سرطان با رادیوتراپی درمان می گردد، بی توجهی وزارت بهداشت

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، احمد عامری صبح چهارشنبه در حاشیه همایش بین المللی رادیوتراپی پیشرفته در کشورهای در حال توسعه که در مرکز همایش های صنعتی برگزار می گردد، با اشاره به اینکه تاکنون هیچ اتفاق مثبتی در زمینه تأمین واردات تجهیزات رادیوتراپی با ارز دولتی صورت نگرفته است، اظهارداشت: سرطان یک معضل اساسی در کشور است و رادیوتراپی به عنوان درمان اصلی این بیماری برای همه اثبات شده است.

سرطان با رادیوتراپی درمان می گردد، بی توجهی وزارت بهداشت

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه هیچ درمانی واجب تر از رادیوتراپی برای سرطان نیست، گفت: رادیوتراپی به عنوان اصلی ترین درمان سرطان و واجب تر از شیمی درمانی و دارو شناخته می گردد.

به گفته عامری، علاج سرطان در توجه به رادیوتراپی است.

وی با انتقاد از عدم حمایت وزارت بهداشت از درمان سرطان با رادیوتراپی اضافه نمود: با توجه به تعرفه های پایین و هزینه های سنگین رادیوتراپی و اینکه نمی توان این تجهیزات و تکنولوژی را با ارز دولتی وارد کرد، در نتیجه بیماران مبتلا به سرطان برای درمان با رادیوتراپی دچار مشکل هستند.

عامری هزینه درمان سرطان با رادیوتراپی را در بخش خصوصی 60 میلیون تومان برای یک دوره 6 تا 7 هفته ای خاطرنشان کرد و گفت: اگر مسئولان وزارت بهداشت هزینه های رادیوتراپی و شیمی درمانی را با یکدیگر محاسبه نمایند متوجه خواهند شد رادیوتراپی چقدر ارزش دارد.

دبیر علمی همایش با اعلام اینکه چهار سال پیش 1500 میلیارد تومان برای داروهای شیمی درمانی هزینه شده است، گفت: اگر 10 درصد این پول برای رادیوتراپی هزینه می شد، ایران می توانست پنج ساله در سطح استانداردهای بالای جهان خودنمایی کند.

عامری با انتقاد از بُعد تبلیغاتی شیمی درمانی و فشارهایی که برای واردات این داروها وجود دارد، اضافه نمود: متاسفانه در حال حاضر از 9 مرکز در کشور که امکان ارائه خدمات رادیوتراپی با تکنولوژی بالا را دارند تنها سه مرکز در این سطح فعالیت می نمایند.

وی در ادامه به اهداف برگزاری همایش سال جاری اشاره نمود و گفت: این همایش از دو سال پیش با همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و انجمن رادیوتراپی آنکولوژی اروپا برنامه ریزی شده است و بر همین اساس شاهد حضور 12 مهمان خارجی از کشورهای کانادا، آمریکا، استرالیا و اروپا در ایران هستیم.

به گفته عامری، هدف این همایش به روز ساختن آموزش ها و اطلاعات استفاده از تکنولوژی پیشرفته رادیوتراپی در جهان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3

به "سرطان با رادیوتراپی درمان می گردد، بی توجهی وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرطان با رادیوتراپی درمان می گردد، بی توجهی وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید