جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان کشوری

به گزارش هدا بلاگ، خبرنگاران: بنابر اظهارات مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، حقوق بازنشستگان کشوری در امسال به طور میانگین 750 هزار تومان افزایش می یابد که کوشش می گردد حقوق فروردین ماه با احکام جدید پرداخت گردد.

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان کشوری

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، اکبر افتخاری در یک برنامه تلویزیونی درباره جزئیات و نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری اظهار کرد: سال جاری حداقل حقوق براساس قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و مصوبات دولت و همچنین توافق نامه ای که میان سازمان مدیریت و سازمان اداری استخدامی منعقد شده 2 میلیون و 800 هزار تومان برای افرادی که 30 سال خدمت تمام دارند مشخص شده است.

وی افزود: این حداقل حقوق را برای بازنشستگان اعمال می کنیم. میانگین حقوق دریافتی نیز به سه میلیون و 600 هزار تومان خواهد رسید.

750 هزار تومان؛ میانگین افزایش حقوق بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه میزان افزایش حقوق نسبت به سال گذشته به طور میانگین حدود 750 هزار تومان است، در پاسخ به این پرسش که بازنشستگان کشوری شامل چه افرادی می شوند؟ گفت: بازنشستگان کشوری شامل کارمندان دولت غیر از بازنشستگان لشگری و تامین اجتماعی هستند.

اعمال پلکانی همسان سازی بعد از افزایش 15 درصدی حقوق ها+ جزییات

افتخاری ادامه داد: ما بر اساس قانون موظف هستیم که ابتدا حقوق سال گذشته بازنشستگان را 15 درصد افزایش دهیم؛ بعد از آن دولت و مجلس بودجه ای را در نظر گرفته اند برای آنکه همسان سازی حقوق نیز اعمال گردد. در واقع بودجه اختصاص داده شده همسان سازی را بر اساس ضوابط میان بازنشستگان توزیع می کنیم و این علاوه بر آن افزایش 15 درصدی سالانه است.

وی درباره نحوه توزیع بودجه همسان سازی که با موافقت سازمان مدیریت و کوشش های انجام شده سال جاری به 6500 میلیارد تومان رسیده است گفت: همسان سازی به شکل پلکانی و با فرایندی نزولی انجام می گردد، به این معنا که حقوق هایی که پایین تر هستند، مشمول دریافتی بیشتری می شوند و هرچه حقوق به سمت بالا می رود و افزایش می یابد رقم همسان سازی برای آنها کمتر است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: به عنوان مثال برای شخصی که قرار است حقوقش به دو میلیون و 800 هزار تومان برسد، میزان افزایش حقوقش به 50 درصد می رسد، یعنی 15 درصد افزایش سنواتی و 35 درصد افزایش ناشی از همسان سازی دارد، اما برای کسانی که حقوقشان در رده های بالاست حدود 22 تا 23 درصد افزایش حقوق داریم یعنی 15 درصد افزایش سنواتی و هفت یا هشت درصد افزایش ناشی از همسان سازی خواهد بود.

آمادگی صندوق بازنشستگی برای صدور احکام جدید حقوقی پس از ابلاغ سازمان برنامه

افتخاری با بیان اینکه اکنون آمادگی صدور احکام را داریم گفت: احکام در سیستم های ما آماده شده و منتظر هستیم طبق قانون بخشنامه مربوط از سوی سازمان مدیریت و سازمان استخدامی به امضا برسد که احتمالا ظرف امروز و فردا به ما ابلاغ می گردد. به محض ابلاغ بخشنامه، احکام را صادر می کنیم.

پرداخت حقوق فروردین بر اساس احکام جدید

وی ادامه داد: در کوشش هستیم حقوق فروردین ماه را بر اساس احکام جدید پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه بودجه همسان سازی نسبت به سال گذشته حدودا دو برابر شده است اظهار کرد: سال گذشته این بودجه کمی بیش از 3000 میلیارد تومان بود که سال جاری به 6500 میلیارد تومان افزایش یافت.

فعلا امکان همترازی حقوق بازنشستگان با شاغلان مقدور نیست

افتخاری در ادامه با اشار به اینکه تعاریف مطرح شده درباره همسان سازی متفاوت است گفت: به عنوان مثال بازنشستگان انتظار دارند حقوقشان به شاغلین همتراز نزدیک گردد. ما این مورد را دنبال می کنیم اما نیازمند بودجه بالایی است و با توجه به شرایط فعلی امکان تصویب چنین بودجه ای وجود نداشت اما سالانه بودجه ای در نظر گرفته می گردد و بتدریج در حقوق هایشان اعمال می گردد تا این فاصله با شاغلین همتراز کم بگردد.

وی افزود: افرادی که حقوق پایین تری داشته اند فاصله شان کمتر شده است و افزایش حقوقشان بیشتر بود اما این امر نافی این نیست که این حقوق برای اداره زندگی کافی است یا خیر. دولت تاکید جدی دارد که بتواند به کاهش فاصله حقوق یاری کند. مصوبات مجلس نیز مقدمه این موضوع بوده است. مجموعه تصمیم گیر کشور مخالف اصلاح این فرایند نیستند اما باید شرایط بودجه ای را نیز در نظر گرفت و متناسب با آن این راستا را اصلاح کرد.

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 406

به "جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان کشوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان کشوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید