چامسکی: آمریکا در زمینه تروریسم سردمدار است

به گزارش هدا بلاگ، چامسکی با بیان اینکه آمریکا در زمینه تروریسم سردمدار است گفت رسانه های ایالات متحده به مردم این کشور می گویند که در آمریکا همه چیز فوق العاده است.

چامسکی: آمریکا در زمینه تروریسم سردمدار است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، نوام چامسکی تاریخدان برجسته آمریکایی گفت رسانه های آمریکایی این طور به مردم این کشور القا می کنند که در آمریکا همه چیز به طور بنیادین فوق العاده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی در ادامه اضافه نمود: آمریکا تمایل دارد نشان دهد که کاملاً طرفدار نیروی خیر است و همواره تلاش می کند اشتباهاتش را جبران کند اما این واقعیتی است که نئولیبرال ها برای خود ساخته اند و فاقد اساس واقعی است.

چامسکی گفت: روایت غالب این است که حمله به کنگره، قدرت دموکراسی در آمریکا را نشان می دهد، اما در زمان رسوایی واترگیت نیز چنین پیروزی گرایی را شاهد بودیم. واقعیت این است که بیماری های واقعاً جدی در آمریکا وجود دارد که هیچ کدام از دو حزب نمی خواهند از آن حرف بزنند. افرادی که به کنگره حمله کردند از ناکجاآباد نیامدند.

این نظریه پرداز آمریکایی تأکید کرد: ایالات متحده در زمینه تروریسم سردمدار است. مفهوم تروریسم در اوایل دوران رونالد ریگان به طور جالبی معکوس شد، به این صورت که تروریست ها، تروریست نیستند و کسانی که تروریست نیستند، تروریست محسوب می شوند، وقتی در این خصوص شروع به نوشتن کردم از کد آمریکا برای تعریف ترور و به ویژه در دستورالعمل های ارتش صحبت کردم.

+

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2355

به "چامسکی: آمریکا در زمینه تروریسم سردمدار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چامسکی: آمریکا در زمینه تروریسم سردمدار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید