکه پروتکل های بهداشتی به ویژه فاصله گذاری اجتماعی در سینماها کاملا رعایت می گردد، عنوان نمود: سینماها کاملا در اختیار بخش خصوصی است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تنها سیاستگذاری ها را بر عهده دارد لذا برای یاری به اقتصاد سینما باید شرایط را برای حضور مردم در سینما فراهم کنیم تا اقتصاد سینماداران بیش از این دچار بحران نگردد.

مصباح، از راه اندازی مجدد سینما انقلاب رشت اطلاع داد و یادآور شد: مجوزهای لازم برای علی سرتیپی، از سینماداران و سینماسازان برجسته کشور صادر شده و به زودی پردیس سینمایی گیلان با سه سالن سینما در رشت راه اندازی می گردد.

وی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و تجاری پردیس سینمایی، تاکید نمود: پردیس ها شکل جدیدی از سینمادارای هستند؛ به گونه ای که سینماهای قدیمی فقط به فروش بلیط اکتفا می نمایند و در صورت عدم برخورداری از فیلم با مسائل شدید اقتصادی روبرو می شوند، اما پردیس ها شامل مجموعه های تجاری هستند که در صورت تعطیلی سینما نیز، دچار رکود نمی شوند.

معاون هنری ارشاد اسلامی گیلان، یکی از عوامل موثر بر استقبال مردم از سینما را فضای مناسب و استاندارد سینمایی دانست و اظهار کرد: پردیس سینمایی رشت استاندارد و درجه یک احداث می گردد و امیدواریم شاهد ترغیب مردم به سینما در دوران پساکرونا باشیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2868

به "پردیس سینمایی گیلان در رشت راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پردیس سینمایی گیلان در رشت راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید