اعلام جزئیات همایش نقد و نظریه ادبی

به گزارش هدا بلاگ، برنامه سخنرانی های هشتمین همایش ملی نقد و نظریه ادبی اعلام شد.

اعلام جزئیات همایش نقد و نظریه ادبی

به گزارش خبرنگاران، برنامه سخنرانی های این دوره از همایش ملی نقد و نظریه ادبی که روز چهارشنبه (23 مهرماه) برگزار خواهد شد، به این توضیح اعلام شده است:

حسن صادقی سمرجانی - رییس دانشگاه نیشابور -، غلامحسین رحیمی شعرباف - معاون پژوهشی وزارت علوم - و ابراهیم خدایار - رئیس انجمن نقد ادبی ایران - سخنرانان صبح این همایش هستند.

محمود فتوحی رودمعجنی با موضوع نظره یا نظریه؟ عیار نظریه در میراث بلاغی، علیرضا نکویی با موضوع مروری بر آبشخورهای نقد ادبی در دنیا اسلام، مهدی محبتی با موضوع بسیط یا مرکب؟ تأملاتی در نحوه تکوین نقد ادبی در ایران، حسن بلخاری قهی با موضوع تبارشناسی مفهوم نقد در اندیشه یونانی و اسلامی و محمد جعفری قنواتی با موضوع مقایسه روایت هایی کتبی و شفاهی داستان های پیامبران سخنرانان اصلی این برنامه هستند که از ساعت 10:30 تا 12:10 سخنرانی خواهند داشت.

همچنین از ساعت 14:30 تا 15:50 مجتبی مجرد به ایدئولوژیک شدن با تکیه بر مرثیه منسوب به حضرت فاطمه(علیها السلام)، علیرضا محمدی کله سر به فقر مبانی نظری در گرایش های رشته زبان و ادبیات فارسی، سیدعلی سراج و حجت عباسی به تحلیل انتقادی دو رویکرد متناقض به شکل گیری آثار عرفانی در ادبیات غرب و فواد مولودی به نسبت اسطوره و داستان ایرانی از منظر فلسفه هنر می پردازند.

پرسش و پاسخ بخش دیگر این همایش است که در این بخش مصطفی جلیل تقویان درباره چرا تاویل؟ بازسازی بخشی از نظریه هرمنوتیکی شمس تبریزی از راه آنالیز دیدگاه او درباره ضرورت تفسیر باطنی، هاله کیانی درباره بازاندیشی انتقادی گفتمان تجدد ادبی ایران، زهرا محمدحسنی صغیری درباره مکر زنان در داستان های ادبیات عامه و ادبیات رسمی، قدیسه رضوانیان و جعفر رضاپور درباره کالبدشناسی سیاسی بدن در تاریخ بیهقی و مهدی حیدری درباره تحلیل کنش های صوفیان نخستین در برابر اصحاب قدرت سخنرانی خواهند کرد.

این همایش که با حمایت نهادهایی چون انجمن علمی نقد ادبی ایران و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در دو نوبت صبح و بعدازظهر در دانشگاه نیشابور برگزار می گردد، به وسیله آدرس زیر در دسترس خواهد بود:

https://live.neyshabur.ac.ir

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1731

به "اعلام جزئیات همایش نقد و نظریه ادبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزئیات همایش نقد و نظریه ادبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید