فضانورد ناسا از ایستگاه فضایی بین المللی در انتخابات آمریکا حاضر می شود

به گزارش هدا بلاگ، فضانورد ناسا که در مأموریت بعدی راهی ایستگاه فضایی بین المللی خواهد شد، میخواهد از فضا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کند.

فضانورد ناسا از ایستگاه فضایی بین المللی در انتخابات آمریکا حاضر می شود

کاتلین روبینز (Kathleen Rubins) هم اکنون در تأسیسات پژوهشی، آموزشی شهرک ستاره ها (Star City) در خارج از شهر مسکو روسیه قرار گرفته است و به همراه دو فضانورد دیگر برای اعزام به ایستگاه فضایی بین المللی در اواسط اکتبر (اواخر مهر) آماده می گردد تا اقامتی شش ماهه را در فضا تجربه کند.

او درخصوص شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: من فکر می کنم که رای دادن برای همه مهم است. اگر ما بتوانیم این کار را از فضا انجام دهیم، پس مطمئناً مردم روی زمین هم می توانند آن را انجام دهند. داشتن سهمی در دموکراسی بسیار مهم است و ما افتخار می کنیم که بتوانیم از فضا رای دهیم.

بیشتر فضانوردان آمریکایی در هوستون زندگی می کنند و قانون ایالت تگزاس به آن ها اجازه می دهد که با استفاده از یک سامانه رأی گیری امن الکترونیکی، از فضا در انتخابات شرکت کنند. تیم کنترل مأموریت، برگه رأی الکترونیکی را به ایستگاه فضایی بین المللی می فرستد و سپس برگه کامل شده توسط فضانوردان را به فرمانداری هوستون تحویل می دهد.

فضانوردان ناسا، با وجود فاصله چند صد کیلومتری از زمین، بسیاری از فعالیت های معمول را در صندلی یک شهروند انجام می دهند. برای نمونه در فضا اظهارنامه مالیاتی خود را پر می کنند یا در انتخابات شرکت می کنند. رأی گیری در فضا پیش از این هم صورت گرفته است. ازجمله روبینز و شین کیمبرو (Shane Kimbrough) در انتخابات گذشته در سال 2016، رأی خود را از فضا ثبت نموده بودند. اکنون در مأموریت اعزام 64 (Expedition 64) قرار است چنین کاری دوباره انجام گردد.

روبینز اما مسئولیت های دیگری هم در ایستگاه بین المللی فضایی بر عهده دارد و آزمایش های علمی گوناگونی را انجام خواهد داد. او نخستین کسی است که توالی یابی دی ان ای را در فضا انجام می دهد، میخواهد روی آزمایش قلب و عروق کار کند و همچنین تحقیقاتی را با استفاده از آزمایشگاه اتم سرد (Cold Atom Lab) ایستگاه فضایی بین المللی راهنمایی خواهد نمود.

علاوه بر این در حالی که در ایستگاه است، بیستمین سال مأموریت های انسانی در ایستگاه بین المللی فضایی را جشن می گیرد و از خدمه مأموریت تجاری اسپیس ایکس که احتمالاً در اواخر اکتبر به ایستگاه بروند، استقبال خواهد نمود.

  • سیارکی که به دلیل انتخابات آمریکا معروف شده است

عکس کاور: کاتلین روبینز، فضانورد ناسا

Credit: Andrey Shelepin/GCTC/NASA via AP

منبع: AP

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1612

به "فضانورد ناسا از ایستگاه فضایی بین المللی در انتخابات آمریکا حاضر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضانورد ناسا از ایستگاه فضایی بین المللی در انتخابات آمریکا حاضر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید