خبرنگاران پلیس اف بی آی از سرکوب معترضان پورتلند توسط نیروهای فدرال ترامپ دفاع کرد

به گزارش هدا بلاگ، تهران- خبرنگاران- پلیس اف بی آی با حمایت از اقدامات صورت گرفته علیه معترضان پورتلند اعلام نمود: نیروهای اجرای قانون فدرال فقط به افرادی که مرتکب خشونت و آسیب رساندن به اموال فدرال بودند، متمرکز هستند.

خبرنگاران پلیس اف بی آی از سرکوب معترضان پورتلند توسط نیروهای فدرال ترامپ دفاع کرد

به گزارش بامداد یکشنبه خبرنگاران از نشریه هیل، رن کانون مامور ویژه دفتر اف بی آی در دفتر پورتلند طی بیانیه ای خاطرنشان کرد: پلیس اف بی آی در حال آنالیز نقض خاص قانون فدرال از جمله آتش سوزی، استفاده از مواد منفجره بداهه و حمل و نقل اموال سرقتی است.

کانون تأکید کرد که پلیس اف بی آی خود را با ایدئولوژی یک گروه خاص همسو نمی کند و فقط نگران پرداختن به خشونت و جنایت است.

کانون اضافه نمود: تمرکز ما عضویت افراد در گروه های خاص نیست بلکه افرادی که مرتکب خشونت و فعالیت های جنایی می شوند است و این یک جرم فدرال محسوب می گردد و تهدیدی برای امنیت ملی است.

از اوایل ماه ژوئن (خرداد) بعد از کشته شدن جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی توسط خشونت نیروهای پلیس، شهر پورتلند شاهد صحنه های متعدد معترضین و مخالفت با نوع رفتارهای خشونت آمیز پلیس و بی عدالتی ها در کشور بوده است.

با تشدید اعتراضات، با دستور ترامپ ترامپ نیروهای سرکوبگر فدرال به این شهر اعزام شدند و به وسیله خشونت، بازداشت و ضرب و شتم در صدد خاموش کردن این جنبش مردمی هستند.

در ادامه رفتارهای خشونت آمیز نیروهای فدرال با معترضین، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو، روز آدینه از دولت آمریکا خواست مانع رفتار نامناسب ماموران پلیس و نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان معترض و روزنامه نگاران در شهرهای این کشور مانند پورتلند یا بازداشت غیرقانونی آنان گردد.

لیز ثروسل سخنگوی حقوق بشری سازمان ملل متحد گفت: گزارش های حاکی از بازداشت تظاهرکنندگان مسالمت جو توسط افسران پلیس ناشناس مایه نگرانی است، زیرا دستگیرشدگان خارج از محدوده نظارت و حفاظت قانون قرار می گیرند و ممکن است موجب افزایش بازداشت های خودسرانه و دیگر موارد نقض حقوق بشر گردد.

وزارت دادگستری آمریکا روز پنجشنبه اعلان کرد: در باره کاربرد زور توسط عوامل و ماموران فدرال علیه تظاهرکنندگان پورتلند در پی تداوم ناآرامی های شبانه که در آن تد ویلر شهردار آن هدف گاز اشک آور نهاده شد، تحقیق خواهد نمود.

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1201

به "خبرنگاران پلیس اف بی آی از سرکوب معترضان پورتلند توسط نیروهای فدرال ترامپ دفاع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پلیس اف بی آی از سرکوب معترضان پورتلند توسط نیروهای فدرال ترامپ دفاع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید