خرید برگ سبز چای تا پایان مهر ادامه دارد؛ پرداخت 85 درصد مطالبات چایکاران

به گزارش هدا بلاگ، جهان ساز گفت: بنابر آمار تا به امروز 124 هزار تن برگ سبز چای با ارزش بالغ 485 میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.

خرید برگ سبز چای تا پایان مهر ادامه دارد؛ پرداخت 85 درصد مطالبات چایکاران

حبیب جهان ساز رئیس سازمان چای در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به اینکه خرید برگ سبز چای تا انتها مهر ادامه دارد، اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تا به امروز 124 هزار تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر 485 میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.

او اضافه نمود: علی رغم تاخیر 10 روزه در برداشت برگ سبز چای، اما خرید نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 تا 3 درصد رشد را نشان می دهد.

جهان ساز از پرداخت 85 درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تا به امروز 410 میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است و مابقی پس از تامین اعتبار به حسابشان واریز می شود.

به گفته رئیس سازمان چای، 49 درصد برگ سبز خریداری شده درجه یک و 51 درصد درجه 2 است.

او ادامه داد: تا به امروز از مجموع برگ سبز خریداری شده 27 هزار تن چای خشک استحصال شده است که امسال در صورت تحقق پیش بینی ها، تولید چای خشک به 30 هزار تن می رسد که با این وجود حداقل 30 درصد نیاز کشور در داخل و مابقی از طریق واردات تامین می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قیمت چای خشک نسبت به 2 ماه اخیر تفاوتی نداشته است، بیان نمود: در حال حاضر هر کیلو چای خشک با نرخ 40 تا 65 هزار تومان در بازار عرضه می شود، هر چند ممکن است چای با کیفیت تر با نرخ های بالاتری هم عرضه شود.

او از بهبود شرایط فروش چای در فصل زمستان خبر داد و گفت: چای مشمول قیمت گذاری نیست و مسئولان ذی ربط باید بر اختلاف عمده فروشی و خرده فروشی نظارت کنند.

رئیس سازمان چای در انتها شرح داد: در حال حاضر، کارخانه ها هر کیلو برگ سبز با کیفیت را تا 8 هزار تومان خریداری می کنند که با این وجود بدیهی است که قیمت چای تولیدی با کیفیت، بالاتر هم باشد.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1725

به "خرید برگ سبز چای تا پایان مهر ادامه دارد؛ پرداخت 85 درصد مطالبات چایکاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید برگ سبز چای تا پایان مهر ادامه دارد؛ پرداخت 85 درصد مطالبات چایکاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید