توضیح دانشگاه آزاد درباره مصوبه افزایش حق سرپرستی ، بیش از 25 درصد دانشگاهیان مشمول مصوبه نظام رتبه بندی هستند

به گزارش هدا بلاگ، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بیش از 25 درصد دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی مشمول مصوبه نظام رتبه بندی و افزایش حق سرپرستی هستند.

توضیح دانشگاه آزاد درباره مصوبه افزایش حق سرپرستی ، بیش از 25 درصد دانشگاهیان مشمول مصوبه نظام رتبه بندی هستند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از دانشگاه آزاد، محمدمهدی فداکار با اشاره به برخی اظهارنظر ها درباره مصوبه نظام رتبه بندی 26 گانه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متاسفانه برخی افراد که دارای مسئولیت نیز هستند، مطالبی خلاف واقع علیه دانشگاه آزاد اسلامی بیان می کنند که ناشی از عدم شناخت آن ها از ساختار این دانشگاه است. لازم به یادآوری است که مصوبه رتبه بندی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی مربوط به سال 92 است که در آن دوره به تصویب هیأت امنای وقت دانشگاه رسیده بود، اما به دلایلی به صورت کامل اجرایی نشد.

وی ادامه داد: این مصوبه شهریور امسال برای اصلاح و تایید مجدد، در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز ملزم به تصویب آن شد. جای تعجب است که برخی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی را به دلیل اجرای این مصوبه مورد انتقاد قرار می دهند در صورتی که ایشان مجری مصوبات هیأت امنا دانشگاه است.

فداکار با بیان اینکه مصوبه رتبه بندی واحد های دانشگاهی بیش از 25 درصد دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی را شامل می شود، گفت: این مصوبه تنها شامل رئیس واحد یا روسای دانشکده ها نمی شود بلکه بیش از 14 هزار نفر از جمله حدود 9 هزار نفر از کارمندان و بیش از 5 هزار عضو هیأت علمی را در بر می گیرد. این به دور از انصاف است که بدون اطلاع کامل از مصوبات و بخشنامه ها، چنین اظهارنظر هایی در فضای عمومی مطرح می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی گفت: افزایش حق سرپرستی و مدیریت واحد های دانشگاهی، در مصوبه جدید براساس فعالیت های علمی، آموزشی و پژوهشی و عملکرد واحد ها در جذب دانشجو و سایر متغییر ها در 26 سطح درجه بندی می شود و هدف از تدوین آن، ایجاد انگیزه برای ارتقای واحد ها و مراکز دانشگاهی و قدردانی از تلاش های مدیران، اعضای هیأت علمی و کارکنان است چرا که مدیران واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با روسای دانشگاه های دولتی، از حقوق و مزایای کمتری برخوردار هستند در حالی که دامنه فعالیت ها و دغدغه های آن ها به مراتب بسیار بیشتر از مدیران دولتی است.

وی شرح داد: افرادی که اکنون خود را داعیه دار عدالت طلبی و دفاع از حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی می دانند، چرا تابستان امسال که دانشگاه به دلیل شیوع کرونا و کاهش درآمد های دانشگاه به جهت مساعدت مالی با دانشجویان، برای پرداخت حقوق با مشکل روبرو شده بود، به دفاع از این دانشگاه برنخاستند؟ در حالی که دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 2 هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد. دلیل این است که این افراد از مدیران دانشگاه های دولتی هستند و درکی از شرایط و شرایط دانشگاه آزاد اسلامی ندارند.

فداکار با بیان اینکه طلب دانشگاه آزاد اسلامی از دولت معادل 5 ماه حقوق کل کارکنان و اعضای هیأت علمی این دانشگاه است، گفت: این اظهارنظر ها در حالی است که عدد افزایش حق سرپرستی و حق مدیریت کل افراد مشمول نظام رتبه بندی، حدود 20 درصد حقوق یک ماه دانشگاه است و دوستان جوان به دلیل آنکه اطلاعات کافی از موضوعات ندارند، این گونه دانشگاه آزاد اسلامی را مورد عتاب قرار می دهند.

وی افزود: هیأت دولت امسال در اقدامی غیرکارشناسی، حقوق دانشگاه های دولتی را افزایش داد و اکنون این دانشگاه ها با کسری بودجه روبرو شده اند، اما آنچه تعجب برانگیز است، این است که افرادی که اکنون در برابر دانشگاه آزاد اسلامی عدالت خواه و عدالت طلب شده اند، در مقابل این اقدام دولت هیچ گونه اظهارنظر و مخالفتی نکردند و به دفاع از دانشگاه آزاد اسلامی در برابر عدم تسویه بدهی های دولت برنیامدند. این در شرایطی است که دانشگاه آزاد اسلامی سالانه بیش از 1500 میلیارد تومان بابت بیمه و مالیات کارکنان و اعضای هیات علمی به دولت می پردازد، اما ریالی بودجه دولتی دریافت نمی کند.

فداکار از تدوین طرح های انگیزشی برای سایر کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: بازبینی آیین نامه حقوق و دستمزد دانشگاه آزاد اسلامی که سال ها بدون تغییر مانده، در دستورکار این معاونت واقع شده است و به زودی برای اصلاح به هیأت امنای دانشگاه ارسال خواهد شد. همچنین طرح های دیگری از جمله تبدیل شرایط کارکنان قراردادی، بهبود مراکز رفاهی، ارتقای بیمه تکمیلی و رفع مشکل پرداخت بدهی به اعضای هیات علمی و کارکنان در دستورکار این معاونت واقع شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1867

به "توضیح دانشگاه آزاد درباره مصوبه افزایش حق سرپرستی ، بیش از 25 درصد دانشگاهیان مشمول مصوبه نظام رتبه بندی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح دانشگاه آزاد درباره مصوبه افزایش حق سرپرستی ، بیش از 25 درصد دانشگاهیان مشمول مصوبه نظام رتبه بندی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید