آستین خواهان فشار بین المللی برای رسیدن به توافق داخلی در افغانستان شد

به گزارش هدا بلاگ، لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا خواهان فشار بین المللی برای دستیابی به توافق از سوی دولت افغانستان با طالبان شد تا درگیری ها در این کشور به سرانجام برسد.

آستین خواهان فشار بین المللی برای رسیدن به توافق داخلی در افغانستان شد

به نقل از هیل، لوید آستین در توییتی گفت: شرایط امنیتی در افغانستان احتیاج به افزایش فشار بین المللی در رسیدن به توافق سیاسی برای سرانجام دادن به این مناقشه دارد تا مردم افغانستان دولتی را که شایسته آن هستند، داشته باشند.

آستین بدون نام بردن از کشور خاصی گفت که تمام دنیا می تواند به ادامه این فشار یاری کند.

از سوی دیگر جان کربی، سخنگوی پنتاگون وخیم تر شدن اوضاع امنیتی در افغانستان را در میان ادعاهای طالبان مبنی بر کنترل این گروه بر اکثریت عظیم منطقه ها این کشور تأیید کرد.

کربی در مصاحبه با سی.ان.ان گفت: آنچه ما دیده ایم وخیم تر شدن اوضاع امنیتی در سطح زمین است، ما شاهد پیشرفت آنها در مراکز منطقه ای در سراسر کشور هستیم و این نگران نماینده است.

اظهارات کربی پس از آن اعلام شد که طالبان ادعا کردند اکنون 85 درصد افغانستان را تحت کنترل دارند.

کربی گفت که در موقعیت مشخص کمیت یا اعتبارسنجی ادعاهای طالبان درباره مقدار کنترل سرزمین نیست.

وی اضافه کرد: ادعای تسلط بر قلمرو یا بخشی از کشور به این معنی نیست که می توانید آن را حفظ کنید یا آن را به مرور حفظ کنید.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفته است اکنون این وظیفه افغانها است که از کشورشان دفاع نمایند. کربی از بایدن حمایت کرد. او گفت: هیچ کس نمی تواند با قطعیت بگوید، اما من فکر می کنم حق با رئیس جمهور است. هیچ کس نباید فکر کند که این یک نتیجه گیری قبلی است که طالبان قصد دارند به سرعت کل کشور را تسخیر نمایند. آمریکا به پشتیبانی اقتصادی از نیروهای افغان و بعلاوه یاری به نگهداری هواپیماهای افغان در خارج از کشور ادامه خواهد داد. اما زمان آن است که نیروهای افغان قدم بردارند. ما در اینجا به آنها 30 هلی کوپتر بلک هاوک و بعلاوه هواپیماهای جنگی خواهیم داد. آنها سلاح مدرن دارند. آنها طی 20 سال گذشته آموزش دیده و توانایی حضور در میدان را با نیروهای آمریکایی داشته اند. آنها ظرفیت دارند. توانایی دارند. اکنون وقت آن است که اراده کنیم.، ایسنا

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3094

به "آستین خواهان فشار بین المللی برای رسیدن به توافق داخلی در افغانستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آستین خواهان فشار بین المللی برای رسیدن به توافق داخلی در افغانستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید