بیمه البرز نیمی از درآمدش را خسارت داد

به گزارش هدا بلاگ، آنالیز آمار فروش بیمه نامه و پرداخت خسارت بیمه البرز نشان از آن دارد که این شرکت در هشت ماهه سال جاری حجم قابل توجهی از درآمد خود را به پرداخت خسارت اختصاص داده و اگر هزینه های ثابت این شرکت همچون حقوق کارمندان را در نظر بگیریم، سهامداران این شرکت چندان نباید به فکر سود قابل توجهی باشند.

بیمه البرز نیمی از درآمدش را خسارت داد

به گزارش هدا بلاگ، یکی از معضلات صنعت بیمه به ویژه در حوزه بیمه های بازرگانی، سهم قابل توجه فعالیت شرکت ها در حوزه های درمان، ثالث و بدنه خودرو است که این سه رشته بیمه به صورت اجباری و جزو خرید عمومی شرکت ها است.

حال با این شرایط آنالیز اطلاعات فروش بیمه نامه و پرداخت خسارت شرکت بیمه البرز نشان از آن دارد که این شرکت نیز همچون دیگر رقبای خود با مشکل تمرکز بر رشته های عمومی همچون درمان، ثالث و بدنه خودرو روبرو است و بر دیگر رشته های بیمه ای، بازاریابی و فروش مناسبی را برنامه ریزی ننموده است.

در آبان ماه امسال عمده فروش بیمه نامه های این شرکت مربوط به بیمه های درمان، ثالث اجباری، بدنه خودرو، آتش سوزی و نفت و انرژی بوده است که جای سؤال دارد این شرکت چطور توانسته حجم 10 درصدی از فروش پرتفوی خود به مبلغ 30 میلیارد و 371 میلیون و 900 هزار تومان را به این حوزه اختصاص دهد؟

البته ناگفته نماند که این حجم 10 درصدی آبانماه در مجموع هشت ماهه امسال به شش درصد کاهش یافته و مجموع درآمد این شرکت در این رشته در این مدت 113 میلیارد و 318 میلیون و 700 هزار تومان بوده است.

آنالیز فعالیت هشت ماهه این شرکت نشان از آن دارد که سهم دو رشته درمان و ثالث این شرکت 53 درصد و در آبانماه این رقم 56 درصد بوده است.

با این تفاسیر شرکت بیمه البرز در آبانماه درآمدی در حدود 301 میلیارد و 336 میلیون و 400 هزار تومان داشته و میزان خسارت آن در حدود 145 میلیارد و 121 میلیون و 900 هزار تومان بوده است که آنالیز این ارقام نشان از آن دارد که بیمه البرز در آبانماه 48 درصد درآمد خود را به پرداخت خسارت اختصاص داده که این میزان در هشت ماهه امسال در حدود 55.5 درصد بوده است.

حال با این تفاسیر می توان گفت که این شرکت در هشت ماهه امسال 2034 میلیارد و 741 میلیون و 400 هزار تومان درآمد و 1129 میلیارد و 808 میلیون و 500 هزار تومان خسارت پرداخت نموده است.

اما نکته قابل توجه در آمار و اطلاعات منتشر شده فعالیت بیمه البرز در هشت ماهه امسال آن است که حجم قابل توجهی از درآمدهای این شرکت در پرداخت خسارت هزینه شده و جای سؤال دارد که این شرکت در سرانجام سال آیا می تواند سود قابل توجهی به حساب صاحبان سهام واریز کند؟ این سؤال از آن جهت مطرح می گردد که این شرکت 89 درصد درآمد خود از فروش بیمه درمان را به خسارت پرداخت آن اختصاص داده که این میزان در رشته ثالث 56 درصد، حوادث سرنشین 58 درصد، بدنه خودرو 60 درصد، مسئولیت 34 درصد، کشتی 44 درصد و زندگی غیراندوخته 138 درصد بوده است.

در نهایت باید گفت که شرکت های بیمه ای حجم قابل توجهی از درآمد خود را به پرداخت خسارت اختصاص داده اند و عملاً عموم شرکت های بیمه ای صنعت بیمه ایران حال و روز خوشی ندارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 149

به "بیمه البرز نیمی از درآمدش را خسارت داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه البرز نیمی از درآمدش را خسارت داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید