سفر تیم ملی کشتی ایران به آمریکا لغو شد

به گزارش هدا بلاگ، علیرضا دبیر در نامه ای به رییس فدراسیون کشتی آمریکا، سفر تیم ملی کشتی آزاد ایران به این کشور را به دلیل صادر نشدن ویزا برای خود و 5 نفر دیگر لغو کرد.

سفر تیم ملی کشتی ایران به آمریکا لغو شد

به گزارش ایسنا، پس از خودداری آمریکا از صدور ویزا برای برخی از اعضای کاروان اعزامی کشتی ایران به آمریکا، سفر تیم ملی کشتی آزاد به این کشور برای انجام دیدار محبت آمیز که قرار بود 23بهمن در تگزاس برگزار شود، لغو شد.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران، طی نامه ای به رئیس فدراسیون کشتی آمریکا، عدم امکان حضور ایران برای انجام مسابقه محبت آمیز ورزشی تیم به تیم با تیم کشتی آزاد این کشور را بیان نمود.

متن ایمیل ارسالی به شرح زیر است:

جناب آقای بوریس بومگارتنر

قهرمان جهان و المپیک و رییس محترم فدراسیون کشتی امریکا

بسیار متأسفم اعلام کنم که تیم ملی کشتی جمهوری اسلامی ایران بدلیل عدم اعطای ویزا به 6 نفر از اعضای این تیم، عملا امکان حضور و شرکت در مسابقه محبت آمیز با تیم ملی آمریکا را ندارد. متاسفانه عدم صدور ویزا از سوی مقامات کشور شما به رغم تمامی مقدمات اجرا شده از سوی اعضاء تیم ایران و ارائه همه مدارک لازم و پیگیری های مکرر بعدی رقم خورده است.

ناخرسندم که اعلام کنم تا این لحظه ویزای دو کشتی گیر، مربی تیم، سرپرست تیم و داور المپیکی فدراسیون و اینجانب بعنوان رییس فدراسیون صادر نشده است و لذا چاره ای جز اعلام لغو سفر برای اینجانب باقی نمانده است.

همچنین مایلم اعتراض خود را نسبت به برخورد غیرمحترمانه و دور از ادب برخی عوامل سرکنسولگری آمریکا در دبی با سرپرست تیم ملی کشتی ایران که ایشان را حدود 5 ساعت تحت مصاحبه بازپرسی گونه قرار دادند، اعلام نمایم.

شخصا اطمینان دارم که شما و کشتی گیران خوب آمریکایی نقشی در این جریانات سیاسی ضد ورزشی نداشته و ندارید.

علاقمند بودم در پی دعوت محترمانه شما برای درکنار هم ورزش کردن و از همدیگر یادگرفتن که هدف این مسابقه بود، این رویداد صرفا ورزشی انجام شود. اکنون که به دلایل غیرورزشی، این امکان در آمریکا فراهم نیست، مایلم از شما و تیم ملی کشتی آمریکا دعوت کنم تا در اولین فرصت ممکن به ایران بیایید و این دیدار محبت آمیز در ایران انجام شود.

اطمینان می دهم که هموطنان کشتی دوست و میهمان نواز من، با آغوش باز از شما استقبال خواهند کرد.

با احترام

علیرضا دبیر

رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران.

منبع: فرارو
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3427

به "سفر تیم ملی کشتی ایران به آمریکا لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر تیم ملی کشتی ایران به آمریکا لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید