گرشاسبی: 980 هزار دلار به برانکو پرداخت کردم ، فعلا بحث بازگشتم به پرسپولیس مطرح نیست

به گزارش هدا بلاگ، مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: بعد از من دوباره قرارداد ترابی را تمدید کردند و الان آن 40درصد هم گیر باشگاه نیامد.

گرشاسبی: 980 هزار دلار به برانکو پرداخت کردم ، فعلا بحث بازگشتم به پرسپولیس مطرح نیست

با ما همراه باشید و درباره jamalseyyedi بیشتر بدانید.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، حمیدرضا گرشاسبی در مورد اینکه حدود یک میلیون دلار از طلب برانکو باقی مانده و در زمان او چقدر به سرمربی پرسپولیس پرداخت شد، گفت: ما باید یاد بگیریم وقتی پیشنهاد می شود مدیریتی را بپذیریم اول تحقیق کنیم ببینیم کجا می خواهیم برویم و چه کار می خواهیم بکنیم. من و قبل از من طاهری وقتی باشگاه پرسپولیس را تحویل گرفتیم با همه چیز تحویل گرفتیم. این نیست که من بگویم قبل...!

گرشاسبی شرح داد: بهانه گیری اصلا مورد قبول نیست. چون پذیرفتم که آمده ام. با آن شرایط آمدیم؛ پنجره های بسته و بدهی ها بود، صد و اندی پرونده AFC و فیفا بود که اگر حل نمی شد مجوز حرفه ای به ما نمی دادند. ولی آمدیم، نق هم نزدیم و کار هم انجام دادیم. همه هم کمک کردند. خدا هم کمک کرد. با همدلی و وفاق در همه رده ها قهرمان شدیم. اگر در فینال لیگ قهرمانان آسیا دو بازیکن دیگر داشتیم مطمئنا قهرمانی دور از دسترس نبود.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس افزود: ما در باشگاه سند داریم. زمانی که نیم فصل شد تیم در بالای جدول لیگ بود، نایب قهرمان آسیا شده بودیم. پاداش ها می آمد. 730هزار دلار هم سهم ملی ما از فیفا بود که به ما نداده بودند. الان هم هنوز نیامده که می گویند از فیفا می دهیم. از دوران ما بود. البته برای باشگاه پرسپولیس است. از طرفی بیش از 20میلیارد مطالباتمان از مجری اسپانسری تا پایان فصل بود که داشتیم و اسنادش هست.

وی در مورد اینکه چقدر پول به برانکو پرداخت کرده، گفت: تا لحظه ای که بودم طبق اسناد 980هزار دلار پرداختی به برانکو داشتم. قبلش هم بالاخره طلب داشت.

گرشاسبی در مورد اینکه با این حساب برانکو نزدیک 4میلیون دلار در این سه فصل برای پرسپولیس هزینه بر بوده، گفت: برانکو برای پرسپولیس آورده داشت. کل اسناد هزینه کرد برانکو نشان می دهد که این مبالغ پرداخت شده است. نزدیک یک میلیون دلار در زمان ما به او پرداخت شد. برانکو هیچ وقت گلایه مالی نداشت. به خاطر همین همیشه از باشگاه طلب داشت. شما می آیید که حداقل برای یک فصل کار کنید، نیم فصل به ما گفتند خداحافظ! ما را بیرون کردند و رفتیم. تا آن مقطع من 130هزار یورو بدهی به برانکو داشتم. اشتباه این ها این است که می گویند آفرهای برانکو، آفرهای لیگ قهرمانان آسیا و پاداش ها که بعد از من آمد. آفر و پاداشش که زمان من نبود.

وی افزود: طبق قرارداد برانکو ماهی 40هزار دلار باید پرداخت می شد. ما بقی آن هم آخر فصل پرداخت می شد. آفرهایی هم بود که طبق روال از بدوی که آمد عین همان قرارداد را ما اجرا کردیم. در قراردادش بود که هر فصل بیست درصد اضافه شود. یک ریال اضافه نکردیم، خودش هم درخواست نمی کرد که اضافه شود. این 40هزاردلار هر ماه باید پرداخت می شد. از نیم فصل که رفتم این مطالبات بوده، پایان فصل هم که قهرمان لیگ برتر شدند آفرهای آن هم اضافه شد، آفرهای دیگری هم بود که اضافه شد به اضافه حقوقش، این ها را چرا به من منتسب می کنند؟ اگر دوست دارند گرشاسبی خراب شود هرچه می خواهند من بنویسم به مردم بدهند. ما که خراب ورزش هستیم.

گرشاسبی در مورد اینکه پیروانی گفته مدیران قبلی پرسپولیس باید به خودشان بیایند، گفت: از طریق فدراسیون فوتبال نمی دنم از طرف کمیته استیناف بود یا اخلاق، نامه ممنوعیتی برای او آمد. من تعجب می کنم. پیروانی خودش بوده و دیده، نمی دانم دلار 3هزارتومانی را برای چه دوره ای را می گوید؟ فکر کنم زمان سرمربیگری علی پروین را می گوید! ما با دلار 18هزار تومان پرداخت کردیم و با یوروی 20هزارتومان تیم را به ژاپن بردیم. این حرف ها درست نیست. خودش به ریز و دقیق می داند. اگر می خواهد حمایت کند باید حمایت درستی در این شرایط شود.

وی ادامه داد: در آن شرایط مشکلاتی داشتیم ولی نگذاشتیم یک هوادار دغدغه داشته باشد. هرکس می آید سکاندار این دو باشگاه می شود خودش را در باتلاق انداخته، باید با تبحر حوصله و درایت و کارفنی از آن بیرون بیاید.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس در مورد بحث پاداش های آسیایی تیم، موضوع براندائو که شفاف سازی نشد و همچنین اختلاف بین عرب و وزارت ورزش اعلام کرد: این را باید از خود عرب سوال کنید اما در کل تعویض های خیلی سرعتی بدون مشکل نخواهد بود. اگر از عملکرد من رضایتی بود ادامه می دادیم. اگر از عملکرد عرب رضایتی بود ادامه می داد. پس مسئله ای بوده که ما را برکنار کردند. من که خودم هیچ مسئله ای حس نمی کنم. در اوج بودیم وزیر هم به من گفت در هیات دولت از من به خاطر این موفقیت های پرسپولیس تقدیر شد.

وی شرح داد: از نتایج و پیگیری ها و تلاشی که ما می کردیم خیلی شاداب بودند. ما که می گویم از نگهبان باشگاه تا آبدارچی تا آنکه چمن را آب می داد، همه بودند. مجموعه هایی که گرفتیم و تجهیز و آماده کردیم. در بحث سخت افزاری به آن شکل مسئله ای نداشتیم. پرونده ها صاف شده بود و بدهی به آن صورت وجود نداشت. من یادم است که پول برانکو در گاوصندوق باشگاه بوده، بارها هم مصاحبه کردند و گفتند پول بوده، اگر هیات مدیره وقت تصمیمی می گیرد الان چرا بهانه گیری می کنند؟ همان موقع می دادند دلار اینقدر گران نبود. به چه دلیلی ندادند؟ براندائو و پاداش ها هم زمان من نبود.

گرشاسبی در مورد اینکه هواداران استقلال می گویند مدیران بهتری برای پرسپولیس انتخاب می شوند، گفت: زمانیکه برانکو سال94 آمد این فنداسیون شکل گرفت. اوایل هم برانکو نتیجه نمی گرفت. ما هیات مدیره بودیم و زمان طاهری بود. خیلی سروصدا شد و شعار می دادند اما حمایت های ویژه ای شد تا این فنداسیون شکل خودش را به درستی گرفت. زمانی هم که خود من مدیرعامل باشگاه بودم، کمک مالی که ابدا نبود. التماس می کردیم ارز دولتی بدهند می گفتند ممنوع است و اولویت چیز دیگری است.

وی افزود: برای رفتن به کاشیمای ژاپن، یکم تعیین شد فینالیست شدیم، باید دوازدهم در ژاپن بازی می کردیم و نوزدهم میزبان در آزادی بودیم. وقتی بازرسان AFC آمدند برای بازدید از استادیوم آزادی، سیصدواندی مورد ایراد فنی لاینحل گرفتند. مثل دوش از سقف ها آب می آمد. شانس ما هم وقتی آمدند بارندگی بود.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس گفت: باور کنید در حساب ما فقط یک یا دومیلیون تومان پول بود. به وزارت رفتم گفتم دومیلیون پاداش می آید و هفتصد و اندی هم از فیفا داریم. گفتیم می آید. مثل الان، که پرسپولیس پولدار است ولی گداست. این پاداش ها به این زودی نمی آید، به راحتی هم آن پول را نمی دهند بیاورید. ما آنجا نفر می فرستادیم. ریسک خیلی خطرناکی بود اما در آن مقطع و قبل از دو میلیون پاداش، انجام دادیم. باید برای سی و اندی نفر بلیت بیزینس می گرفتیم چون حدود17ساعت در پرواز بودیم.

وی در مورد اینکه آیا وزارت کمک می کرد، گفت: گفتند مجلس کمک به ورزش حرفه ای را ممنوع کرده و ما هم موجودی نداریم.

گرشاسبی در مورد اینکه هواداران استقلال می گویند چرا برانکو را نگه داشتند اما استراماچونی را نه، اعلام کرد: هیات مدیره ها نقش دارند. هیات مدیره ما یکدست بود. هماهنگ بودیم. تمام تصمیمات را با مشورت انجام می دادیم. بعضا هم مواردی بود که برانکو قراردادش تمام شده و می گفتند برود اما ما او را حفظ کردیم.

وی در مورد اینکه آیا واقعا گفته شد که ماندن برانکو به صلاح نیست، گفت: نه ولی بحث بود که برانکو برود. ولی ما در هیات مدیره مصوب کردیم و دو سال دیگر تمدید کردیم. می گفتند قراردادش بالا است ولی ما موفقیت می دادیم. اگر شعار می دهیم که صاحبان اصلی باشگاه هواداران هستند خواسته آن ها همین هاست که باید انجام شود.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس در مورد عدم کمک وزارت ورزش شرح داد: از طرف وزارت کمک مالی نشد. جاهایی بود وقتی گیر می کردیم باید می رفتیم از طریق وزارت حل کنیم. وقتی می خواستیم به کاشیما برویم، یک یا دومیلیون پول در حساب ما بود. همه مستندات وجود دارد. در اوج ناامیدی رفتم فدراسیون فوتبال خواهش کردم گفتم قرض بدهید گفتند نداریم. هرجا رفتیم گفتند نداریم. در یک معجزه از یک بانکی 2میلیارد و 900میلیون تومان اشتباهی به حساب ما واریز شد. اسنادش هست. این مبلغی که اشتباهی به حساب پرسپولیس آمد را ظرف نیم ساعت تا یک ساعت بیرون کشیدیم.

گرشاسبی ادامه داد: این باشگاه چون دولتی است هر پولی که دریافت می شود باید برود به حساب دولت. به خزانه برود از آنجا به بانک ما بنشیند و ما برداشت کنیم. اگر پولی در حساب می ریختیم درجا همان بانکی که اشتباه کرده بود آمده بود روی حساب های ما و این را بیرون می کشید و باور کنید تیم ما نمی رفت. این را به جرات می گویم. همه عزیزانی که با من کار کردند اعضای هیات مدیره می دانند چه می گویم. خدا رحمت کند آقای کاشانی را. این پول را پس دادیم اما هنوز دادگاهایش را می روم که چرا این پول به حساب نیامد و... ما خواستیم این کشتی غرق نشود. این اتفاق خدایی بود و ما توانستیم تیم را به ژاپن ببریم.

وی در گفت و گو با شبکه تهران مورد قرارداد ترابی و ضرر 400هزار دلاری پرسپولیس گفت: درمقطعی که پنجره های ما بسته بود و محرومیت داشتیم، ترابی هم با سایپا قرارداد داشت و هم یک قرارداد داخلی با تراکتور بسته بود و هم آماده به خدمت داده بود. این سه موضوع او را ما حل کردیم. بدون اینکه جایی درز پیدا کند رفتیم از سایپا رضایت گرفتیم بعد او را دانشجو کردیم که بحث سربازی حل شود. او آمد. برانکو گفت سه بازیکن بگیر تیم ما قهرمان است. یکی ترابی بود.

گرشاسبی افزود: ترابی شرطش این بود که اگر آفر خارجی داشتم 40درصد بدهم بروم. این در زمان من بود ولی بعد از من دوباره تمدید کردند و می توانستند نگذارند. الان آن 40درصد هم گیر باشگاه نیامد. در انتقال بیرانوند هم 700هزار دلاری که درآمد زایی شد بندی بود که من در قراردادش گذاشتم.

وی در مورد بازگشت به پرسپولیس اعلام کرد: فعلا نخیر. تا این لحظه سعی کردم به هواداران یک کلمه دروغ نگویم از این به بعد هم خدا کمک کند دروغگو نباشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1705

به "گرشاسبی: 980 هزار دلار به برانکو پرداخت کردم ، فعلا بحث بازگشتم به پرسپولیس مطرح نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرشاسبی: 980 هزار دلار به برانکو پرداخت کردم ، فعلا بحث بازگشتم به پرسپولیس مطرح نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید