بازسازی بازار کبودراهنگ نیازمند اعتبار 10میلیارد ریالی است

به گزارش هدا بلاگ، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کبودراهنگ گفت: برای ادامه بازسازی بازار یکصد ساله کبودراهنگ اعتباری بالغ بر10 میلیارد ریال مورد احتیاج است.

بازسازی بازار کبودراهنگ نیازمند اعتبار 10میلیارد ریالی است

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان، مهدی غلامی، دوشنبه 14تیرماه 1400 گفت: این بازار در بافت قدیمی و مرکز شهرکبودراهنگ واقع شده و قدمتی بیش از 100سال دارد که با توجه به مرکزیت آن، مورد استقبال مردم برای خرید و تردد است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کبودراهنگ گفت: از شاخص های این بازار، سرپوشیده بودن و آجر کاری این بنای سنتی است، این بنا در سال 99 توسط اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کبودراهنگ با اعتباری بالغ بر300میلیون ریال بازسازی شده است.

غلامی گفت: بازسازی این بنا شامل آجرکاری، ساب زدن و بندکشی است و از اولویت های برنامه بازسازیی آینده این بنا، بازسازی قسمت های تخریب شده، بند کشی، ساب زدن، اصلاح ناودانی ها، بازسازی سقف، تعویض درب ها، کف سازی واجرای تاسیسات برقی و نورپردازی است.

اوگفت: با توجه به خصوصی بودن بناها، برای بازسازی اصولی این بناها، نیازمند مشارکت مالکین و صاحبان مغازه ها هستیم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2963

به "بازسازی بازار کبودراهنگ نیازمند اعتبار 10میلیارد ریالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی بازار کبودراهنگ نیازمند اعتبار 10میلیارد ریالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید