پیغام وزیر بهداشت به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای

به گزارش هدا بلاگ، تهران (پانا) - وزیر بهداشت به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای مصادف با 28 آوریل و مقارن با هشتم اردیبهشت ماه پیامی را صادر کرد و برون رفت از شرایط سخت کرونایی و آینده ای روشن برای صنعت، فراوری و تجارت کشور را مرهون همدلی، وفاق ملی، نظارتهای مستمر و پیروی از توصیه های ایمنی و بهداشتی دانست.

پیغام وزیر بهداشت به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای

بنابر اعلام وزارت بهداشت، متن پیغام دکتر سعید نمکی به توضیح زیر است:

فرا رسیدن روز دنیای ایمنی و بهداشت حرفه ای، مصادف با 28 آوریل 2021 و هشتم اردیبهشت 1400 را به کوشش گران، دست اندرکاران، بازرسان و کارشناسان بهداشت حرفه ای، اعضای هیات علمی، کارگران و کارفرمایان محترم تبریک عرض می کنم.

حدود چهارده ماه است که با همه گیری دنیای کووید-19 روبرو هستیم و هنوز مقابله و کنترل کرونا ویروس اصلی ترین موضوع دنیا به شمار می رود چرا که همه گیرشدن این بیماری دولت ها، کارفرمایان، کارگران و عموم مردم را با چالش بی سابقه ای در دنیای کار روبرو کرده است.

سازمان بین المللی کار (ILO) با شعار پیش بینی، آمادگی و پاسخگویی به بحران تاکید کرده است اکنون روی افزایش تاب آوری نظام های ایمنی و بهداشت حرفه ای سرمایه گذاری کنیم.

سال جاری روز دنیای ایمنی و بهداشت حرفه ای بر راهبردهای تقویت سیستم های ملی ایمنی و بهداشت حرفه ای (OSH) برای افزایش تاب آوری تمرکز خواهد کرد، تا با استفاده از تجربیات و درس آموخته ها بتوانیم با بحرانهای موثر بر سلامت شاغلین مقابله نماییم، چرا که تمرکز بر افزایش تاب آوری در محیط کار باعث می گردد افراد در شرایط پراسترس توانایی انطباق با شرایط را داشته باشند و از امکانات و تجهیزات موجود به نحو احسن بهره مند گردند.

آشکار است کوشش مستمر بازرسان بهداشت حرفه ای و تشدید بازرسی های کرونایی و غیرکرونایی ستودنی بوده که با کوشش شبانه روزی در پیشگیری و کنترل کووید 19 در محیط های کاری نقش بسزایی را ایفا و به حفظ سلامت نیروی کار که محور توسعه و اقتصاد ملی است، یاری شایانی کرده اند.

علیرغم ابتلای تعداد زیادی از این عزیزان و شهادت بعضی از آنان در راستای صیانت از سلامت نیروی کار و شاغلین کشور، حتی یک لحظه نظارتهای تخصصی متوقف نشد و خوشبختانه به جز موارد محدود، شاهد همه گیری که موجب تعطیلی صنایع گردد نبودیم و با وجود شرایط سخت تحریمهای ظالمانه شاهد تاب آوری و فعالیت صنایع و کارگاهها بوده ایم که مرهون کوششهای کارشناسان بهداشت حرفه ای در راستای پیشگیری و مقابله با کووید 19 در این شرایط اضطراری و جلب همکاری و مشارکت آگاهانه جامعه کارگری و فراوریکنندگان جهادگر کشور است، برون رفت از شرایط سخت کرونایی و آینده ای روشن برای صنعت، فراوری و تجارت کشور مرهون همدلی، وفاق ملی، نظارتهای مستمر و پیروی از توصیه های ایمنی و بهداشتی خواهد بود.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2840

به "پیغام وزیر بهداشت به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام وزیر بهداشت به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید