ابلاغ دستورالعمل تهیه و فراوری محتوای آموزش مجازی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه

به گزارش هدا بلاگ، با امضای معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور دستورالعمل تهیه و فراوری محتوای آموزش مجازی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه به استان ها ابلاغ شد.

ابلاغ دستورالعمل تهیه و فراوری محتوای آموزش مجازی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش وپرورش استثنایی؛ همه گیری ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مدارس، نظام آموزشی و پرورشی کشور را با یک چالش جدی روبرو نموده که این چالش موجب تغییر جهت فرآیند یاددهی یادگیری و استفاده از امکانات خاص شده است.

این موضوع مسئولین را بر آن داشت، با شعار آموزش تعطیل نیست بستری فراهم نمایند تا بدون حضور دانش آموزان در مدرسه و با استفاده از فضای مجازی و رسانه ملی در جهت استمرار، تقویت و تثبیت یادگیری دانش آموزان گام بردارند و مهم ترین اقدام اساسی در این زمینه طراحی و راه اندازی شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) می باشد.

استفاده از فضای مجازی در ارائه خدمات آموزشی توانبخشی و مشاوره ای در شرایط تعطیلی مدارس با در نظر گرفتن تفاوت های فردی دانش آموزان با احتیاج های ویژه ضرورت پیش بینی تمهیدات خاصی برای گروه های مختلف معلولیت را مضاعف می نماید.

سازمان آموزش و پرورش استثنایی به منظور ایجاد وحدت رویه در فراوری محتوای آمورشی و تشکیل بانک جامع اطلاعاتی در نظر دارد این دستورالعمل را که براساس ویژگی ها و استاندارد های آموزشی متناسب با شرایط این دانش آموزان تدوین شده است، ابلاغ کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3221

به "ابلاغ دستورالعمل تهیه و فراوری محتوای آموزش مجازی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ دستورالعمل تهیه و فراوری محتوای آموزش مجازی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید