چطور با آدم های دورو برخورد کنیم؟

به گزارش هدا بلاگ، دورویی می تواند آزاردهنده باشد بهترین کار این است که به خصوص اگر این دورویی مسئله چندان بزرگی نیست، رفتار آن ها را تصدیق کنید و از کنار آن بگذرید. اگر می خواهید با رفتار آن ها مقابله کنید بهتر است محترمانه رفتار کنید و هرگز آن ها را قضاوت نکنید.

چطور با آدم های دورو برخورد کنیم؟

حتماً با آدم های دورو روبرو شده اید، اما چطور با آن ها تعامل برقرار کرده اید؟ برقراری رابطه با افرادی که شما دورو تلقی می کنید می تواند پیچیده باشد، زیرا آن ها اغلب از دورویی خودشان آگاه نیستند.

به گزارش خبرنگاران؛ بهترین کار این است که به خصوص اگر این دورویی مسئله چندان بزرگی نیست، رفتار آن ها را تصدیق کنید و از کنار آن بگذرید. اگر می خواهید با رفتار آن ها مقابله کنید بهتر است محترمانه رفتار کنید و هرگز آن ها را قضاوت نکنید.

1-خونسرد باشید و عصبانی نشوید. اجازه ندهید رفتار ها یا کلمات این فرد روز شما را خراب کند یا شما را از کنترل خارج کند. برای آنکه خونسرد بمانید و بر خودتان مسلط باشید نفس های عمیق بکشید یا تا 10 بشمارید. اگر نیاز است چند دقیقه قدم بزنید تا ذهنتان را خالی کنید. از اینکه با دورو ها وارد تعاملات بد بشوید جداً پرهیز کنید. اگر وارد مکالمه با فردی شده اید و می دانید که هیچ شانسی برای تغییر ذهن یا رفتار او ندارید بحث را رها کنید. اشاره به دورویی فرد هیچ کمکی به شما یا فرد مقابلتان نمی کند. فقط به صورت ذهنی دورویی فرد را شناسایی کنید و سپس از آن گذر کنید و باقی روزتان را دریابید.

2-اگر احساس می کنید که رفتار آن ها شما را آزار می دهد بهتر است که مکالمه را ترک کنید. پیش خودتان تصدیق کنید که شما با یک آدم دورو روبرو هستید و خودتان را از بحث بیرون بکشید. دور شدن از فرد می تواند به شما کمک کند که خونسردی خودتان را حفظ کنید و از اینکه بحث بالا بگیرد پیشگیری کنید. لزومی ندارد که با عصبانیت از فرد دور شوید. لبخند بزنید و با چند کلمه کوتاه خداحافظی کنید و در زودترین زمان ممکن از این بحث خارج شوید. برای مثال بگویید ببخشید کلاسم دیر شده و باید بروم! یا باید بروم چیزی برای خوردن تهیه کنم. خدانگهدار!

3-اگر رفتار فرد خیلی کوچک و بی ضرر است از هر مجادله ای با او پرهیز کنید. اگر فرد نسبت به یک موضوع غیرمهم ریاکاری از خود نشان می دهد که هیچ آزاری برای کسی ندارد، فقط این رفتار را در او شناسایی کنید و از کنار آن عبور کنید. این رفتار به خصوص در مورد افرادی که معمولاً هر روز آن ها را می بینید مثل همکلاسی، هم تیمی یا همکار صدق می کند. رفتار این فرد قطعاً کلافه کننده است، اما ارزش ندارد که یک مشکل دیگر به آن اضافه کنید.

4-اگر ضروری است در کوتاه مدت رفتار آن ها را تحمل کنید. برخی اوقات شما هیچ انتخاب دیگری جز تحمل کردن رفتار های منافقانه یک فرد ندارید. اگر رفتار فرد کلافه کننده است، اما شما کاری در قبال آن نمی توانید انجام دهید، آن را تحمل کنید و فراموشش کنید. اگر به ندرت چنین فردی را می بینید این بهترین کار است. برای مثال در قبال یکی از اعضای خانواده یا کسی که با او دوستی دوری دارید، این کار جواب می دهد.

5-اگر نمی توانید اثبات کنید که فردی دورویی در قبال شما به خرج داده است از اثبات آن دست بردارید. دریافت مچ فرد دورو بسیار سخت است، زیرا شما تمام حقایق را در اختیار ندارید. اگر در مورد دورویی فردی مطمئن هستید، سعی کنید احساسات خودتان را کنترل کنید و رفتار او را نادیده بگیرید. برای مثال دوست شما مدام درباره اهمیت بازیافت صحبت می کند، اما شما می دانید که او خودش این کار را انجام نمی دهد. سعی نکنید اثبات کنید که او یک فرد دورو است. شما واقعاً مطمئن نیستید که آیا او بازیافت انجام می دهد یا نه و ارزش ندارد که با او سر این مسئله مقابله کنید.

6-وقت کمتری با آدم های دورو بگذرانید. با آن ها به صورت احترام آمیز فاصله خودتان را حفظ کنید. سعی کنید تا حد ممکن با آن ها مکالمه خصوصی و دونفره، به خصوص در مورد موضوعاتی که احساس می کنید شما را تحریک می کند، نداشته باشید. برای مثال، اگر شخصی که رفتار منافقانه دارد عموی شماست و مدام نسبت به رعایت اخلاقیات نصیحتتان می کند، اما شما می دانید که در زندگی شخصی اخلاق را رعایت نمی کند هرگز وارد زندگی شخصی و خصوصی او نشوید. اگر می خواهید درباره دورویی او صحبت کنید فقط اشاره کوتاه کنید و از ورود به موضوعات چالشی و بحث برانگیز دوری کنید.

7-شدت و جدیت نظرات منافقانه را ارزیابی کنید. دورویی می تواند بسیار بی ضرر یا به شدت آسیب زننده باشد. اگر دورویی خیلی جزئی است از کنار آن بگذرید. اما اگر فکر می کنید این رفتار می تواند بر زندگی شما یا آدم های اطراف شما اثر بزرگی داشته باشد پس آن را جدی بگیرید و در مقابل فردی که این رفتار را نشان داده بایستید. برای مثال، اگر می دانید که دوستتان از یک گروه موسیقی خوشش می آید، اما در مقابل دیگران تظاهر می کند که از این گروه متنفر است، چون آن ها به قدر کافی باحال نیستند، از آن گذر کنید، چون این حد از دورویی آسیب زننده نیست. اما مثلاً شما افرادی را می شناسید که مدام از پذیرش نژاد ها و جنسیت های مختلف صحبت می کنند. اما شما می شنوید که پشت در های بسته آن ها نظرات دیگری درباره نژاد و جنسیت دارند. این مسئله می تواند خیلی جدی باشد.

8-اگر فکر می کنید که برخورد با فردی که دورویی کرده راه حل است پس این کار را با نهایت احترام و خونسری و رفتار مدنی انجام دهید. از رویکرد ساندویچی استفاده کنید و ابتدای کلام خود را با حرف های مثبت شروع کنید و آنچه نیاز است درباره دورویی فرد بگویید و سپس کلام خود را با جملات مثبت تمام کنید.

برای مثال اگر می خواهید در مقابل آشنای نژادپرست خود بایستید به او بگویید: فلانی من تو را خوب نمی شناسم، اما تو همیشه در مقابل من بسیار مهربان بودی. تو به من می گویی که همه را قبول داری، اما من شنیده ام که تو به برخی از دوستان من حرف های نژادپرستانه گفته ای. من دوست دارم این دوستی را با تو ادامه بدهم، اما اگر بنا باشد که تو این رفتار خود را ادامه بدهی من نمی توانم این دوستی را ادامه بدهم.

9-جملات خود را با من شروع کنید. مقابله با دورویی موقعیت بسیار حساسی است. از جملاتی که با من شروع می شوند استفاده کنید تا بدون آنکه به نظر برسد کسی را سرزنش یا شماتت می کنید وارد بحث شوید. استفاده از جملاتی که با من شروع می شوند می تواند از خشونت کلام شما کم کند. برای مثال من واقعاً ناامید شدم. ای کاش می توانستم احساس شما را درباره این موضوع بفهمم، اما نمی توانم.

10-برای هر واکنش احساسی ای خودتان را آماده کنید. برخی اوقات شما می توانید به شکلی منطقی و محترمانه با فرد دورو صحبت کنید و نتیجه این کار می تواند مثبت باشد. در سایر موارد، دورویی ممکن است باعث دشمنی شود. برای احتیاط هم که شده برای هر واکنش منفی ای آماده باشید. به خودتان یادآوری کنید که اگر شخص سعی کرد موقعیت را بدتر کند در این مجادله مشارکت نخواهید کرد. به آن ها در کمال خونسردی و با صدایی آرام پاسخ بدهید. اگر واضح است که فرد متوجه دورویی خودش نمی شود، شما باید آن را بپذیرید.

منبع: Wikihow

ترجمه: سایت خبرنگاران

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: فرادید
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2305

به "چطور با آدم های دورو برخورد کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور با آدم های دورو برخورد کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید