ماسک بهتر است یا تلق صورت؟

به گزارش هدا بلاگ، سایت رسمی سازمان بهداشت دنیای در اوایل شیوع دنیای کرونا، گفت که باید از راه های ورود کرونا به بدن خود محافظت کنیم. این سایت، از دهان، گوش، بینی و چشم به عنوان راه های ورود ویروس کوید 19 به بدن یاد کرد. و در ادامه استفاده از ماسک را مقرون به صرفه ترین و راحت ترین راه برای پیشگیری از ویروس کرونا ویروس شناخت؛ اما در دنیا نوعی دیگر از پوشش پیشگیری بیماری رواج یافت که در خیابان ها، مترو و دیگر مکان های عمومی به چشم می خورد. تلق هایی که از بالای صورت آغاز می شوند و با زیر چونه ادامه دارند. آیا این وسیله موثرتر از ماسک عمل می نماید؟

ماسک بهتر است یا تلق صورت؟

ماسک یا تلق صورت؟

سازمان بهداشت جهانی و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، هر دو بر این باورند که ماسک وسیله پوششی ضروری است که نباید از آن غافل شد؛ زیرا به تازگی ثابت شده است که نفس کشیدن در فضای آلوده نیز ما را به کرونا مبتلا می نماید. می توانید با کلیک بر اینجا این گزارش را به طور کامل بخوانید. پس وسیله ای که باید داشته باشیم و از آن استفاده کنیم ماسک است؛ اما ماسک ها که از چشم ها محافظت نمی نمایند. در این نکته شاید ایراد ماسک ها این باشد که فقط از بینی و دهان مراقبت می نمایند ولی بهتر است بدانیم اگر دست آلوده به چشم ها نزنیم، از فاصله یک و نیم متری با کسی صحبت نکنیم و در معرض عطسه و سرفه نباشیم نیازی به تلق و عینک نیست. اگر فکر می کنید که برایتان سخت است دست آلوده به صورت خود نزنید حتما از تلق های صورت بهره ببرید. بهتر از بعد از هر بار استفاده تلق را از داخل و بیرون ضد عفونی کنید.

در این باره بخوانید:

کرونا با یک نفس در محیط آلوده منتقل می گردد؛ لطفا ماسک بزنید

نگاهی به جهش کرونا، ویروس فعلی همان ویروس چینی است؟

تلق به تنهایی توصیه نمی گردد

کسانی که تنها از تلق استفاده می نمایند بهتر است بدانند که اطراف تلق باز است و به راحتی راه برای ورود ویروس باز است. حتما تلق را با ماسک مصرف کنید و اگر هر دو برای شما اذیت نماینده هستند لطفا ماسک را مهم تر بدانید. برای بچه ها اوتیسم بهتر است از تلق های مجذوب نماینده بهره ببرید. طراحی مجذوب نماینده این پوشش ها می تواند آنها را تشویق به استفاده کند. استفاده از ماسک برای بچه ها زیر 2 سال توصیه نمی گردد؛ زیرا ممکن است در فرایند تنفسی آنها اختلال ایجاد کند. تلق مناسب ترین گزینه برای بچه ها زیر 2 سال است.

توجه کنید

در چند ماه گذشته بر این باور بودیم که ویروس کرونا بر زمین میفتد و محیط اطراف را آلوده نمی نماید؛ ولی حالا پژوهشگران دریافتند که با ریز ذرات موجود در فضای بسته و آلوده به کرونا ویروس ما را مبتلا یا ناقل می نماید. اگر به سلامتی خود و دیگران اهمیت می دهید از هر دو بهره ببرید و اگر برایتان سخت است بهتر است از ماسک بهره ببرید.

منبع: ریدرز دایجست

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3318

به "ماسک بهتر است یا تلق صورت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک بهتر است یا تلق صورت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید