امیرعبداللهیان در مصاحبه با وزیرخارجه جمهوری آذربایجان: نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات تهران و باکو را داد

به گزارش هدا بلاگ، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگویی تلفنی با جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان با تاکید بر ضرورت احترام متقابل و استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها گفت: تهران و باکو دشمنانی دارند و طرفین نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات بین دو کشور را بدهند و نگرانی ها را باید از طریق گفتگو و همکاری حل و فصل نمایند.

امیرعبداللهیان در مصاحبه با وزیرخارجه جمهوری آذربایجان: نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات تهران و باکو را داد

به گزارش خبرنگاران، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در یک تماس تلفنی آخرین تحولات روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر ضرورت احترام متقابل و استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها اضافه نمود، تهران و باکو دارای روابط دیرینه ای با یکدیگر هستند. ایشان شرح داد دو کشور باید مانع سوءتفاهم در مناسبات فی ما بین شده و شایسته است به سرعت روابط خود را در راستا درست و رو به رشد ادامه دهند.

امیر عبداللهیان همچنین در این مصاحبهی تلفنی خاطر نشان ساخت که توقع تهران این است که مشکل تردد ترانزیتی کامیونها مرتفع گردد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به عمق روابط دو ملت و دو کشور اضافه نمود، تهران و باکو دشمنانی دارند و طرفین نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات بین دو کشور را بدهند و نگرانی ها را باید از طریق مصاحبه و همکاری حل و فصل نمایند.

جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری اذربایجان هم در این مکالمه تلفنی رابطه با جمهوری اسلامی ایران را محبت آمیز خواند و اضافه نمود، روابط با کشورهای دوست برای جمهوری آذربایجان در اولویت واقع شده است.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان بر حل وفصل مسائل از طریق مصاحبه و در فضائی آرام وصمیمانه تاکید کرد.

جیحون بایراموف پیشنهاد کرد مقامات گمرک دوکشور برای حل مسائل ترانزیت کالاهای ایرانی مصاحبه نمایند وی بر پیگیری آزادی دو راننده کامیون ایرانی تاکید کرد.

وزرای امور خارجه دو کشور از یکدیگر برای سفر به تهران و باکو دعوت کردند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3272

به "امیرعبداللهیان در مصاحبه با وزیرخارجه جمهوری آذربایجان: نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات تهران و باکو را داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان در مصاحبه با وزیرخارجه جمهوری آذربایجان: نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات تهران و باکو را داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید