کنگره میراث فرهنگی ایران و اسپانیا آذرماه برگزار می گردد

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد مهدی احمدی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا ضمن حضور در دفتر ریاست دانشکده تاریخ دانشگاه کمپلوتنسه مادرید با میگل لوکه تالابان، رئیس این دانشکده ملاقات و گفت وگو کرد.

کنگره میراث فرهنگی ایران و اسپانیا آذرماه برگزار می گردد

این ملاقات در ادامه سلسه جلساتی صورت گرفت که در آن قرار است برای برگزاری کنگره میراث فرهنگی ایران و اسپانیا در آذرماه سال جاری برنامه ریزی های لازم صورت بگیرد.

احمدی در سخنانی، با تأکید بر اینکه در دوره مأموریت خود از نزدیک شاهد نزدیکی میان فرهنگ دو ملت ایران و اسپانیا بوده است، گفت: هر دوی این دو ملت، تاریخ درخشانی دارند و باید شناخت بیشتری نسبت به همدیگر پیدا نمایند. دلیل برگزاری این کنگره نیز همین آشنایی و معرفی است.

رایزن فرهنگی کشورمان در اسپانیا اظهار کرد: برای موضوعات محوری قابل ارائه در این کنگره سه عنوان کلی پیشنهاد می دهیم که در زیر مجموعه آن عناوین دیگری با جزئیات بیشتر قرار می گیرند.

وی اضافه کرد: پیشنهاد ما این است که دو هیأت انتخاب اسپانیایی و ایرانی برای انتخاب مقالات برتر و ارائه در کنفرانس داشته باشیم. پس از طراحی و انتشار پوستر مربوط به فراخوان مقالات، هر کدام از این هیأت ها کار انتخاب مقاله را برای بخش های پیشنهادی شروع می نمایند و در نهایت برای هر موضوع یک مقاله برای ارائه در بخش اصلی کنفرانس انتخاب می گردد.

احمدی بیان کرد: پیش بینی می کنیم که به این ترتیب هشت نفر از طرف اسپانیایی و هشت نفر از طرف ایرانی در دو روز کاری، کنگره مقاله های خود را ارائه نمایند.

موضوعات پیشنهادی رایزن فرهنگی کشورمان در اسپانیا در این نشست، شامل سه محور کلی مطالعات تطبیقی دین، الهیات، فلسفه و عرفان ایران و اسپانیا (صندلی تعاملات و تبادلات دین، فلسفه و عرفان ایران و اسپانیا و نقش آن در احیا و ارتقای سرمایه های معنوی و معرفت شناسی امروز دو ملت)، مطالعات تطبیقی فرهنگ، هنر و معماری ایران و اسپانیا (نقش میراث فرهنگی هنری ایران و اسپانیا در ایجاد فرصت های تعاملات دو جانبه، نقش دیپلماسی فرهنگی ایران و اسپانیا در زمینه توسعه میراث فرهنگی دو ملت، نمودهای معماری ایرانی و اسلامی در سرزمین اسپانیا و بازتاب هنر و معماری ایران و اسپانیا در راستای شکوفایی تمدن اسلامی) و مطالعات تطبیقی تاریخ، زبان و ادبیات ایران و اسپانیا (ادبیات حماسی و عرفانی ایران و اسپانیا و نگرش تطبیقی بر تاثیر تاریخی زبان و ادبیات ایران و اسپانیا) بود.

در ادامه، مسئولین دانشکده تاریخ دانشگاه کمپلوتنسه ضمن استقبال از پیشنهادات رایزنی فرهنگی کشورمان در اسپانیا، عنوان کردند: در هفته جاری جلساتی با معاون بین الملل دانشگاه و نیز روسای دانشکده های دیگر این دانشگاه از جمله دانشکده زبانشناسی، فلسفه و ادیان خواهند گذاشت تا زمینه همکاری بهتر میان بخش های مختلف این دانشگاه برای بهتر برگذار شدن این کنگره فراهم آید.

مقرر شد، در جلسه بعدی محورهای موضوعی همایش و نیز مسأله هیأت های انتخاب و محتوای پوستر فراخوان مقالات نهایی گردد.

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2992

به "کنگره میراث فرهنگی ایران و اسپانیا آذرماه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره میراث فرهنگی ایران و اسپانیا آذرماه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید