لغو بخشی از تحریم های سوریه به دلیل شیوع کرونا

به گزارش هدا بلاگ، وزارت خزانه داری آمریکا از لغو بعضی از تحریم های سوریه به دلیل مبارزه این کشور با شیوع کرونا اطلاع داد.

لغو بخشی از تحریم های سوریه به دلیل شیوع کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران از المیادین، وزارت خزانه داری آمریکا مجوزهایی را در زمینه لغو تحریم های اقتصادی اعمال شده علیه بعضی کشورها ازجمله سوریه صادر کرد. این اقدام به دلیل ارائه یاری های بشردوستانه و تجاری به این کشورها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا صورت گرفته است.

طبق سند صادر شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا، اقدام واشنگتن به گونه ای صورت گرفته است که محدودیت های اقتصادی مانع از دسترسی سوریه به دریافت یاری های بشردوستانه از جامعه بین المللی ازجمله تجهیزات آزمایش کرونا، دستگاه تنفس مصنوعی، تجهیزات محافظت شخصی و داروهای مورد استفاده در پیشگیری، تشخیص، درمان و بهبودی کروناویروس نمی گردد.

در این سند در زمینه موارد استثنایی تصریح شده است که مواد غذایی، داروها و وسایل پزشکی آمریکایی و غیر آمریکایی می توانند به سوریه صادر شوند و صادرات مواد و تجهیزات آمریکایی به مجوز از سوی دفترکل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا احتیاج ندارند.

دفترکل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا همچنین به مؤسسات سپرده گذاری این کشور ازجمله بانک ها و سازمان های انتقال پول ثبت شده اجازه می دهد تا جابجایی اقتصادی شخصی و غیرتجاری را از یا به سوریه انجام دهند.

وزارت خزانه داری آمریکا به سازمان های خصوصی سوریه اجازه داده است تا خدمات ویژه ای را برای حمایت از فعالیت های غیر سودآور (مانند پروژه های بشردوستانه) که احتیاجهای اساسی مردم را تأمین می نماید، پروژه های پشتیبانی از خدمات آموزشی، پروژه های توسعه غیر تشکیلاتی مردمی و فعالیت هایی برای حفظ میراث فرهنگی، ارائه دهند.

چندی پیش دولت سوریه از جامعه جهانی خواسته بود که تحریم های یک جانبه را فوری و بدون پیش شرط لغو نمایند و به اصول حقوق بشردوستانه بین المللی و حق زندگی انسان ها به ویژه در اوضاع کنونی که کروناویروس شیوع یافته است، احترام بگذارند.

این در حالی است که آمریکا همچنان بر ادامه تحریم های ایران علیرغم شیوع کرونا در کشورمان اصرار دارد.

4033/

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 533

به "لغو بخشی از تحریم های سوریه به دلیل شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو بخشی از تحریم های سوریه به دلیل شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید