شناسایی بدون ماسک ها برای جریمه کلید خورد ، 95 درصد صنوف تعطیلند

به گزارش هدا بلاگ، رییس پلیس تهران با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک از درب منزل برای تمام شهروندان الزامی است، گفت: افرادی که فاقد ماسک باشند، توسط دوربین های نظارتی و دوربین های البسه پلیس شناسایی و جریمه خواهند شد.

شناسایی بدون ماسک ها برای جریمه کلید خورد ، 95 درصد صنوف تعطیلند

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه بازدید از بازار تهران با حضور در جمع خبرنگاران درباره رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی کسبه و صنوف گفت: پس از اجرای طرح محدودیت های جدید کرونایی در پایتخت که از اول آذرماه انجام شد، بخش های مختلف پلیس نیز پای کار آمدند. یکی از این بخش ها پلیس اماکن ما بود که با هماهنگی صنوف و اتحادیه ها اقدامات قابل توجهی را انجام داد. بطوریکه که بالغ بر 95 درصد از کسبه تهران به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای مصوبه، مغازه های خود را بسته اند و حدود 90 تیم از پلیس اماکن بر اصناف نظارت دارند.

به گفته رییس پلیس پایتخت، تنها صنوف دسته اول طی دو هفته اعلام شده برای تعطیلات سراسری در تهران مجاز به فعالیت بوده و فعالیت دیگر واحدها غیرقانونی است.

وی با بیان اینکه در حوزه ترافیکی نیز مردم همکاری خوبی داشتند، گفت: برابر آمارهای ما ترددهای شهری هم روزانه حدود 50 درصد و در طول شب و ساعات محدودیت نیز بیش از 70 درصد کاهش داشته است. همچنین سفر به استان های شمالی نیز حدود 90 درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی تهران عظیم با بیان اینکه از زمان اجرای طرح جدید محدودیت ها تا به امروز 703 تیم پلیس در بیش از 500 نقطه تهران که شامل نقاط پرتردد، مبادی ورودی و خروجی، ایستگاه های مترو و بازارهای شلوغ است، مستقر شده اند، گفت: این تیم ها نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم، کسبه و خودروها اقدام نموده اند.

رحیمی با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک از درب منزل برای تمام شهروندان الزامی است، گفت: برابر مصوبه افرادی که فاقد ماسک باشند، توسط دوربین های نظارتی و دوربین های البسه پلیس شناسایی و جریمه خواهند شد و طی دو روز گذشته نیز بیش از 2 هزار و 600 شهروند فاقد ماسک از سوی دوربین های پلیس مورد شناسایی قرار گرفته اند که این افراد به نهادهای مربوطه معرفی خواهند شد و سازوکار جریمه آنان معین خواهد شد. همچنین بیش از 134 هزار تذکر لسانی هم به شهروندان فاقد ماسک ارائه شده است.

رحیمی همچنین از ارسال 36 هزار پیامک تردد در ساعات ممنوعه برای خودروهای شهروندان در تهران اطلاع داد و گفت: خودروهایی که بعد از ساعت ممنوعیت تردد، اقدام به تردد در شهر نمایند هم از طریق دوربین ها و هم از طریق ماموران 200 هزار تومان جریمه خواهند شد.

وی در خصوص نظارت بر رعایت پروتکل ها در مترو نیز گفت: ماموران پلیس در این فضا نیز حضور دارند، اعلام محدودیت ها سبب کاهش 25 درصدی تردد در مترو شده است.

رییس پلیس پایتخت در خصوص جریمه خودروهای با سرنشین فاقد ماسک نیز گفت: خودروهای تک سرنشین جریمه نخواهند شد ولی خودروهایی که علاوه بر راننده فرد دیگری نیز در آن باشد مشمول جریمه می شوند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2003

به "شناسایی بدون ماسک ها برای جریمه کلید خورد ، 95 درصد صنوف تعطیلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی بدون ماسک ها برای جریمه کلید خورد ، 95 درصد صنوف تعطیلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید