جهش 42 هزار و 722 واحدی شاخص بورس تهران

به گزارش هدا بلاگ، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با جهش 42 هزار و 722 واحد رو به رو شد.

جهش 42 هزار و 722 واحدی شاخص بورس تهران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، بورس اوراق بهادار تهران امروز در اولین روز کاری هفته با جهش 42 هزار و 722 واحد به کار خود خاتمه داد و شاخص کل به عدد یک میلیون و 546 هزار و 150 واحد رسید.

امروز شاخص کل با معیار هموزن 3 هزار و 105 واحد رشد کرد و به رقم 400 هزار و 679 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 815 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در بورس تهران بیش از 6.8 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.3 میلیون نوبت معامله و به ارزش 6 هزار و 937 میلیارد تومان داد و ستد کرد. اگر ارزش معاملات فرابورس را هم که امروز به 3 هزار و 842 میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم، معامله گران امروز در بورس اوراق و فرابورس بیش از 10 هزار و 779 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص های بورس رشد کردند، به گونه ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی نسبت به روز گذشته معاملاتی 2.8 درصد رشد کردند. همچنین شاخص کل بورس با معیار هموزن و شاخص قیمت با معیار هموزن هر کدام 78 صدم درصد افزایش یافتند. شاخص آزاد شناور 2.8 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 3.5 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس 1.8 درصد افزایش یافت.

امروز نماد های شاخص ساز شامل فولاد مبارکه، ملی مس ایران، پتروشیمی خلیج فارس، معدنی گل گهر، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پالایش نفت اصفهان و سرمایه گذاری غدیر به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص کل بورس را داشتند.

نماد های پربیننده که مورد اقبال معامله گران قرار گرفت امروز شامل بانک ملت، فولاد مبارکه، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی سرمایه ایرانیان، ملی مس ایران و بانک صادرات بودند.

امروز در فرابورس ایران هم بازار رو به رشد بد به گونه ای که شاخص کل در خاتمه معاملات با افزایش 278 واحد به رقم 17 هزار و 954 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 203 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در فرابورس ایران بیش از 1.9 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 588 هزار فقره معامله و به ارزش 3 هزار و 842 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نماد های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، بیمه پاسارگاد، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی تندگویان، سنگ آهن گهر زمین و ذوب آهن به ترتیب بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و صبا تأمین بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.

امروز نماد های بانک دی، ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری صبا تأمین، پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس و سرمایه گذاری میراث فرهنگی نماد های پربیننده فرابورس بودند.

گرچه بازار سرمایه و بورس محل نوسان و افزایش و کاهش شاخص است، اما کسانی که وارد این بازار می شوند، باید دانش کافی داشته باشند و یا با افراد متخصص و امین مشورت کنند و پول خود را بدون مطالعه و تحلیل وارد بازار سرمایه نکنند.

همچنین برای سرمایه گذاری در بورس باید از پس انداز های خود استفاده کنند و به هیچ وجه دارایی های مورد استفاده را برای خرید سهام نفروشند.

فرهاد دژپسند وزیر امور مالی و دارایی هم گفت: تاکید می کنم قبل از خرید و فروش سهام، مطالعه، مشورت و تحلیل کنید.

از طرفی همه کارشناسان می گویند، در انتخاب پرتفوی سرمایه گذاری باید دقت کنند و سهام متنوع خریداری کنند و به ویژه سهام صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های هلدینگ و یا صندوق های با درآمد ثابت برای کسانی که ریسک پذیر نیستند استفاده کنند و در بازار سرمایه دید میان مدت و بلندمدت داشته باشند و سهام خود را مجبور نباشند همراه با ضرر به فروش برسانند. زیرا برخی افراد سودجو و حتی شرکت های حقوقی مترصد هستند تا سهامداران خرد در یک جو روانی دچار ترس شده و سهام خود را مفت بفروشند و آن ها سهام ارزنده سهامداران حقیقی را به راحتی از چنگ شان درآورند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1678

به "جهش 42 هزار و 722 واحدی شاخص بورس تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش 42 هزار و 722 واحدی شاخص بورس تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید