ارزش سهام عدالت در انتها دومین هفته آذر

به گزارش هدا بلاگ، در جریان معاملات این هفته از بازار سهام ارزش سهام عدالت هم زمان با رشد شاخص کل حدود یک میلیون تومان رشد داشت و به آستانه 14 میلیونی شدن رسید.

ارزش سهام عدالت در انتها دومین هفته آذر

به گزارش خبرنگاران به نقل از تجارت نیوز ، با شروع معاملات این هفته بازار سهام ارزش سهام عدالت 12/8 میلیون تومان بود اما در خاتمه معاملات ارزش این سبد حدود یک میلیون تومان رشد کرد و به 13/8 میلیون تومان رسید.

رشد ارزش سهام عدالت در روزهای ابتدایی معاملات بازار سهام بیشتر بود و حتی در روز دوشنبه ارزش سهام عدالت به 13 میلیون و 900 هزار تومان رسید اما رشد این سبد در معاملات روز سه شنبه کند شد و در روز چهارشنبه هم فرایند نزولی پیدا کرد.

زمان دقیق از سرگیری معاملات سهام عدالت زیاد معین نیست اما بعضی کارشناسان معتقدند که دولت و سازمان بورس مقرراتی برای کنترل عرضه در بازار سهام وضع کردند اما با شروع فرایند صعودی بازار سهام احتمالا دوباره فروش سهام عدالت در این بازار شروع می گردد.

سهام عدالت در اوج قیمتی خود به 21 میلیون تومان رسید و در کف قیمتی به 10 میلیون و 800 هزار تومان، اما به دلیل بنیادین بودن نمادهای تاثیرگذار بر ارزش سهام عدالت، رشد این سبد به نوعی وابسته به رشد شاخص کل و نمادهای بنیادین مانند گروه فلزات اساسی، پتروشیمی، پالایشی و بانکی گره خورده است که طبق پیش بینی ها فرایند شاخص کل تا خاتمه سال صعودی خواهد بود و در نتیجه ارزش سهام عدالت نیز رشد خواهد نمود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2049

به "ارزش سهام عدالت در انتها دومین هفته آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش سهام عدالت در انتها دومین هفته آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید