شاهزادگان سعودی از دست بن سلمان به غربی ها پناه بردند

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به این نکته اشاره کرد که شاهزادگان سعودی برجسته که در حال حاضر در زندان به سر می برند از دست محمد بن سلمان ولیعهد این کشور به واشنگتن پناه برده اند.

شاهزادگان سعودی از دست بن سلمان به غربی ها پناه بردند

در این گزارش آمده است: برخی از این شاهزادگان به دنبال آن هستند که با دولت آمریکا ارتباط برقرار کرده و حمایت این کشور را جلب کنند. این در حالی است که حاکم کنونی عربستان با مسائل اقتصادی و نقدها در خصوص نقض حقوق بشر رو به رو است.

در این گزارش نوشته شده است: این شاهزادگان زندانی مطمئن شده اند که از طریق درخواست از حاکمان سعودی آزاد نخواهند شد. اقدام غیر عادی شاهزادگان سعودی نشان دهنده اختلافات علنی در خاندان حاکم و شکاف در میان حاکمان سعودی است.

روز جمعه گذشته، یکی از نزدیکان سلمان بن عبدالعزیز بن سلمان آل سعود شاهزاده سعودی در بند زندان های این کشور یک توافقنامه با رابرت استریک که روابط گسترده ای با دولت آمریکا دارد امضا کرد تا بدین وسیله زمینه آزادی شاهزادگان را فراهم کند. نزدیکان این شاهزادگان همچنین به دنبال آزادی آنها از طریق واسطه کردن انگلیس، فرانسه و اتحادیه اروپا هستند.

لازم به ذکر است که بن سلمان ماه ها قبل با ایجاد موجی از بازداشت شاهزادگان سعودی، مدعی مبارزه با فساد در این کشور شده بود.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 706

به "شاهزادگان سعودی از دست بن سلمان به غربی ها پناه بردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهزادگان سعودی از دست بن سلمان به غربی ها پناه بردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید