الون ماسک چهارمین ثروتمند جهان شد

به گزارش هدا بلاگ، ارزش سهام تسلا در یک روز 11 درصد رشد کرد.

الون ماسک چهارمین ثروتمند جهان شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، مدیرعامل خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس با پشت سر گذاشتن موکاش آمبانی به چهارمین فرد ثروتمند دنیا تبدیل شد.

تا انتها معاملات روزانه بورس نیویورک، ثروت الون ماسک به لطف افزایش 11 درصدی ارزش سهام گروه تسلا با 7.8 میلیارد دلار افزایش همراه شد تا وی با 84.8 میلیارد دلار ثروت، جای موکاش آمبانی، ثروتمندترین فرد هند و آسیا و برنارد آرنو- ثروتمندترین فرد فرانسه و اروپا را بگیرد.

از زمان افزایش سریع میزان فروش خودروهای تسلا به ویژه مدل تسلا 3، ارزش سهام گروه تسلا در طول یک سال اخیر حدود 353 درصد افزایش یافته است. انتظار می رود تسلا پیروز شده باشد با وجود شیوع کرونا و کاهش تقاضای دنیای، سودآوری این شرکت در چهارمین فصل متوالی مثبت باشد. خودروهای تسلا مدل 3 که در کارخانه های این شرکت در چین فراوری می شوند، پیروز شده اند علی رغم تبعات منفی ناشی از شیوع گسترده و پاندمی کرونا، عملکرد خوبی را به ثبت برسانند؛ به گونه ای که تسلا 3 توانسته 10 درصد از میزان فروش کل خودروهای الکتریکی فروخته شده در بازار چین را به خود اختصاص دهد و بدین ترتیب به یک رکورد جدید دست یابد.

علاوه بر خودروسازی تسلا، به لطف ارزش سهام شرکت اسپیس ایکس نیز رشد محسوسی در ماه های اخیر داشته است. الون ماسک از ابتدای سال جاری تا به امروز 57 میلیارد دلار به ثروت خود افزوده که این رقم عجیب تنها کمتر از رشد 73 میلیارد دلاری ثروت جف بزوس- مدیرعامل آمازون و ثروتمندترین فرد دنیا بوده است.

گروه خودروسازی تسلا که مقر اصلی آن در کالیفرنیا واقع شده است، بیش تر در حوزه فراوری خودروهای خودران و الکتریکی فعال است که در ژوئیه 2003 تاسیس شد. طبق اعلام بلومبرگ در حال حاضر جف بزوس- مدیرعامل فروشگاه اینترنتی آمازون با بیش از 189 میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد آمریکا و دنیا است و پس از وی بیل گیتس، برنارد آرنو، مارک زاکربرگ و استیو بالمر در رده های دوم تا پنجم ثروتمندترین افراد دنیا جای گرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1386

به "الون ماسک چهارمین ثروتمند جهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الون ماسک چهارمین ثروتمند جهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید