زنگ ها برای سرخابی به صدا در آمده است

به گزارش هدا بلاگ، روزهای سختی در انتظار دو باشگاه پرطرفدار ایران خواهد بود.

زنگ ها برای سرخابی به صدا در آمده است

گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران، حامد فرضعلی بیک؛ اواسط دهه شصت، فیلمی به نام زنگ ها ساخته شد که به معنای واقعی ترس را در وجودت شعله ور می کرد.سکانس های مختلف این فیلم که با الهام از یک فیلم سینمایی فرانسوی به نام ترس بر فراز شهر تولید شده بود، هنوز که هنوز است مقابل چشم هایمان رژه می رود و مثل آژیر خطر آن روزها، از بچگی برایمان به عنوان یک کابوس باقی مانده است.

اینکه چرا مطلب را با این مقدمه و مرور خاطراتی نه چندان دلچسب آغاز کردیم، به این برمی شود که اتفاقات دلهره آور قاعدتاً ترس به جان آدم می اندازند اما در فوتبال ما موضوعات رعب آور حتی در حد یک فیلم ترسناک هم که شده، اثر ندارند و انگار چشمها اعتقادی به مشاهده آنها ندارد.

موردی که می خواهیم به آن بپردازیم، تکراری تر از تکراری است و بالاجبار باید با ادبیاتی متفاوت مطرحش کنیم. از استقلال و پرسپولیس دو سه سال بعد چه باقی خواهد ماند؟ هشدار با منفی بافی و توی دل را خالی کردن، از زمین تا آسمان متفاوت است و این که ما می گوییم، یک هشدار است، هشداری که در عین ناباوری سالهاست به آن توجهی نمی شود و درنتیجه اوضاع از آنچه تصور می شود، وحشتناک تر شده است...

بدهی های این دو به اصطلاح باشگاه روز به روز بیشتر و پرونده های شکایت از آنها در فیفا حجیم تر می شود. اغراق نیست اگر بگوییم استقلال و پرسپولیس ورشکسته اند و از لحاظ اقتصادی، دچار سرطانی عمیق و وخیم هستند. مقروضانی که در منجلاب پول بهره ای گرفتار شده اند را دیده اید؟ هر بار با وصله پینه کردن و اقداماتی ظاهر فریب، به خیال خود از گرداب موجود رهایی نسبی پیدا می کنند، غافل از آنکه بیش از پیش به غرق شدن نزدیک شده اند.

شفر و فرزند خلفش، برانکو و دستیارانش، کالدرون و متعلقاتش، بازیکنان خارجی و داخلی ای که جز شکایت راهی برایشان باقی نمانده، همین الان چند ده میلیارد بدهی محسوب می شوند. همین کالدرون که رفت و یحیی آمد، رهاوردش یک بدهی 6 میلیاردی به شهرخودرو بوده و متاسفانه از این دست بدهی های ریز و درشت، بسیار بسیار وجود دارد، بدهی هایی که برخی هایشان هنوز سر از تخم در نیاورده اند و این ترسناک تر است.

در چنین شرایطی، قرارداد های ریالی برخی بازیکنان نیز عجیب و غریب است، بازیکنانی که اکثراً مهره جانشین هستند و روی هم، چند ده میلیارد بدهی بالقوه ایجاد کرده اند. وزیر ورزش فعلی هم که با تصمیمات و انتصاب هایش در این دو سه سال چشم ها را خیره کرده و راه اسلاف خود را کامل تر و پرقدرت تر ادامه داده است. محصول این سوء مدیریت، قطعاً گند و منجلاب فعلی نیست و در ماه ها و سال های پیش رو باید منتظر روز های بدتر از امروز بود.

آیه یاس نمی خوانیم و منفی بافی نمی کنیم اما معتقدیم ناقوس مرگ برای سرخابی ها به صدا درآمده است. باشگاه هایی که از حیث درآمدزایی، توان و اختیار و آزادی عملی ندارند و نفرات مختلفی که به عنوان مدیر به آنها تحمیل می شوند هم بیشتر به مسائلشان می افزایند، چگونه می توان به نجات شان امیدوار بود؟ تا کی می توان با لابی های مخرب در ای اف سی، بر نواقص موجود و حقیقتِ جلب رضایت شاکیان داخلی سرپوش گذاشت و موقتاً مجوز گرفت؟این مدیران ای اف سی که فقط در این حد با ایران و فوتبالش لابی می کنند و پای اعمال قدرت عربستان و امارات که می رسد، پشت ما را به راحتی خالی می کنند، زمانی که دستوری از فیفا مبنی بر اعمال محرومیت به فوتبال کشورمان و تیم های باشگاهی اش دریافت کنند، جز اطاعت و اعمال قانون مگر راهی دارند؟

با این رویکرد دولت و وزارت ورزش در رابطه با اداره استقلال و پرسپولیس و ممانعت از مستقل و خصوصی شدن آنها و نیز تحمیل افراد ناکارآمد به هیئت مدیره شان، جز افزایش بدهی ها و مسائل، آیا عایدی دیگری نصیب این دو تیم خواهد شد؟

این مطلب اینجا انتها نمی یابد. در این باره حرف بسیار است که همه آن در این مقال نمی گنجد اما در روزهای آینده به آن قطعاً خواهیم پرداخت.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 333

به "زنگ ها برای سرخابی به صدا در آمده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگ ها برای سرخابی به صدا در آمده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید