مطالبه 20 ساله فرهنگیان اسدآبادی به زودی مرتفع می شود

به گزارش هدا بلاگ، خبرنگاران/همدان فرماندار اسدآباد با اشاره به مسکن فرهنگیان گفت: پنج هکتار از 30 هکتار زمین مسکن فرهنگیان توسط راه و شهرسازی برای مطالعه استحکام زمین تحویل مشاور و مطالعه استحکام زمین فوق آغاز شده که با سرانجام مطالعه و تایید طرح سرانجام پس از 20 سال بلاتکلیفی،مطالبه فرهنگیان اسدآبادی در این رابطه به زودی مرتفع می شود.

مطالبه 20 ساله فرهنگیان اسدآبادی به زودی مرتفع می شود

مجید درویشی یکشنبه یکم تیرماه در کمیته مسکن شهرستان اسدآباد، از سهمیه 668 فقره ای مقاوم سازی مسکن روستایی این شهرستان در سال جاری خبر داد و با تاکید بر روان سازی پرداخت تسهیلات مقاوم سازی مسکن اظهار کرد:بانکهای سطح شهرستان موظف هستند تا سرانجام مرداد ماه نسبت به جذب این سهمیه اقدام کنند.

وی در ادامه با اشاره به طرح تفصیلی و جامع شهر اسدآباد گفت: در حال حاضر مرحله کمیسیون ماده 5 طرح جامع شهر اسدآباد باقی مانده و لازم است در راستای تصویب طرح اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرستان همت بگذارند چرا که اگر طرح جامع شهر دیر به دست شهر اسدآباد برسد و از افق چشم انداز بگذرد دیگر قابلیت اجرای آن به درد مردم نمی خورد.

درویشی بیان کرد: در طرح جامع شهر اسدآباد برای این شهر افزایش و اضافه ارتفاع پیش بینی شده که هر چه شهر در ارتفاع رشد داشته باشد خدمات رسانی به شهر بهتر و میزان خدمات که به شهرپرداخت می شود برای مردم ارزان تر خواهد بود.

وی با اشاره به گرانی مسکن نیز یاد آور شد:با توجه به قرار دریافت استان همدان و از جمله شهرستان اسدآباد در بارانداز بودن غرب به مرکز و شرایط جغرافیایی و خاص،سرمایه گذاران رغبت بیشتری برای خرید مسکن در این استان دارند که این امر خود موجب گرانی مشهودتر مسکن در این منطقه شده است.

درویشی شرح داد:برای جلوگیری از گرانی افسار گسیخته مسکن در شهرستان اسدآباد تعزیرات،اتحادیه بنگاه ها و دستگاه های ذیربط لازم است که نظارت بیشتر به این امر داشته باشند و دادستان شهرستان دستوری صادر کند که اصناف و تعزیرات بحث اجاره بها و کرایه خانه ها را نظارت کنند چرا که دلیلی برای این حد افزایش و گرانی مسکن نیست و این اجازه را نباید بدهند.

فرماندار اسدآباد اضافه نمود:در بحث گرانی مسکن مردم نیز باید کمک کرده و اگر مسکن و ساختمانی که قیمت نامتعارف دارد را کرایه و یا خریداری نکنند.

وی در ادامه از شهرداری شهر درخواست کرد که هر چه سریعتر براساس دستورالعمل کشوری ساختمان های خالی شهر اسدآباد را شناسایی کنند و با این اقدام مانع افزایش قیمت و کرایه ها شوند چرا که این امر یکی از جمله دلایل افزایش قیمت و گرانی مسکن به شمار می رود.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1008

به "مطالبه 20 ساله فرهنگیان اسدآبادی به زودی مرتفع می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطالبه 20 ساله فرهنگیان اسدآبادی به زودی مرتفع می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید