لزوم مشارکت مجامع جهانی در بازسازی کاخ مروارید کرج

به گزارش هدا بلاگ، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، لزوم مشارکت مجامع جهانی در بازسازی کاخ مروارید کرج مشاهده می گردد.

لزوم مشارکت مجامع جهانی در بازسازی کاخ مروارید کرج

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

داستان چیست؟

فرهاد عزیزی اظهار کرد: همزمان با تأسیس اولین پایگاه ملی و از ابتدای دهه 80 نگاه ویژه ای بر آثار شاخص کشور متمرکز شد که به رغم مسائل موجود از مهمترین دستارودهای آن پیگیری مجدد ثبت جهانی آثار پس از حدود 22 سال وقفه با ثبت 24 اثر بود.

وی با اشاره به تشکیلات، ظرفیت ها، منابع و امکانات موجود در وزارت خانه بیان نمود: در بحث میراث جهانی در مجامع بین المللی علاوه بر ویژگی هایی که آثار را در جهان مطرح می نماید موضوع مدیریت آثار از صندلی بالایی برخوردار است که پایگاه ملی تا به امروز با همکاری و انسجام لازم این وظیفه را در حد مقدورات به خوبی انجام داده است.

عزیزی در ادامه اضافه نمود: این در حالی است که در کنار ثبت جهانی آثار، نگهداری، آماده سازی و ایجاد زیرساخت های لازم به منظور حضور بازدیدکنندگان نیازمند ایجاد پایگاه های ملی بود که براساس برنامه ششم صد پایگاه ملی فعال در کشور داریم که امروز نیز اولین پایگاه ملی البرز در مجموعه کاخ مروارید مستقر راه اندازی شده و فعالیت خود را با برنامه ریزی های منسجم شروع می نماید و بدون شک در راستای تحقق اهداف استانی و ملی از تجربه کشوری به منظور حصول نتیجه بهتر استفاده خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور پایگاه های جهانی کشور گفت: با توجه به مشارکت شورا و شهرداری در ساماندهی محوطه مجموعه کاخ مروارید و تغییرات مطلوب بوجود آمده امید است بازسازی بنای کاخ نیز پس از تدوین و تصویب طرح اولیه در کوتاه ترین زمان ممکن عملیاتی گردد و در این راه با ارائه امکانات و اعتبارات مورجهانز به منظور اقدامات اجرایی همکاری لازم بعمل خواهد آمد.

وی بیان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی مجموعه کاخ مروارید و حساسیت ها موجود بر روی این اثر و همچنین با استقرار پایگاه ملی کارها به منظور اقدامات اجرایی اولویت بندی شده و نیز از فرصت بوجود آمده بهره برداری لازم در راستای افزایش تعامل و همکاری با هدف بازسازی بنای ساختمان انجام گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2833

به "لزوم مشارکت مجامع جهانی در بازسازی کاخ مروارید کرج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم مشارکت مجامع جهانی در بازسازی کاخ مروارید کرج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید