ترامپ را دست کم نگیرید ، به این 6 دلیل ممکن است ترامپ بازهم رئیس جمهور گردد

به گزارش هدا بلاگ، نظرسنجی ها ممکن است اشتباه از آب در آیند. اقتصاد ممکن است به اندازه کافی بهبود یابد. ترامپ امکان دارد تعجب همگان را در اکتبر برانگیزد.

ترامپ را دست کم نگیرید ، به این 6 دلیل ممکن است ترامپ بازهم رئیس جمهور گردد

پیتر نیکولاس در نشریه آتلانتیک نوشت: بیایید بی درنگ این طور در نظر بگیریم که رئیس جمهور دونالد ترامپ در حال باختن انتخابات است. جزئیات را در نظر بگیرید، اینکه چطور رأی دهندگان حومه شهر به سمت جو بایدن متمایل می شوند و افراد سالخورده در خصوص حمایت شان از نامزدها تجدیدنظر می نمایند. اصول را در نظر بگیرید.

در ادامه این مطلب آمده است: رئیس جمهوران قرار است آمریکایی ها را در شغل هایشان حفظ نمایند. اکنون نرخ بیکاری 11 درصد است، 3 درصد بیشتر از زمانی که جیمی کارتر در سال 1980 فرصت انتخاب مجدد را از دست داد و هنگامی که جورج دبلیو بوش در سال 1992 در انتخابات مغلوب شد.

رئیس جمهوران قرار است آمریکایی ها را ایمن نگه دارند. در حالیکه حدود 140 نفر در اثر کووید-19 جان خود را از دست داده اند که بیش از دو برابر تعداد کسانی است که در جنگ ویتنام جان باختند. لازم به ذکر است، بر اثر این اتفاق، لیندون جانسون در سال 1968 شانس انتخاب مجددش را از دست داد.

رئیس جمهوران قرار است رأی دهندگان خارج از پایگاه وفاداری خود را جذب کند. به گفته موسسه گالوپ، میزان محبوبیت ترامپ، 38 درصد است. مهم اینکه، هیچ رئیس جمهوری از زمان هری ترومن در سال 1948 با کمتر از 40 درصد محبوبیت، مجدداً انتخاب نشده است.

پس چه شده است؟ شاید ترامپ در مواجهه با ترکیبی از مصیبت هایی همچون یک بیماری همه گیر و بحران مالی سقوط ننموده است. درست است که پایگاه طرفداری از او واقعاً رشد نمی نماید اما وفاداری از وی از بین نرفته است و همین باعث شده که ترامپ بتواند به رقابت ادامه دهد.

به نظر می رسد که رفتارهای بی معنای ترامپ، توئیت های خشمگینانه، توطئه ها و انتخاب های غیرعقلانی او در داخل کشور هضم شده است و دیگر کسی از انتخاب مجدد او در حوزه های انتخابی تعجب نمی نماید. بنابراین، او می توانست برنده گردد و الان هم می تواند مجدداً انتخاب گردد. شش دلیل برای این ادعا وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

1- این امکان وجود دارد که اقتصاد به اندازه کافی رشد کند

اگرچه بازگشایی مشاغل یک تصمیم شدیداً بی پروا و به دور از ملاحظه ای بود، اما نشان داد که محدودیت های ماندن در خانه باعث شده است که اقتصاد به یک مشکل ناخوشایند تبدیل گردد. آمارها نشان می دهد که در مجموع 7.5 میلیون شغل در ماه می و ژوئن اضافه شد. اگرچه ممکن است که این آمارها در ماه های آینده با غلظت فعلی ادامه نیابند، اما ترامپ می تواند این دستاوردهای زودگذر را به عنوان یک بازیابی تمام عیار اقتصاد کشور مطرح کند.

گِره گوری داکو، اقتصاددان ارشد شرکت مشاوره اقتصاد آکسفورد با اشاره به کاهش نرخ بیکاری به من گفت: به نظر می رسد یک بازگشت سریع رخ داده است. لیکن ما باید این را به خاطر بسپاریم که هنوز درگیر مسائل هستیم. ما فقط حدود یک سوم شغل های از دست رفته را جبران نموده ایم و بخش دوم مرحله بهبودی بسیار کندتر است.

البته برای ترامپ، عرصه گسترده تر، اهمیتی نخواهد داشت. او به پیشرفت اشاره می نماید و بقیه چیزها را نادیده می گیرد. به این ترتیب، ممکن است برخی از افراد متقاعد شوند که به او رأی دهند. نظرسنجی جدید ای بی سی نیوز و واشنگتن پست نشان می دهد که رای دهندگان به دلایلی غیر از اقتصاد به ترامپ تمایل ندارند، اما 50 درصد هنوز هم شیوه او را برای اداره اقتصاد دوست دارند.

یک مقام ارشد سابق کاخ سفید به من گفت: رئیس جمهور احتیاج به اتفاقاتی دارد که در پاییز امید را در مردم ایجاد نمایند و این اتفاقات امیدبخش برای اقتصاد کافی خواهند بود.

2- این احتمال وجود دارد که مجدداً نظرسنجی ها اشتباه از آب درآیند

چهار سال پیش، رقابت بین ترامپ و هیلاری کلینتون به ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا کشیده شد. ترامپ به سختی در هر سه ایالت پیروز شد. حالا بر اساس میانگین نتایج نظرسنجی های ریل کلییر پالیتیکس، بایدن در هر سه ایالت بین 6 تا 8 امتیاز از رقیب جلو است.

اگر این آمار و ارقام برایتان آشناست، شاید به این دلیل است که آنالیز های ایالتی نشان می داد کلینتون در ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا صدرنشین است. تنها در پنسیلوانیا، هفت نظرسنجی ایالتی مختلف در دو هفته اول اکتبر 2016 انجام شد و نشان داد کلینتون ترامپ را با حداقل اختلاف 4 تا 9 درصدی شکست می دهد.

تحلیل هایی که پس از اعلام نتیجه انتخاب ارائه شد، نقص های جدی نظرسنجی های ایالتی را نشان داد. یکی از نقص ها این بود که این موضوع مدنظر قرار نگرفته بود که بیشتر رأی دهندگان دارای تحصیلات دانشگاهی در نظرسنجی ها شرکت نموده بودند، کسانیکه به سمت کلینتون متمایل بودند. از طرف دیگر، نظرسنجی ها به این موضوع توجه ننموده بودند که رأی دهندگانی که در لحظات انتهای به تفکراتش سر و سامان دادند، به ترامپ رأی دادند.

فرانکلین، مدیر موسسه نظرسنجی دانشکده حقوق مارکز به من گفت که نظرسنجی های موسسه تحت راهنمایی وی اکنون نشان می دهد که بایدن با 8 امتیاز در ویسکانسین برنده خواهد بود. اما سوال اینجاست که با توجه به فاجعه سال 2016، چنین نظرسنجی هایی چقدر اعتبار دارند؟ در انتها رقابت انتخاباتی سال 2016، کلینتون به طور میانگین بیش از 6 امتیاز را در ویسکانسین به ترامپ واگذار کرد و سپس تقریباً با یک امتیاز، فزونی را در این ایالت از دست داد. فرانکلین گفت: بنابراین، نظرسنجی ها یک خطای عظیم بودند.

روشن نیست که نظرسنجی های ایالتی در حال حاضر بهتر از سال 2016 صورت گرفته باشد. فرانکلین در آنالیز ای که به نظرسنجی های دوران انتخابات می پرداخت و توسط انجمن آمریکایی تحقیقات افکار عمومی انجام می شد، شرکت نموده بود، گفت: مطمئناً ما امروز شاهد نظرسنجی های ایالتی ای هستیم که به وضوح نشان دهنده توزیع آموزشی در آن ایالت ها نیستند. این موضوع کمی باعث سرگشتگی است.

کلیان کانوی، یکی از دست اندرکاران نظرسنجی های پیشین و مشاور فعلی رئیس جمهور که به عنوان مدیر تبلیغات انتخاباتی وی در انتخابات سال 2016 خدمت نموده است، گفت که هیچ مسئله ای رفع نشده است. وی گفت: مسائل قبلی هنوز هم گریبان گیر نظرسنجی ها است. زیرا بسیاری از افرادی که قبلاً نظرسنجی ها را سامان می دادند، الان هم دست اندر کار این موضوع هستند. بنابراین، هیچ تغییری مشاهده نمی کنیم.

3- ترامپ می تواند در تمام طول روز مبارزات انتخاباتی را انجام دهد

وقتی فردی رئیس جمهور است و در انتخابات ریاست جمهوری برای بار دوم شرکت می نماید، می تواند از امکانات موجود به طرز بی رحمانه ای برای اهداف انتخاباتی اش استفاده کند. او می تواند در راستای اجرایی کردن سیاست هایی گام بردارد که در حوزه های انتخابیه مختلف اهمیت زیادی دارند. همچنین روسای جمهور می توانند از بازدیدهای رسمی از ایالت ها در راستای اهداف انتخاباتی شان بهره ببرند.

درست است که ترامپ به عنوان یک نامزد انتخاباتی الان دیگر نمی تواند مانند قبل هر کاری را که می خواهد برای کسب رأی انجام دهد، اما در شرایطی که بحران همه گیری کرونا ویروس را داریم، می تواند از امکاناتی برای جلب حمایت مردم استفاده کند که رقیبش قادر به استفاده از آن ها نیست.

باربارا پری، مدیر مطالعات ریاست جمهوری دانشگاه ویرجینیا به من گفت: بیشتر روسای جمهور می خواهند مجدداً انتخاب شوند، بنابراین آنها از تمام مزایای ریاست جمهوری به صورت کامل استفاده می نمایند تا حمایت بیش از پیش مردم را جلب نمایند.

آرون دیوید میلر، نویسنده کتابی با عنوان انتها عظمت به من گفت: اینکه رئیس جمهور در همه جا هست و در همه مسائل کشور دخالت دارد، برای تقویت این احتمال که در دفتر بیضی شکل باقی بماند، کافی است. ترامپ به خاطر تمام حماقت و دیوانگی هایش در این مقام است. حضور وی به عنوان رئیس جمهور فعلی آمریکا برایش یک مزیت در انتخابات محسوب می گردد.

وقتی نشانه هایی مبنی بر اینکه ترامپ در حال از دست دادن طرفداریش در میان سالمندان بود، مشاهده شد، وی طرحی را گفت، مبنی بر اینکه از آنان در زمینه پرداخت پول انسولین شان حمایت به عمل آید. وی با مسخره کردن رقیبش گفت: جوی خواب آلو نمی تواند این کار را برایتان بکند، اما من می توانم. سپس کاخ سفید ویدئویی را منتشر کرد که در آن یک مرد 68 ساله مبتلا به دیابت به خاطر کاهش هزینه هایش از ترامپ تشکر می کرد. به این ترتیب، استراتژی باغ گل رز به اجرا گذاشته شد.

هفته گذشته، ترامپ دوباره از موقعیتش استفاده کرد و در حالیکه ظاهراً در خصوص هنگ کنگ صحبت می کرد، بیشتر از یک ساعت را به مسخره کردن جو بایدن اختصاص داد. استراتژی باغ گل رز به این معنی است که رئیس جمهور مستقر در کاخ سفید، از موقعیتش برای حاکمیت مجدد استفاده می نماید. ترامپ به معنای واقعی از این شرایط بهره می برد. او فضای تاریخی فعلی را به یک کارزار تبلیغاتی تبدیل نموده است.

این هفته، ترامپ مجدداً جلسات روزانه کارگروه ویروس کرونا را که چند ماه پیش کنار گذاشته بود، دایر کرد. از سوی دیگر، در شرایطی که وی نتواند به راحتی اظهاراتش را بیان کند، یک برنامه تلویزیونی برایش تدارک دیده می گردد تا با مخاطبان صحبت کند.

یکی از مقامات سابق کاخ سفید به من گفت که برخی از دستیاران ترامپ بر خلاف آنچه در جلسات توجیهی در بهار مطرح شده بود، عمل کردند. این شخص به من گفت: ما متحیر شده بودیم که ترامپ باز هم کار خودش را انجام داد و ما نبرد کووید-19 را از دست دادیم. گروهی از ما در وست وینگ بودند که می گفتند: ترامپ باید فرمانده کل قوا باشد، احتیاجی نیست که او سرپرستی کارگروه کروناویروس را برعهده بگیرد. اما این توجیهات در ترامپ اثری ندارد.

4- بایدن مسائل خاص خودش را دارد

علمکرد بایدن در خصوص بیماری کرونا، باعث شده است وی در اذهان عمومی به عنوان فردی مطرح گردد که به اندازه کافی برای آمریکایی هایی که شغل و عزیزان خود را از دست داده اند، اندوهگین نیست. با این حال، او هنوز نمادی از سنتریسم به شمار می رود و این امر موجب از دست دادن آرای برخی از جوانان و اعضای حزب می گردد.

کرنل وست، استاد دانشگاه هاروارد و یکی از حامیان برنی سندرز به من گفت: ما باید با خودمان صادق باشیم و تصدیق کنیم که بایدن دارای مواضع میانه، فریبکارانه و نئولیبرالی است و ما بر یک مبنای دمکراتیک در جنگ با آن هستیم.

اگر رأی دهندگان طرفدار ساندرز در روز انتخابات در خانه بمانند و رأی ندهند، این موضوع می تواند به احتمال زیاد به بایدن آسیب برساند، خصوصاً در ایالاتی که پیروزی بایدن در آنها قطعی نیست.

نینا ترنر، یکی از دست اندرکاران کمپین ساندرز به من گفت که او هیچ علاقه ای به انتخاب بایدن ندارد. وی ادامه داد: مثل این است که به کسی بگویید، جلوی شما یک کاسه پر از چیزهای بد و شر وجود دارد. به جای کل آن، نصفش را بخور، به هر حال این یک نوع فریبکاری است.

همچنین در نظر داشته باشید که ممکن است ترامپ به اختلافاتی دامن بزند که منافعش را پیش می برد. به طور مثال، همانطور که من قبلاً گفتم، ترامپ ماه ها در دوره ابتدایی انتخابات سعی داشت رأی دهندگان را متقاعد کند که سندرز قربانی توطئه دموکرات هاست تا به عنوان نامزد حزب انتخاب نگردد.

5- کسانی که انتظار می رود به بایدن رأی دهند، ممکن است در انتخابات شرکت ننمایند

اگر در انتخابات ایالتی که طی ماه های اخیر برگزار گردید، شاهد حضور اندک مردم در انتخابات بودیم، ماه نوامبر می تواند یک فاجعه باشد. لازم به ذکر است، علی رغم شیوع کرونا ویروس، تعداد مراکز رأی دهی در این دوره از انتخابات کم بود و رأی دهندگان باید ساعت ها منتظر می ماندند تا رأی بدهند. به طور مثال، بیش از 80 مرکز رأی دهی در منطقه مترو آتلانتا تعطیل یا تلفیق شدند، در میلواکی نیز مراکز از 180 به 5 مورد کاهش یافتند.

این شرایط در واقع به منزله جلوگیری از رأی دادن مردم است. به همین ترتیب، ممکن است که امکان رأی دادن طرفداران بایدن در ایالت هایی که به طرفداری از دموکرات ها می پردازند، کاهش یابد و در نتیجه افراد اندکی رأی بدهند.

میلیون ها رأی دهنده بالقوه بایدن با یک انتخاب سخت روبرو هستند: یا باید در خانه بمانند، یا به پای صندوق های رأی بفرایند و خطر ابتلا به یک بیماری بالقوه کشنده را به جان بخرند.

یک امر بدیهی این است که از روش رای گیری الکترونیک استفاده گردد. اما ترامپ از موقعیت خود استفاده و این ادعای جعلی را مطرح نموده است که ایده رای گیری الکترونیکی در واقع با هدف شکست جمهوریخواهان مطرح شده است. این موضوع پیغام روشنی را برای حزب جمهوری خواه و دست اندر کاران انتخابات دارد که وی از دسترسی بیشتر مردم به صندوق های رأی حمایت نمی نماید. همانطور که اخیراً همکار من آدام هریس نوشت، فرایند ارسال پست الکترونیکی در برخی از ایالت ها برای رای دهندگان سخت است.

6- اگر در ماه اکتبر شاهد یک سورپرایز باشیم چه می گردد؟

ترامپ به عنوان یک فرد اهل شو و نمایش های تبلیغاتی می تواند با اعلام پیشرفت چشمگیر در جنگ کووید-19 فرایند رقابت را تغییر دهد. اخبار مربوط به دستیابی به موفقیت در زمینه مقابله با کرونا ویروس توجه کافی را به خود جلب می نماید. از سوی دیگر، تعیین شدن اینکه آیا او راست می گوید یا نه، ممکن است تا مدت ها بعد از زمان شمارش آرا به عقب بیفتد. آن موقع، ترامپ آرای افراد زیادی را کسب نموده است و مهم نیست که حقیقت برملا گردد. در همین ارتباط، چارلی بلک، استراتژیست بلند مدت جمهوریخواه با خنده به من گفت: ترامپ احتمالاً در ماه اکتبر اعلام خواهد نمود که واکسن کرونا کشف شده است.،انتخاب

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1223

به "ترامپ را دست کم نگیرید ، به این 6 دلیل ممکن است ترامپ بازهم رئیس جمهور گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ را دست کم نگیرید ، به این 6 دلیل ممکن است ترامپ بازهم رئیس جمهور گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید