کفاشیان: AFC دوست ندارد شاگردهای ممتازش را حذف کند، باید زور بالای سرمان باشد

به گزارش هدا بلاگ، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال معتقد است کنفدراسیون فوتبال آسیا تمایلی به حذف سرخابی ها از لیگ قهرمانان آسیا ندارد اما در عین حال الزامات AFC باید رعایت گردد.

کفاشیان: AFC دوست ندارد شاگردهای ممتازش را حذف کند، باید زور بالای سرمان باشد

به گزارش خبرنگاران، علی کفاشیان در پاسخ به این پرسش که فدراسیون فوتبال چند سال است به کنفدراسیون فوتبال آسیا دروغ می گوید، گفت: بحث دروغ گفتن نیست. AFC شرایطی را تصویب می نماید تا باشگاه های ما حرفه ای شوند. حرفه ای شدن الزاماتی دارد که باید به وسیله مدیریت باشگاه ها انجام گردد و اگر موضوع را هر بار به شکلی از سرمان باز کنیم، آنها متوجه می شوند.

وی تغییرات مدیریتی باشگاه ها را یکی از دلایل حرفه ای نشدن آنها دانست و گفت: هر مدیر جدیدی به مسائل مسلط نیست و باید بدهی ها را پرداخت کند. مدیران به برنامه بلندمدت فکر نمی نمایند و یک سازمان باید محکم مقابل این اتفاق بایستد. سازمان لیگ می خواهد متولی تبلیغات گردد، اما بعضی ها نظم کار را به هم می زنند. اتفاقات مشابه باعث می گردد باشگاه نتواند مسائل را اصلاح کند. باشگاه باید خودش درآمدزایی کند و پولی از دولت نگیرد. وقتی حق پخش تلویزیونی درست نیست و مسائل قانونی باشگاه حل نمی گردد، مدیر باشگاه نمی تواند مسائل را حل نماید.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا در زمان ریاست او هم قوانین دور زده می شد و اینکه چرا باشگاه ها مجبور به رعایت الزامات حرفه ای سازی نشدند، توضیح داد: بله. ما کوشش کردیم این کار را انجام بدهیم و ابتدای کار با مدیران باشگاه ها جلسه می گذاشتیم، اما آن مدیران برکنار می شدند یا درگیر باشگاه ها بودند. سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باید فشار بگذارند و باشگاه ها نیز مسائل حاشیه ای زیادی دارند. باید زور بالای سر ما باشد و تنها در این صورت به سمت حل مسائل می رویم. این مسائل برای سایر کشورها نیز وجود دارد و باید لابی های مختلفی انجام گردد.

کفاشیان در پاسخ به این پرسش که چند درصد کارها با دور زدن انجام می گردد، گفت: در فدراسیون مسائلی داشتیم که مجبور بودیم کار را به شکل دیگری انجام دهیم. از ابتدای حضورم در فدراسیون فوتبال گفتم فدراسیون نهادی مستقل و غیردولتی است، اما وزارت ورزش یکی از موانع بود و بعضی هنوز می گویند دولتی است. باشگاه ها نیز با همین مسائل روبه رو هستند. ممکن است مهلت یک ساله فیفا بابت اصلاح اساسنامه به خاتمه برسد، فوتبال ما تعلیق گردد و نتوانیم به جام جهانی برویم. این مشکل الان باید رفع گردد.

وی که با برنامه آفساید رادیو جوان گفت وگو می کرد، در خصوص حل مسائل سرخابی ها در صورت حذف از لیگ قهرمانان آسیا گفت: آنها باید درست شوند. AFC هم دیدگاه ویژه ای به استقلال و پرسپولیس دارد و آنها در بسیاری از فاکتورها اول هستند. کنفدراسیون دوست ندارد بچه های خوب و ممتازش از صحنه حذف شوند، اما بعضی مسائل از مدیریت باشگاه خارج است. مانند موضوع استقلال فدراسیون که به حمایت دولت و مجلس احتیاج دارد و نباید از کنار آن عبور کنیم که دچار مشکل شویم. مسئولان باید موضوع را جدی بگیرند و اگر شش ماه مهلت بدهند، باز هم کار را پشت گوش می اندازیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 فروردین 1401 بروزرسانی: 22 فروردین 1401 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3437

به "کفاشیان: AFC دوست ندارد شاگردهای ممتازش را حذف کند، باید زور بالای سرمان باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفاشیان: AFC دوست ندارد شاگردهای ممتازش را حذف کند، باید زور بالای سرمان باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید