اعلام نتایج کنفرانس برلین درباره لیبی

به گزارش هدا بلاگ، شرکت کنندگان در کنفرانس برلین با موضوع لیبی به توافقی درباره یک طرح جامع و ویژه حل بحران در این کشور که شامل تقویت آتش بس، تثبیت تحریم تسلیحاتی و ایجاد راهکاری نظامی برای نظارت بر آتش بس است، دست یافتند.

اعلام نتایج کنفرانس برلین درباره لیبی

با تور ترکیبی آلمان پاییز 99 از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش هدا بلاگ به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اظهار کرد: در کنفرانس برلین درباره لزوم پایبندی به ممنوعیت صادرات سلاح به لیبی و نیز حل بحران این کشور تنها از راه های سیاسی و یک راه چاره جامع برای این بحران توافق کردیم. دو طرف بحران لیبی نیز درباره ایجاد سازوکاری نظامی شامل پنج نماینده از هر دو طرف جهت نظارت بر آتش بس توافق کردند.

به گفته صدراعظم آلمان، شرکت کنندگان در کنفرانس برلین تعهد دادند از هیچ یک از طرف های لیبیایی در طول اجرای آتش بس حمایت نکنند.

همچنین هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان با اشاره به دستیابی به اهداف مشخص شده برای نشست برلین اظهار کرد: کمیته ای برای پیگیری و رصد درگیری ها در لیبی جهت مشخص دیگر گام های لازم برای رسیدن به آتش بس تشکیل خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 212

به "اعلام نتایج کنفرانس برلین درباره لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام نتایج کنفرانس برلین درباره لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید