چند سوال درباره مرگ قاضی غلامرضا منصوری در رومانی

به گزارش هدا بلاگ، پرونده فساد در میان تعدادی از مقامات سابق قضایی با درگذشت قاضی سابق غلامرضا منصوری هر روز با ابهامات و سوالات بیشتری روبرو می گردد. در این میان یک سوال از همه بیشتر در حال مطرح شدن است؛ منصوری خودکشی نموده یا به قتل رسیده است یا...؟

چند سوال درباره مرگ قاضی غلامرضا منصوری در رومانی

به گزارش ایسنا، روز آدینه 30 خرداد 99، خبر مرگ مشکوک قاضی سابق غلامرضا منصوری که نامش به عنوان یکی از متهمان پرونده اکبر طبری معاون سابق اجرایی قوه قضائیه مطرح بود، در هتلی در رومانی منتشر شد. خبری که عده ای را در شوک، برخی را در ترس و برخی را در تعجب فرو برد. همین چند روز قبل بود که منصوری پس از متهم شدن به دریافت رشوه 500 هزار دلاری و مفاسد دیگر، با انتشار فیلمی، مدعی شده بود با پای خود به ایران بازخواهد گشت و ترسی از محاکمه ندارد. البته این اتفاق نیفتاد و او نه تنها به کشور بازنگشت بلکه به درخواست ایران و توسط پلیس بین الملل در رومانی دستگیر شد.

با دستگیری منصوری در رومانی، دادگاه این کشور تا معین شدن ابعاد پرونده و تکمیل مستندات، وی را از رومانی ممنوع الخروج و ملزم به معرفی هفتگی خود به پلیس رومانی کرد. در این میان دیروز خبر مرگ مشکوک منصوری به علت پرت شدن از ارتفاع در هتل دوک بخارست منتشر شد. خبری که اطلاعات ضد و نقیضی درباره آن در حال انتشار است.

در همین کمتر از 24 ساعت که از انتشار خبر مرگ منصوری گذشته، چند پرسش مهم از سوی افکار عمومی در حال مطرح شدن است:

1. آیا منصوری خودکشی نموده، ناخواسته پرتاب شده یا به قتل رسیده است؟

2. اگر منصوری خودکشی نموده باشد این سوال مطرح می گردد که چرا باید چنین شخصی که همین چند روز پیش با اعتماد بنفس کامل از بیگناهی خود سخن می گفت دست به خودکشی بزند؟

3. اگر منصوری به قتل رسیده باشد این سوال مطرح می گردد که چه کسانی از مرگ او سود می برده و یا از زنده بودن و سخن گفتن او زیان می نموده اند؟

4. چه ارتباطی بین طرح نام منصوری در پرونده طبری و مرگ مشکوک او وجود دارد؟

5. منصوری در صورت زنده ماندن چه اطلاعاتی را می توانست فاش کند؟

6. چرا با وجود اینکه دادگاه رومانی به حساسیت پرونده منصوری واقف بود او را تحت مراقبت ویژه قرار نداده بود تا از بروز چنین اتفاقی جلوگیری گردد؟

7. چرا ایران نتوانست با فشار بر رومانی، زودتر این متهم فراری را به کشور بازگرداند تا ابعاد پرونده وی و کسانی که با آنان در ارتباط بوده روشن گردد و اینگونه با مرگ او، بر ابهامات اضافه نگردد؟

8. پیگیری موضوع مرگ مشکوک منصوری بر عهده چه دستگاه هایی خواهد بود و چگونه به افکار عمومی پاسخ خواهند داد؟

9. تکلیف پول هایی که گفته شده منصوری به ناحق دریافت نموده چه می گردد؟

10. با توجه به پیچیده بودن این پرونده و مواضع نه چندان محبت آمیز رومانی در قبال آن نسبت به ایران، آیا واقعا منصوری از جهان رفته یا به نحوی فراری داده شده و با انتشار خبر درگذشت او کوشش شده از اذهان فراموش گردد؟

منبع: فرارو
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 929

به "چند سوال درباره مرگ قاضی غلامرضا منصوری در رومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند سوال درباره مرگ قاضی غلامرضا منصوری در رومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید