برایم مهم نیست در خصوص همسرم چه می گویند، در جریان پرونده استقلال نیستم

به گزارش هدا بلاگ، رئیس ایفمارک گفت: سعی کردم کارم را درست انجام بدهم و برایم مهم نیست دو طرف داستان استقلال و پارس جنوبی چه کسانی هستند.

برایم مهم نیست در خصوص همسرم چه می گویند، در جریان پرونده استقلال نیستم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، زهره هراتیان در مورد کم شدن بیماری کرونا در فصل گرما گفت: با یک پدیده ای جدید روبرو هستیم که هیچ پیش بینی درباره رفتارش نداریم. سازمان بهداشت دنیای امروز یک حرف می زند و فردا بخاطر اطلاعات بدست آماده، حرف دیگری می زند. باید هر روز جلسه ستادی داشته و آماده باشیم که هر وقت لازم باشد، کاری انجام دهیم.

رئیس ایفمارک در رابطه با شایعات به وجود آمده با حضور همسرش، هومن افاضلی روی نیمکت پارس جنوبی مقابل استقلال گفت: این قضاوت دوستان است و من سعی کردم کار خودم را درست انجام بدهم. برایم مهم نیست که دو طرف داستان چه کسانی هستند.

وی در رابطه با تعداد مبتلایان تیم فوتبال فولاد به کرونا به رادیو ایران مطرح نمود: تست هایی که از بازیکنان فولاد گرفتیم، از آنهایی بوده که تست شان مثبت اعلام شده بود. شاید آذری از منفی ها هم تست گرفته است. در مورد این تست شرحی باید ارائه بدهم. مدیرعامل شاید اجازه داشته باشد تعداد مبتلایان را بگوید. من به عنوان پزشک اجازه ندارم چیزی بگویم.

هراتیان در مورد اظهارات آذری مبنی بر ابتلای 15 بازیکن فولاد به بیماری کرونا، گفت: عددش را نمی توانم تأئید کنم. آذری کل تیم را گرفته است. ما در هفته گذشته گفتیم هیچ نقشی در نوشتن پروتکل نداشتیم. پروتکل به ما ابلاغ شده و ما باید موارد مثبت را به آنها تکیه کنیم. هیچ مورد مثبتی که از طرف باشگاه در تست های مراکز معتبر وزارت بهداشت و درمان اجرا شده رد نشده است. همان روز براساس لیستی که در کمیته جابجایی وجود دارد، مطابقت داده شده آنها براساس آن معادل سازی می کنند که ببینند به 25 درصد رسیده یا نه.

وی گفت: برای اولی بار در تاریخ فوتبال دنیا، دو تیم حرفه ای تعداد قابل ملاحظه ای را گفتند که تست شان مثبت شده است. طبق بند پروتکلی که در تاریخ 4 تیر 99 به ما ابلاغ شد، اگر 25 درصد از یک تیم چنین شرایطی را داشته باشد، باید به قرنطینه برود. چون این پروتکل دو ماه قبل تدوین شده بود، نوشته شده بود که باید دو هفته در قرنطینه باشند. در همان پروتکل در یک صفحه ای نوشته شده بود بازگشت بازیکنان به کنار تیم ها براساس آخرین پروتکل اعلام شده یک فرد مثبت خواهد بود. در تاریخ 7 تیر 99 وزارت بهداشت و درمان آخرین فلوچارت برخورد با بیماران سرپایی و بستری را گفت که در آن یک نکته خیلی مهم وجود داشت. نوشته است اگر کسی تست پی سی آرش مثبت باشد، بخواهد زودتر از 10 روز قرنطینه بازشود، باید دو تست پی سی آر منفی به فاصله 24 ساعت ارائه دهد.

هراتیان اضافه کرد: ما برای اینکه بتوانیم ورزشکارانمان را که در این شرایط قرار می گیرند یک راهنمایی طبق پروتکل وزارت بهداشت داشته باشیم، از همه دو تست در 24 ساعت گرفتیم. ما دو تست خوداظهاری از دو باشگاه گرفتیم و دیدیم دو منفی داریم و هیچ علامتی وجود ندارد و به تیم ها گفتیم بازگشت این بازیکن ها با رعایت اصول پزشکی به فعالیت های فوتبالی بلامانع است.

رئیس ایفمارک در رابطه با اینکه چرا از اول شروع لیگ این تعداد 25 درصد را انجام نداده اند مطرح نمود: من از همان اول که مسابقات شروع شد مصاحبه کردم و گفتم پروتکل ها با هم فرق دارد، ما 29 پروتکل را تحویل گرفتیم و 31 شروع مسابقات بود. انتظار داشتید در فاصله دو روز ما با ستاد کرونای اصلی جلسه بگذاریم؟ من دو روز تمام پروتکل را مطالعه کردم و ایرادات را درآوردم و انتظار داشتیم مدیرعاملان و اعضای تیم ها هم آن را بخوانند و می خواستیم کادرپزشکی هم مطالعه بکنند. الان کادرپزشکی تیم ها مشغول همه چیز هستند و هرکدام شماره نظام پزشکی دارند و اگر دو مورد مثبت هم داشته باشند به مدیرعامل اعلام کنند که صلاح نیست تیم در مسابقات حضور داشته باشد.

هراتیان در رابطه با تعداد نفرات مثبت شده در دو تیم استقلال و فولاد، شرح داد: تیم فولاد خود مدیرعاملش گفت که مثبت شده، من در جریان کامل پرونده فولاد هستم، ولی استقلال را در جریان نیستم.

رئیس ایفمارک در رابطه با اینکه آیا یک فوتبالیست به ویروس کرونا مبتلا شود فوتبالش را از دست می دهد، تأکید کرد: من قبلاً هم گفته ام، اگر برای شما کرونا از لحاظ آماری تمام شود، برای ما پزشکان تا سه سال خواهد بود. ما عوارض این ویروس برای بدن را خصوصاً روی ورزشکاران نمی دانیم و باید در مورد آن مطالعه کنیم. یکی دیگر از دلایلی که ما دو تست را انجام دادیم، باید بازیکنان را تحت نظر قرار دهیم و مجدداً تست قلبی ریوی می گیریم و مطمئنا در رسانه اعلام نمی کنیم. در مورد بیماری کرونا فقط اخبار مثبت آن در رسانه ها اعلام می شود. اخبار خیلی ناراحت کننده باید در پشت پرده اعلام شود.

وی در رابطه با اینکه چرا سازمان لیگ آزمایشگاه معتبر اعلام نکرده است، گفت: در پروتکل نوشته شده تمام آزمایشگاه هایی که مورد تأئید وزارت بهداشت است، می توانند زیرنظر ناظر فدراسیون پزشکی تست را انجام دهند. باید ناظر فدراسیون پزشکی ورزشی آنجا حضور داشته باشند و این را نباید از من بپرسید که چرا حضور نداشته است.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1121

به "برایم مهم نیست در خصوص همسرم چه می گویند، در جریان پرونده استقلال نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برایم مهم نیست در خصوص همسرم چه می گویند، در جریان پرونده استقلال نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید