طرح ملی صندوق الکترونیکی پست رونمایی شد

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از شرکت ملی پست، مسائل زیادی در بخش ارسال مرسولات پستی از جمله فراموشی کد پستی، درج آدرس اشتباه، عدم رعایت اصول آدرس نویسی بر اساس الزامات استاندارد پست و بد خط نویسی توسط مشتریان که باعث بروز خطا در هنگام تجزیه مرسولات به ویژه در اوج ساعات کاری می گردد؛ وجود دارد. به همین منظور برای برطرف این موانع و تسهیل در امر ارسال و دریافت مرسولات سرویسی جدید در شرکت ملی پست ایران به نام شناسه صاپست رونمایی شد.

طرح ملی صندوق الکترونیکی پست رونمایی شد

صاپست به عنوان یک آدرس همراه و همیشگی است که توسط افراد حقیقی، حقوقی و صاحبان کسب و کارها انتخاب می گردد و از این پس این شناسه جایگزین نشانی افراد جهت ارسال یا دریافت مرسوله می گردد تا در آینده دریافت خدمات شهری مکان محور با ارائه این شناسه میسر گردد.

این سرویس مزیت های بسیاری دارد که از جمله آن می توان به مدیریت نشانی و تغییر آدرس به صورت آنلاین، آسان نویسی آدرس، مدیریت صندوق مرسولات، مدیریت صندوق شخصی پستی، ارسال سریع مرسولات و گزارش گیری و آرشیو رهگیری مرسولات از ارسال یا دریافت مرسولات اشاره نمود.

در این سامانه سه نوع شناسه وجود دارد؛ شناسه کد ملی که در حال حاضر رایگان است، شناسه با شماره همراه و شناسه با انتخاب یک کد هفت رقمی دلخواه، که کاربران می توانند هر کدام را برای شناسه صاپست خود انتخاب نمایند.

همچنین متقاضیان و حتی ارگان های دولتی می توانند از این پس با مراجعه به سایت sapost.post.ir برای خود یک یا چندین شناسه صاپست انتخاب نمایند و به جای نشانی کامل خود روی مرسولات، شناسه هفت رقمی را روی مرسولات درج نمایند.

استفاده از این شناسه که به تمامی سامانه های الکترونیک و فروشگاه های اینترنتی متصل می گردد، باعث راحتی در آدرس دهی پستی هنگام ارسال مرسولات خرد یا انبوه می گردد و تا حد زیادی ضمن حفظ حریم خصوصی افراد به عنوان یک کارت ویزیت نیز مورد استفاده هر فرد دارنده صاپست قرار می گیرد.

در حال حاضر این طرح در تمامی دفاتر پستی دولتی و خدمات ارتباطی بخش خصوصی و ICT روستایی که بالغ بر 10 هزار دفتر در سراسر کشور است به صورت رسمی در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1712

به "طرح ملی صندوق الکترونیکی پست رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ملی صندوق الکترونیکی پست رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید