مصوبات مهم ستاد کرونا؛ از حضور دانش آموزان در مدارس تا محدودیت سفر به شمال و جنوب کشور

به گزارش هدا بلاگ، تهران (پانا) - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبات پنجاه و سومین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا را اعلام کرد و گفت علاوه بر 10 شهر استان مازندران که در شرایط قرمز هستند، 23 شهر در شرایط نارنجی، 163 شهر در شرایط زرد و 252 شهر در شرایط آبی هستند.

مصوبات مهم ستاد کرونا؛ از حضور دانش آموزان در مدارس تا محدودیت سفر به شمال و جنوب کشور

علیرضا رئیسی در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا درباره مصوبات پنجاه و سومین جلسه این ستاد با بیان اینکه فعلا شرایط بیماری کرونا و فرایند ابتلا و مرگ در کشور نزولی است، گفت: مازندران همچنان در شرایط خوبی نیست و 10 شهر مازندران در شرایط قرمز قرار گرفته است ضمن اینکه استان گیلان و گلستان هم درگیر هستند. آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدون کنار و نکا شهرهای قرمز استان مازندران هستند و حتما نیاز است پروتکل ها بیشتر و جدی تر رعایت شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه علاوه بر این شهرها که در شرایط قرمز هستند، 23 شهر ما در شرایط نارنجی، 163 شهر در شرایط زرد و 252 شهر در شرایط آبی قرار دارند، گفت: در چند روز گذشته در برخی نقاط کشور شاهد عدم رعایت پروتکل ها بودیم. مسافرت هایی به جنوب به ویژه قشم اجرا شده و مسافرت های زیادی به سمت شمال داشتیم. هشدار بسیار جدی است که اگر رعایت ها ضعیف شود متاسفانه موج چهارم می تواند اواخر بهمن و اوایل اسفند شکل بگیرد و هرموجی شکل بگیرد برابر 8 تا 10 هزار فوت بیشتر است.

کوچکترین ساده انگاری موجب خیز بیماری می شود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه گرچه به شرایط نسبی مطلوبی رسیدیم اما همواره باید توجه داشته باشیم کوچکترین کم توجهی و ساده انگاری می تواند موجب خیز بیماری شود گفت: اگر در منطقه ای اعلام می شود که شرایط کم خطر شده به معنای از بین رفتن ویروس یا ضعیف شدن آن نیست که بار سفر را ببندیم. اگر این اتفاق بیفتد تجربه اردیبهشت و خرداد و تیر را داشتیم و ممکن است پیک سهمگینی تکرار شود به همین دلیل درخواست می کنیم مردم این هشدار را جدی بگیرند که اگر رعایت نکنیم متاسفانه موج چهارم شکل خواهد گرفت و دوباره محدودیت ها اواخر اسنفد و تعطیلات عید نوروز برخواهد گشت.

به گفته وی، 23 شهر نارنجی در سه استان گلستان، گیلان و مازندران قرار دارند.

وی به چگونگی برگزاری مراسم 22 بهمن ماه اشاره کرد و گفت: مهمترین مصوبه امروز درباره برگزاری مراسم 22 بهمن، سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بود که ستاد تصمیم گرفت امسال این مراسم را با توجه به شرایط ناپایدار بیماری، به طور متفاوتی برگزار کند. این مراسم امسال به صورت نمادین و در بیشتر شهرها با رژه های موتوری و با موتوسیکلت و خودروهاست و هیچ کس به صورت پیاده در مراسمی حضور پیدا نخواهد کرد؛ نه به صورت تماشاگر و نه به صورت راهپیمایی های معمول سال های گذشته؛ مراسم نمادین است و سخنرانی رئیس جمهور هم از طریق صداوسیما پخش خواهد شد. امسال مراسم 22 بهمن به هیچ وجه مثل سال های گذشته نیست و تاکید می کنم برای گرامیداشت این جشن برنامه به صورت نمادین با خودروها، پرچم ها و بلندگوها برگزار خواهد شد.

حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست

رئیسی با بیان اینکه درباره مدارس هم سوالات زیادی طی هفته گذشته مطرح شده است اظهار کرد: همچنین صحبت های ضد و نقیضی مطرح شد، اما به عنوان سخنگوی ستاد ملی اعلام می کنم که مدارس به هیچ وجه به صورت اجباری برگزار نخواهد شد. برای پایه های اول و دوم در مناطق آبی و زرد به صورت اختیاری خانواده ها می توانند دانش آموزان را به مدرسه بفرستند و به ویژه مدارسی که تعداد دانش آموزان کم است. کلاس کمتر از 10 نفر و مدرسه با جمعیت کمتر از 50 نفر هم جزو شاخص هایی بود که اعلام شد. برنامه ریزی خود آموزش و پروش حدبیشتر دو روز در هفته و یکی دو ساعت در هرروز است که آن هم اصلا اجباری نیست اما حضور کادر مدرسه، مدیریت و کارکنان در مدرسه به عهده خود آموزش و پرورش است و خودشان تصمیم می گیرند که به چه صورت خواهد بود.

بیش از 30 هزار نفر وارد جزیره قشم شدند

رئیسی تاکید کرد: بار دیگر تذکر می دهم بیش از 30 هزار نفر وارد جزیره قشم شدند و به مسافرت رفتند که می تواند کانون آلودگی و عاملی برای شیوع بیماری باشد. مراسمی هم بدون رعایت پروتکل ها در برخی استان ها برگزار شد و امید است پروتکل های بهداشتی به دقت رعایت شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2285

به "مصوبات مهم ستاد کرونا؛ از حضور دانش آموزان در مدارس تا محدودیت سفر به شمال و جنوب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبات مهم ستاد کرونا؛ از حضور دانش آموزان در مدارس تا محدودیت سفر به شمال و جنوب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید