تاکید رئیس جمهور بر توسعه زیرساخت ها در نظام سلامت

به گزارش هدا بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توسعه زیرساخت ها در نظام سلامت یکی از اساسی ترین و ماندگارترین سرمایه گذاری ها محسوب می شود، گفت: میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت، درسال های پس از انقلاب، بی نظیر بوده است.

تاکید رئیس جمهور بر توسعه زیرساخت ها در نظام سلامت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دویست و هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صبح یکشنبه به ریاست آقای روحانی برگزار گشت و در این جلسه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از فرایند تکمیل پروژه های بیمارستانی ارائه کرد و تامین منابع ارزی و ریالی برای تجهیز 13 هزار تخت بیمارستانی جدید مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر اساس گزارش ارائه شده در دولت های یازدهم و دوازدهم، با هدف توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان به ویژه در مناطق محروم و برای رسیدن به استاندارد های بین المللی اقداماتی اجرا شده که ساخت، توسعه و بهره برداری از یک هزار و 711 پروژه بیمارستانی و اجرای طرح تحول نظام سلامت به ظرفیت 41 هزار تخت جدید از آن جمله است.

درحالی که تعداد کل تخت های بیمارستانی کشور پیش از آغاز فعالیت دولت یازدهم، 96 هزار تخت بوده، در فاصله سال های 92 تا 99، علاوه بر بازسازی کامل بیش از 40 هزار تخت بیمارستانی، 41 هزار تخت به این تعداد افزوده شده که این رقم 50 درصد کل ظرفیت تخت های ایجاد شده در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

تعداد کل تخت های مراقبت های ویژه کشور پیش از آغاز فعالیت دولت یازدهم 4 هزار و 96 تخت بوده که در فاصله سال های 92 تا 98، دو هزار و 158 تخت مراقبت های ویژه به این تعداد افزوده شده و در دوران شیوع کرونا در یکسال اخیر نیز 2 هزار و 161 تخت دیگر به ظرفیت درمانی کشور افزوده شده است.

اقای روحانی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در کشاکش جدال با ویروس کرونا؛ آماده سازی و تجهیز بیمارستان ها برای پذیرش بیماران کرونایی و تقویت زیرساخت های نظام سلامت را نیز دنبال کرده است، گفت: هر چند همه ابعاد توسعه در نظام سلامت فقط در ساخت بیمارستان و تجهیز نیاز های بیمارستان ها محدود نمی شود، اما واقعیت این است که ساخت و تجهیز بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی یک اولویت فوری و جدی بوده که در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری گرفت.

رئیس جمهور گفت:گسترش عدالت در تامین نیاز های بهداشتی و درمانی مردم در اقصی نقاط کشور نیز دیگر دغدغه مهم دولت بود که با تلاش های همکاران حوزه سلامت برای ارتقای نظام بهداشت و درمان کشور، دسترسی اقشار مختلف مردم در دورترین نقاط کشور به خدمات درمانی فراهم شده است.

در ادامه جلسه پیشنهاد حمایت اقتصادیاتی از بنگاه های اقتصادی در دوران کرونا مطرح و مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

سازمان امور اقتصادیاتی به منظور حمایت از کسب و کار ها در مقابل تبعات اقتصادی کرونا، بخشودگی جرائم قابل بخشش موضوع قانون اقتصادیات های مستقیم و قانون اقتصادیات بر ارزش افزوده برای کلیه فعالان اقتصادی اعم از تولیدی و خدماتی را پیشنهاد کرده است.

این پیشنهاد ها که در راستای هدف مانع زدایی از تولید طراحی شده است مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت و ادامه بررسی آن به جلسه آینده ستاد هماهنگی اقتصادی دولت موکول شد.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2767

به "تاکید رئیس جمهور بر توسعه زیرساخت ها در نظام سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید رئیس جمهور بر توسعه زیرساخت ها در نظام سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید