مجوز سریع ترین کیت تشخیص کرونا در ایالات متحده صادر شد ، قابلیت تشخیص 5 دقیقه ای ابتلا به COVID-19 خارج از محیط بیمارستان

به گزارش هدا بلاگ، کیت تشخیص سریع کرونا در ایالات متحده مجوز تایید گرفت. این کیت که محصولی از شرکت تجهیزات پزشکی Abbott است قادر است نتایج مثبت را در 5 دقیقه اعلام کند و به راحتی در مطب پزشکان قابل اجرا است. این کیت تشخیص مجوزی دریافت کرده که به شکل گسترده در ایالات متحده مورد استفاده قرار گیرد.

مجوز سریع ترین کیت تشخیص کرونا در ایالات متحده صادر شد ، قابلیت تشخیص 5 دقیقه ای ابتلا به COVID-19 خارج از محیط بیمارستان

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این کیت تشخیص سریع احتیاجی به ارسال به آزمایشگاه های مرکزی ندارد و می توان آن را به شکل مستقیم در بخش اورژانس یا کلینیک مراقبت های فوری اجرا کرد. با کمک این کیت، مدت انتظار برای بررسی ابتلا از روز ها به دقایق، کاهش یافته است.

پزشکان می توانند از ترشحات بینی یا گلوی یک بیمار استفاده کنند و این ترشحات را مستقیماً داخل دستگاه قرار دهند و در مدت زمانی کوتاه نتیجه بگیرند. (اگر نمونه برای ویروس منفی باشد، رسیدن به پاسخ گاهی تا 15 دقیقه طول می کشد.) قرار است از هفته آینده این آزمایش سریع در سطح کلان در دسترس عموم مردم باشد.

رابرت بی فورد، مدیر عامل Abbott، در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: با آزمایش سریع ما، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند آزمایش های خود را خارج از چهار دیواری سنتی بیمارستان و در نقاط مهم شیوع انجام دهند.

این دومین آزمایش سریع COVID-19 است که توسط FDA تأیید شده است. اولین مورد، از شرکت بیوتکنولوژی Cephid بود که حدود 45 دقیقه طول می کشد. این تست در درجه اول برای اتاق های اورژانس و بیمارستان ها انجام می شود، نه برای مطب پزشکان یا کلینیک های مراقبت فوری.

آزمایشاتی که به پزشکان پاسخ سریع می دهند در هنگام شیوع بیماری بسیار مهم هستند، زیرا می توانند به آن ها کمک کنند بدانند که در هنگام برقراری ارتباط با بیمار، چقدر تجهیزات محافظتی احتیاج دارند یا کدام مناطق و شهر ها بیشتر در خطر شیوع قرار دارند و سطح مراقبت باید در چه حدی باشد. همچنین می تواند به بیماران مبتلا به موارد خفیف یا بدون علامت COVID-19 کمک کند از انتشار ناآگاهانه ویروس جلوگیری کنند.

کیت آزمایش Abbott متفاوت از انواع تست هایی است که در ایالات متحده در طول بیماری همه گیر استاندارد بوده است. به طور معمول، یک نمونه بیمار به آزمایشگاه فرستاده می شود بنابراین می تواند با استفاده از روشی به نام PCR، پردازش شود که در آن قسمت های کمی از مواد ژنتیکی کروناویروس جستجو می شود. برای کار با PCR، نمونه باید به صورت مکرر چرخانده شود تا در گرمای بالا چرخانده شود و دوباره به پایین برشود. آزمایش Abbott به دنبال ماده ژنتیکی ویروس است، اما در یک درجه واحد کار می کند. به همین دلیل دستگاهی که در آن کار می کند می تواند خیلی کوچک باشد و به انرژی زیادی احتیاج ندارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 320

به "مجوز سریع ترین کیت تشخیص کرونا در ایالات متحده صادر شد ، قابلیت تشخیص 5 دقیقه ای ابتلا به COVID-19 خارج از محیط بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز سریع ترین کیت تشخیص کرونا در ایالات متحده صادر شد ، قابلیت تشخیص 5 دقیقه ای ابتلا به COVID-19 خارج از محیط بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید