ماسکهایی برای پاکسازی و روشنی پوست

به گزارش هدا بلاگ، بهداشت نیوز/ موز سرشار از آنتی اکسیدان ها و فیتوکمیکال هاست که پوست خشن و پیر را ترمیم می نمایند. این مزایای ماسک صورت موز باعث خواهد شد که از این به بعد قبل از دور انداختن موزهای بیش از حد رسیده، دوباره فکر کنید.

ماسکهایی برای پاکسازی و روشنی پوست

ما در اینجا، در خصوص ماسک های صورت موز مختلف که می توانند برای به دست آوردن یک درخشندگی بی نقص و پوست مورد نظرتان به کار برده شوند، صحبت می کنیم. اگر شما نیز یک پوست درخشان می خواهید که سرها را به سمت تان بچرخاند (توجه همه را جلب کند)، این دستورالعمل های موثر ماسک صورت موز که در زیر شرح داده شده را دنبال کنید.

ماسک صورت موز پایه (اصلی)

موزها یک نیروگاه حاوی مواد مغذی و ویتامین های مختلف مانند ویتامین E ،B1 ،B2 ،C و کاروتن هستند. برای استفاده از این ماسک صورت کافی است فقط یک موز را له کنید و آن را مستقیما روی پوست تان قرار دهید. بگذارید 15 دقیقه روی پوست تان بماند و سپس با آب سرد بشویید. پس از شستن ماسک، صورت تان را با مقداری تکه های یخ مالش دهید. این بسته، پوست خشن را نرم خواهد نمود و یک اثر درخشان کننده فراهم می نماید.

ماسک صورت موز برای روشن کردن پوست

این ماسک برای کاهش نقاط تیره و لکه ها از پوست مناسب است. حضور عسل در این ماسک، خواص روشن کننده پوست فراهم می نماید و باکتری هایی که ممکن است باعث جوش یا آکنه شوند را از بین می برد. علاوه بر آن، به جای چرب کردن پوست به آن آبرسانی می نماید. آب لیمو، تون پوست را هموار می سازد و پوست تیره را روشن می نماید.

مواد مورد احتیاج

عسل 1 قاشق چایخوری

آب لیمو 1 قاشق چایخوری

موز 1 عدد

روش تهیه:

یک موز رسیده را در یک کاسه با یک قاشق له کنید تا زمانی که نرم گردد. عسل و آب لیمو را به آن اضافه کنید. قبل از استفاده از ماسک روی صورت، صورت تان را با صابون بشویید و با حرکات ضربه ای حوله خشک کنید. ماسک را به آرامی روی صورت تان بمالید.شما حتی می توانید برای نفوذ عمیق، یک لایه دیگر از این خمیر را نیز روی صورت تان بمالید. اجازه دهید مخلوط برای 15 دقیقه روی صورت تان بماند؛ سپس صورت تان را با اب ولرم بشویید و با حرکات ضربه ای حوله خشک کنید.

ماسک صورت موز برای آکنه و جوش

آلودگی و محیط پر از گرد و خاک، هیچ کس را بی نصیب نمی گذارد. آکنه و جوش های بیرون زده روی پوست، مسئله ای است که تقریبا همه این روزها با آن روبرو اند اما خلاص شدن از شر آن چندان سخت نیست. فقط مواد تشکیل دهنده زیر را از آشپزخانه تان بردارید و ماسکی درست کنید که می تواند در خلاص شدن شما از این تهدید، پیروز باشد.

مواد مورد احتیاج:

جوش شیرین نصف قاشق چایخوری

پودر زردچوبه نصف قاشق چایخوری

موز 1 عدد

روش تهیه:

موز را له کنید و جوش شیرین و پودر زردچوبه را به آن اضافه نمایید. خمیر را به خوبی مخلوط کنید. می توانید برای حفظ انسجام آن، کمی آب اضافه کنید. صورت تان را با صابون بشویید و با حرکات ضربه ای حوله خشک کنید.

یک لایه از ماسک درست شده در بالا را روی صورت تان بمالید و پس از 15 دقیقه صورت تان را بشویید. آن را با حرکات ضربه ای خشک کنید و برای جبران خشکی ناشی از این پک صورت، صورت تان را با یک مرطوب کننده ماساژ دهید. زردچوبه، ضدعفونی کننده و ضدباکتری است در حالی که جوش شیرین، آلودگی چرب را از پوست تمیز می نماید. از این رو، این پک صورت برای شما مناسب خواهد بود؛ به خصوص در تابستان ها.

توجه:

از این ماسک 3 بار در هفته بهره ببرید. جوش شیرین، صورت را لایه برداری می نماید اما لایه برداری بیش از حد برای پوست خوب نیست.

پس از استفاده از این ماسک صورت، تکه های یخ پیچیده شده در یک پارچه را روی صورت تان بگذارید. این کار، منافذ را خواهد بست و ورود گرد و غبار و آلودگی را محدود می نماید.

ماسک صورت برای چین و چروک

این ماسک با مواد تشکیل دهنده قوی مانند آب پرتقال غنی می گردد که ویتامین C که سلول های پوست جدید فراوری می نماید و چین و چروک و خطوط ریز را کاهش می دهد، برای پوست فراهم می نماید. ماست، منافذ را سفت می نماید و باعث می گردد پوست جوان تر به نظر برسد.

مواد مورد احتیاج:

موز 1 عدد

ماست غلیظ 1 قاشق چایخوری

آب پرتقال 1 قاشق چایخوری

روش تهیه:

یک موز رسیده بردارید و آن را له کنید. ماست و آب پرتقال را به آن اضافه کنید. صورت تان را با صابون بشویید و یک لایه از ماسک را به طور یکنواخت روی صورت تان بمالید. برای یک دقیقه ماساژ دهید و سپس لایه دوم را روی صورت تان پخش کنید.

بگذارید 15-10 دقیقه روی صورت تان بماند. صورت تان را با آب سرد بشویید تا پوست تان را سفت کنید و جلوی ورود گرد و خاک به داخل منافذ را بگیرید. با استفاده از یک مرطوب کننده به انتخاب خودتان، به این فرایند انتها دهید.

توجه: برای اجتناب از مصرف مرطوب کننده در انتها، نصف قاشق چایخوری روغن زیتون به ماسک تان اضافه کنید.

ماسک صورت موز برای پاکسازی

نظر به اینکه شیر توسط متخصصین پوست به عنوان یک مرطوب کننده و پاک کننده طبیعی توصیه می گردد، این ماسک صورت برای پاکسازی پوست و پاک کردن آلودگی از پوست، مناسب است. آن همچنین پوست تحریک شده را تسکین می دهد.

مواد مورد احتیاج:

موز 1 عدد

شیر 1 قاشق غذاخوری

آب لیمو 1 قاشق چایخوری

روش تهیه:

موز را له کنید تا اینکه هیچ توده ای نداشته باشد. 1 قاشق غذاخوری شیر به آن اضافه کنید و یک خمیر نرم درست کنید. ماسک را روی صورت و گردن تان بمالید و اجازه دهید 20 دقیقه بماند. آن را با آب بشویید.

توجه: اگر پوست تان به آب لیمو حساس است، می توانید آن را حذف کنید.

ماسک صورت موز برای پوست چرب

این، یک ماسک عالی برای پوست چرب است. این ماسک با خواص تسکین دهنده بلغور جو دوسر غنی شده است. آن یک لایه بردار ملایم است که گرد و خاک انباشته شده روی پوست را از بین می برد. همچنین بیماری های پوستی مانند اگزما و گزش حشرات را تسکین می دهد و در عین حال به پوست گرفته و کدر، درخشش اضافه می نماید. لیمو حاوی آنتی اکسیدان است و رنگ پوست را نیز روشن می نماید.

مواد مورد احتیاج:

موز 1 عدد

عسل 1 قاشق چایخوری

آب لیمو 1 قاشق چایخوری

جو دوسر 4/1 فنجان

روش تهیه:

تکه های موز را در یک کاسه له کنید. آب لیمو، عسل و جو دوسر را به آن اضافه کنید. اجازه دهید مخلوط برای 10 دقیقه بماند. سپس این مخلوط را به شیوه ای یک نواخت روی صورت تان بمالید. پس از 15 دقیقه، صورت تان را با آب بشویید و با حرکات ضربه ای حوله خشک کنید.

ماسک صورت آووکادو و موز

موز، گرد و خاک را از پوست پاک می نماید. از سویی دیگر، آووکادو یک عنصر مرطوب کننده طبیعی به ماسک صورت اضافه می نماید. آن، پوست را هیدراته می نماید و صاف و نرم نگه می دارد.

مواد مورد احتیاج:

موز 1 عدد

آووکادو نصف

روش تهیه:

هسته آووکادو را بیرون بیاورید و آن را با موز له کنید. این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی صورت تان قرار دهید و صورت تان را با یک حوله مرطوب بپوشانید. پس از آن، صورت تان را بشویید و با حرکات ضربه ای حوله خشک کنید.

روغن نارگیل و موز

روغن نارگیل حاوی اسید لوریک است که باکتری های مسئول آکنه را از بین می برد. همچنین حاوی ویتامین E و C است که به تحریک فراوری کلاژن یاری می نماید و قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد. اسید کاپریلیک موجود در این روغن، حفاظت آنتی اکسیدانی فراهم می نماید. مولکول های کوچک روغن نارگیل به داخل سلول های پوست نفوذ می کنند و آنها را مرطوب می سازند.

مواد مورد احتیاج:

موز 1 عدد

روغن نارگیل 1 قاشق غذاخوری

روش تهیه:

1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را آب کنید و آن را به موز له شده اضافه نمایید. این ماسک را روی صورت تان بمالید و بگذارید نیم ساعت بماند. سپس صورت تان را بشویید و با حرکات ضربه ای خشک کنید. با توجه به خواص ضدعفونی کننده و ضدباکتری زردچوبه، می توانید مقداری از آن را نیز به ماسک اضافه کنید.

توجه: اگر زردچوبه، ناخن های شما را لکه کرد، از آب لیمو برای پاک کردن آنها بهره ببرید.

ماسک صورت موز برای پوست خشک

موز با فراهم کردن چندین ویتامین و مواد معدنی برای پوست، آن را جوان می سازد. این میوه، پوست زبر را نرم نموده و سلول های پوست را هیدراته می نماید. عسل به عنوان یک هومکتانت طبیعی عمل نموده و رطوبت را مهر و موم می نماید. خواص ضدباکتریایی آن، جوش را کاهش می دهد و پوست را التیام می بخشد. بلغور جودوسر به پاکسازی جوش های سرسیاه و منافذ مسدود یاری می نماید.

مواد مورد احتیاج:

موز نصف

عسل 1 قاشق چایخوری

زرده تخم مرغ 1 عدد

بلغور جو دوسر نصف فنجان

روش تهیه:

یک موز رسیده را بردارید و آن را کاملا له کنید. بلغور جو دوسر پخته، زرده تخم مرغ و عسل را به کاسه حاوی موز اضافه کنید. آن را بهم بزنید تا یک خمیر نرم درست گردد. این خمیر را به طور یک نواخت روی صورت تان بمالید و پس از 15 دقیقه بشویید.

ماسک صورت موز برای پوست روشن

این ماسک صورت به از بین بردن رنگ قهوه ای (برنزه) پوست به همراه نرم کردن آن منجر خواهد شد. استفاده منظم از این ماسک، تون پوست را روشن تر خواهد نمود. زرده تخم مرغ، حاوی ویتامین B1 است که گفته می گردد استرس را که یکی از دلایل عمده برای آکنه است، از بین می برد. ویتامین B3 موجود در آن، گردش خون را بهبود می بخشد و در عین حال درخشش پوست را حفظ می نماید.

زینک موجود در زرده تخم مرغ، ایمنی را افزایش می دهد. میوه مرکبات، اثر فوق العاده ای روی پوست دارد و ماسک های صورت لیمو برای روشن کردن رنگ چهره بکار می فرایند.

مواد مورد احتیاج:

موز نصف

عسل 1 قاشق چایخوری

آب لیمو 1 قاشق چایخوری

زرده تخم مرغ 1 عدد

روش تهیه:

این ماسک صورت می تواند از طریق درست کردن یک پوره از موز و مخلوط کردن آن با عسل، آب لیمو و زرده تخم مرغ آماده گردد. ماسک را به خوبی به هم بزنید و آن را به صورت و گردن تان بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند. سپس با آب بشویید.

نکاتی برای استفاده از یک ماسک صورت

موهایتان را بالای سرتان به شکل دم خرگوشی جمع کنید و آنها را با یک هدبند عقب نگه دارید.

از موزهای بیش از حد رسیده استفاده نکنید چون آنها بعضی از خواص آرایشی و بهداشتی را از دست می دهند.

پوست های موز، یک نقش حیاتی در از بین بردن آکنه و زگیل ایفا می کنند و به درخشش طبیعی پوست یاری می کنند.

این ماسک صورت، چسبناک است و ممکن است به بعضی نواحی صورت تان بچسبد. به جای کشیدن آن، آب بیشتری اضافه نموده و به آرامی ماساژ دهید.

منبع: همگردی
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 457

به "ماسکهایی برای پاکسازی و روشنی پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسکهایی برای پاکسازی و روشنی پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید