الیزابت وارن: قتل یک شهروند سیاه پوست در مینیاپولیس فقط بخشی از خشونت است

به گزارش هدا بلاگ، سناتور وارن با انتشار پیام هایی ضمن انتقاد از واکنش کاخ سفید به قتل یک شهروند سیاه پوست در مینیاپولیس، عنوان داشت که بروز چنین قتل هایی امری سابقه دار در آمریکا هستند.

الیزابت وارن: قتل یک شهروند سیاه پوست در مینیاپولیس فقط بخشی از خشونت است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سناتور الیزابت وارن در پیام های خود که در توئیتر منتشر شده آورده است: خشونت نژادپرستانه که جرج فلوید، احمد آربری و برونا تیلور را کشته، در آمریکا امر جدیدی نیست و آنچه که در تصاویر ویدئویی مشهود است فقط یک بخشی از خشونت است که سیاه پوستان آمریکایی تجربه می کنند، البته برخی از آن ها زمانی که در بازداشت پلیس هستند این خشونت را تجربه می کنند.

این سناتور دموکرات در پیام دیگری می نویسد: این تراژدی جامعه ما را چندپاره می کند. دعای من این است که این قساوت بتواند منجر به درک بیشتری شده و خاتمه عدالت برای همه به اجرا دربیاید. این ایده که جوامع رنگین پوست به تنهایی مسئول مقابله با نژادپرستی هستند منحرف شده و می تواند تبعات خطرناکی بدنبال داشته باشد. اینکه فقط بگوئیم با شما متحد هستیم کافی نیست. همه ما باید ضد نژادپرستی باشیم. سفیدپوستان امریکایی باید از خود سوال کنند که هر روز برای از میان بردن نژادپرستی سیستماتیک چه کار کرده اند؟

وارن در توئیت دیگری می نویسد: ما باید تغییر واقعی در کشورمان ایجاد کرده و اساساً روشی را که قانون در کشور اجرا می شود را تغییر دهیم. ما نیاز به مسئول بودن برای اجرای قانون و همچنین عدالت کیفری خود هستیم.

وارن روز گذشته نیز در پیام هایی از نحوه برخورد دونالد ترامپ با تراژدی قتل جرج فلوید به دست پلیس آمریکا انتقاد کرده بود.

به گزارش مهر، در پی کشته شن جرج فلوید به دست پلیس آمریکا اغلب شهر های ایالات متحده صحنه اعتراضات گسترده علیه نژادپرستی سیستماتیک در این کشور است. از سوی دیگر تهدید ترامپ برای هدف قرار دادن معترضین موجب شده تا کاخ سفید هدف نقدها گسترده قرار بگیرد.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 866

به "الیزابت وارن: قتل یک شهروند سیاه پوست در مینیاپولیس فقط بخشی از خشونت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الیزابت وارن: قتل یک شهروند سیاه پوست در مینیاپولیس فقط بخشی از خشونت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید