چگونه سگ و گربه تان را به هم معرفی کنید؟

به گزارش هدا بلاگ، اگر می خواهید سگی تازه به خانه بیاورید، در حالی که از قبل گربه ای در خانه داشته اید، برای جلوگیری از وقوع به هم پریدن های سگ و گربه ای، ابتدا این نکات را بخوانید!

چگونه سگ و گربه تان را به هم معرفی کنید؟

قبل از معرفی

اگر سگی که می خواهید به خانه آورید توله است، احتمال پیروزیت تان در معرفی آنها به هم بیشتر خواهد بود. سگی که با گربه بزرگ گردد او را جز خانواده خود می بیند.

شانس پیروزیت تان کم است اگر:

- سگ تان طبیعتی پرخاشگر یا شکارگر دارد. سگی پرخاشگر می تواند گربه تان را زخمی کند و یا حتی او را بکشد.

- گربه تان بچه است، پنجه هایش را کشیده اید، معلول است و یا خیلی پیر است. یک بچه گربه کوچک می تواند از طریق سگی که می خواهد بیش از حد با او بازی کند آسیب ببیند. گربه های پیر، آنهایی که پنجه شان کشیده شده و یا گربه های معلول کمتر می توانند از خود دفاع نمایند.

مراحل آمادگی - مهم است!

- در ابتدا سگ و گربه تان را خوب بشناسید. زبان بدن شان را بفهمید و بدانید عقب رفتن گوش ها، راست ایستادن دم و … به چه معنا است. حال و هوای آنها را هم تشخیص دهید، مثلا اینکه امروز یا در این لحظه حال شان چه طور است. عصبانی هستند، شادند و … .

- سگ تان باید به خوبی آموزش دیده باشد. و به دستورهای معمول و ابتدایی، بنشین، بایست و نکن پاسخ مناسب بدهد.

- بعلاوه باید بدانید چگونه حس اطلاعت کردن و فرمان پذیری را در گربه بیدار کنید و روی او تاثیر داشته باشید.

تا زمانی که تمام موارد بالا را انجام نداده اید سگ را به خانه نیاورید و مراحل معرفی را آغاز نکنید.

معرفی

- قبل از آوردن سگ به خانه با او حسابی بازی کنید و به او غذایی دلچسب و کافی بدهید. او را آرام و ریلکس کنید. به سگ تان قلاده ببندید و یا او را در قفس قرار دهید.

- اگر گربه تان ترسو است، او را در تختش قرار دهید و اگر ترسو نیست اجازه دهید آزادانه در اطراف قدم بزند. از قبل به تعداد کافی اسباب بازی و خوراکی داشته باشید تا در صورت احتیاج از آنها برای ایجاد جوی آرام و تشویق حیوان ها به نشان دادن رفتاری خوب بهره ببرید.

- اجازه دهید سگ و گربه ابتدا از فاصله ای دور یکدیگر را آنالیز نمایند. سگ تان را نوازش کنید و با او به آرامی صحبت کنید. این هنگام زمان خوبی برای نزدیک شدن سگ به گربه نیست. به عنوان جایزه ای برای رفتار مناسب شان، به سگ و گربه تان خوراکی و اسباب بازی دهید.

- اگر سگ تان جلوی گربه پرید و آغاز به پرخاش کرد، قلاده او را عقب بکشید. اگر هر گونه رفتار تند و عصبانی داشت، او را آرام کنید. اگر هر کاری کردید آرام نشد و همچنان پرخاشگر بود، دیدار را تمام کنید و آن را بعدا یک بار دیگر امتحان کنید.

- دیدار های این چنینی را چند بار دیگر در طول یک روز تکرار کنید و اگر سگ تان باز از خود رفتار خصمانه ای نشان داد، قلاده او را به عقب بکشید و او را مهار کنید.

این دیدار ها را تا زمانی که هر دو حیوان چند روز پی در پی رفتار محبت آمیز ای با هم داشته باشند، ادامه دهید و تا این مرحله را کامل نکرده اید به مرحله بعد نروید.

با احتیاط ادامه دهید

زمانی که سگ و گربه تان به یکدیگر عادت کردن، با هم راحت شدند و دیگر رفتار خصمانه ای از خود نشان نداند، برای مرحله بعد آماده اند.

در این هنگام خاتمه می توانید قلاده سگ را باز کنید اما باید آنها را همیشه زیر نظر داشته باشید. اگر مشاهده کردید باز با هم به مشکل خوردند و به دستورات شما پاسخ نمی دهند، دوباره برای چند روز به مرحله قبلی برگردید. ممکن است احتیاج باشد برای مدت بیشتری در این مرحله بمانید. در این مرحله هرگز سگ و گربه تان را با هم تنها نگذارید و تنها زمانی این کار را کنید که مطمئن شوید دیگر کاملا با هم کنار آمده اند. مطمئن شوید گربه تان مکانی دارد که در صورت احساس خطر می تواند به بالای آن بپرد.

برای هر دو حیوان در خانه پناهگاهی خصوصی فراهم کنید. در همین حین آنها را آرام آرام تربیت کنید و در صورتی که رفتار خوبی داشتن به آنها جایزه بدهید تا به پیروی از قانون های شما تشویق شوند.

ظرف غذای گربه و جعبه خاک او را در جایی دور از دسترس سگ تان قرار دهید.

خب این کارتان تمام شد! آرام باشید و از شیطنت دوستان پشمالوتان لذت ببرید!

اگر با هم کنار نیامدند چه؟

گاهی با وجود تمام کوشش هایی که می کنیم، سگ و گربه مان با هم کنار نمی آیند. برخی سگ ها خطرناک تر از آنند که بتوان آنها را در کنار گربه ها قرار داد. اگر حس تان به شما می گوید که در این کار پیروز نخواهید شد، بهتر است به آن توجه کنید. در این صورت می توانید یک قسمت از حیاط یا خانه را حصار بکشید و خانه ای برای سگ تان فراهم کنید که پای هیچ گربه بخت برگشته ای به آن نرسد! به این صورت هر دو را نگه داشته اید و به هردو شان عشق می ورزید.

در بیشتر موارد گربه ها و سگ ها می توانند با هم کنار بیایند، اگر چه این احتیاج به صبر و شکیبایی و مراقبت و تربیت از جانب شما دارد.

در برخی موارد سگ و گربه تان برترین دوستان هم می شوند. اما همانطور که گفتیم برخی سگ ها هم برای گربه تان بسیار خطرناک هستند. خیلی مهم است که اخلاقیات سگ را بشناسید و سپس اقدام به آشنا کردن او با گربه تان کنید.

منبع: فوت و فن / thespruce.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3545

به "چگونه سگ و گربه تان را به هم معرفی کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه سگ و گربه تان را به هم معرفی کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید