پرسپولیس و بیست و هشتمین صعود ایرانی ها از مرحله گروهی ، استقلال و تراکتور ایران را به عدد 30 می رسانند؟

به گزارش هدا بلاگ، پرسپولیس ایران که به عنوان صدرنشین گروه پنجم به دور حذفی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا راه یافت بیست و هشتمین صعود تیم های ایرانی از مرحله گروهی در تاریخ این رقابت ها را رقم زد.

پرسپولیس و بیست و هشتمین صعود ایرانی ها از مرحله گروهی ، استقلال و تراکتور ایران را به عدد 30 می رسانند؟

جهت دریافت مشاوره خدمات انواع تراکت تبلیغاتی از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، از اولین دوره مسابقاتی که در سال 2002 با عنوان لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا شروع شده ، نخستین صعود تیم های ایرانی از مرحله گروهی در سال 2005 با راهیابی پاس تهران در زمان سرمربیگری مصطفی دنیزلی رقم خورد. سپاهان در سال 2007 برای دومین بار صعود باشگاه های ایرانی به مرحله حذفی رقابت ها را رقم زد. سایپا و پرسپولیس در سال های 2008 و 2009 پیروز به صعود از این مرحله شدند. در سال 2010 ذوب آهن، استقلال و مس کرمان برای اولین بار صعود همزمان سه باشگاه ایرانی را به مرحله حذفی رقم زدند، سال 2011 سپاهان و ذوب آهن از دور گروهی صعود کردند.

در سال 2012 استقلال، سپاهان و پرسپولیس به مرحله یک هشتم نهایی راه یافتند. استقلال و فولاد در سال های 2013 و 2014 تنها تیم های ایرانی بودند که از مرحله گروهی صعود کردند. پرسپولیس و نفت تهران در سال 2015 نمایندگان پیروز فوتبال ایران در مرحله گروهی بودند. ذوب آهن و تراکتورسازی در سال 2016 صعود کردند، سال 2017 باز هم ایران در مرحله یک هشتم نهایی سه نماینده داشت و تیم های استقلال تهران و خوزستان به همراه پرسپولیس صعود کردند. هت تریک باشگاه های ایرانی در سال 2018 با صعود پرسپولیس، استقلال و ذوب آهن برای سومین بار رخ داد. ذوب آهن در سال 2019 تنها تیم صعود کننده از این مرحله بود و در دوره گذشته رقابت ها سال 2020 پرسپولیس و استقلال از مرحله گروهی به سلامت عبور کردند.

بر این اساس صعود پرسپولیس در فصل جاری رقابت ها بیست و هشتمین صعود تیم های ایرانی از مرحله گروهی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا را رقم زده در حالی که امشب همچنان تیم های استقلال تهران و تراکتور تبریز می توانند به صعود امیدوار باشند و ممکن است فوتبال ایران را به سی امین صعود از این مرحله برسانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2789

به "پرسپولیس و بیست و هشتمین صعود ایرانی ها از مرحله گروهی ، استقلال و تراکتور ایران را به عدد 30 می رسانند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس و بیست و هشتمین صعود ایرانی ها از مرحله گروهی ، استقلال و تراکتور ایران را به عدد 30 می رسانند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید