کرونا، مراسم اعطای جوایز نوبل را لغو کرد

به گزارش هدا بلاگ، مدیر بنیاد نوبل بیان نمود، به دلیل بحران همه گیری ویروس کرونا در جهان ضیافت امسال ویژه اعطای جوایز نوبل لغو شده است.

کرونا، مراسم اعطای جوایز نوبل را لغو کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، لارس هایکنستن مدیر اجرایی بنیاد نوبل با بیان ناممکن بودن حضور افراد در ضیافت سالیانه اعطای جوایز نوبل به دلیل همه گیری ویروس کرونا، از لغو این مراسم خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، با اعلام مدیر بنیاد نوبل ضیافت سال 2020 اعطای جوایز نوبل لغو شد. با لغو مراسم امسال، این برای چهارمین بار از سال 1901 و آغاز مراسم اعطای جوایز نوبل است که این ضیافت لغو می شود.

لارس هایکنستن مدیر اجرایی بنیاد نوبل در توضیح لغو این مراسم گفت: دو مشکل وجود دارد. اول، امکان اینکه تعداد زیادی از افراد در یک جای شلوغ در کنار هم جمع بشوند، وجود ندارد. دوم، معلوم نیست که افراد بتوانند به اندازه ای که خواهانش هستند، به سوئد (مقر مراسم نوبل) سفر کنند.

قرار است برندگان جوایز نوبل طبق معمول در ماه اکتبر اعلام شود اما مشخص نیست که مراسم اعطای جوایز به چه شکلی برگزار شود.

مدیر بنیاد نوبل گفت: کمی نامشخص است که ما چطور بخواهیم این کار را انجام دهیم. مطمئنا شیوه معمول قبلی که همه حاضر می شوند احتمالا نخواهد بود اما ممکن است برخی از برندگان جوایز به استکهلم بیایند و برخی در خانه ها در کشورهایشان بمانند و ما به روش دیجیتالی با آنها ارتباط برقرار کنیم.

وی همچنین اظهارنظرها درباره ارتباط لغو کردن ضیافت سالیانه اعطای جوایز نوبل با شرایط کنونی شیوع کرونا در سوئد را رد کرد.

پیشتر برخی رسانه ها گزارش دادند که به دلیل بالا بودن میزان ابتلا به کرونا در سوئد و توصیف سوئد توسط برخی کشورها به عنوان یک کشور دارای ریسک بالا، مراسم نوبل لغو شده است.

مدیر بنیاد نوبل گفت: شرایط جاری فرصت های خوبی برای تاکید بر آنچه که موضوع جوایز نوبل است، فراهم کرده است و آن موضوع، علم، ادبیات و کار روی صلح است.

وی اضافه نمود: همه گیری (کرونا) اساسا یک بحران بزرگ برای بشریت است اما همچنین بدان معناست که مسائلی که بنیاد نوبل با آنها روبرو است حتی مهم تر از قبل شده است و در نتیجه به مردم اهمیت علم یادآوری خواهد شد.

در تاریخ ضیافت های اعطای جوایز نوبل، تا پیش از این سه بار این مراسم لغو شده بود. اولین بار در سال 1907 به دنبال فوت پادشاه وقت سوئد این مراسم لغو شد. بار دوم در سال 1924 و بار سوم در سال 1956 این مراسم لغو شده بود.

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1193

به "کرونا، مراسم اعطای جوایز نوبل را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، مراسم اعطای جوایز نوبل را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید